TJ OSEK - SK JANKOV 0:0 (0:0)

Třetí remízu v řadě uhráli jankovští fotbalisté, přesto i po pátém kole Chance Krajského přeboru drží neporazitelnost. Jestliže se po minulém kole hovořilo o domácí ztrátě dvou bodů s Veselí, tentokráte panuje v Jankově s jedním bodem spokojenost. Nováček z Oseku totiž na domácí půdě bude jen těžko k poražení. Hřiště menších rozměrů, nadprůměrná divácká kulisa a k tomu kvalitní kádr trenéra Stanislava Blažka, to vše bude soupeřům nahánět strach. V sobotu se na Strakonicku více bojovalo než hrálo, a tak je výsledek 0:0 asi spravedlivým výsledkem, ačkoliv více nebezpečnější byli domácí fotbalisté.

Hosté cestovali k utkání 5.kola s patřičným respektem, jelikož v zimě s Osekem odehráli přátelské utkání na Hlubocké umělce a již tam, v té době ještě účastník oblastní I.A třídy dokázal, že fotbal rozhodně hrát umí. I výsledky předchozích domácích zápasů (Lažiště 2:0, Sedlice 4:0) nasvědčovaly tomu, že osečtí budou na domácí prostředí hodně spoléhat. Do sestavy Jankova se po jednozápasovém půstu vrátil Vladimír Štefl, Hrubému kryl na lavičce záda po zranění vrátivší se Petr Wolek. Hosté začali aktivně, ovšem to jim vydrželo zhruba prvních deset minut. Poté se začali více osmělovat domácí hráči. Jenže po deseti minutách to mohlo být 0:1, kdyby ovšem střela Petra Maxy neletěla těsně vedle šibenice bezmocného Chaluše. Na druhé straně vyrazil Cardovu pěknou střelu David Hrubý na rohový kop. Ve 14. minutě se dostal do zakončení Vladimír Uher, dokázal překonat i Hrubého, jenže v poslední chvíli před brankovou čarou odvrátil míč do bezpečí František Lošek. Poté se dlouhé minuty bojovalo od šestnáctky k šestnáctce, ani jedno mužstvo si nevytvořilo vážnější šanci. Domácí sice dostali míč do sítě jankovské branky, ovšem pro ofsajd branka neplatila.

I druhý poločas přinesl stejný průběh hry. Utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo, byl to spíše boj a znovu boj. V 55.minutě se po jednom z mnoha dlouhých autů Balouška do vápna Davida Hrubého míč po několika odrazech dostal k Vladimíru Uherovi, ten ho však poslal půl metru vedle hostující branky. Osečtí hrozili jen po takovýchto situacích. Dlouhé auty Balouška a trestné kopy Kostky dělaly hostujícím zadákům největší potíže. Přesto se srdnatě rvali a společně s brankářem Hrubým drželi nulu. I hosté si vytvořili několik střeleckých možností. Tu největší pak měli v 68.minutě, kdy se řítili tři na jednoho, bohužel Vladimír Štefl nepřihrál lépe postaveným Maxovi s Klímou, vzal zakončení na sebe a Jiří Chaluš ho parádním zákrokem vychytal. V 75.minutě po Beránkově centru hlavičkoval nebezpečně David Štěcha, jenže branku minul. Největší možnost utkání měli domácí a to v 83.minutě, kdy po dlouhém nákopu tečoval Carda šikovně míč do běhu na střídajícího Libora Blažečka, ten unikal sám na Davida Hrubého, který ho však zákrokem utkání vychytal. Podobně jako před týdnem proti Veselí i tentokráte zaslouží jankovská opora mezi tyčemi poděkování od svých spoluhráčů za chycenou velkou šanci a tím i udržení bezbrankového stavu. Ten se totiž v závěrečných minutách již nezměnil, a tak jankovští remízovali potřetí v řadě, Osek zase drží domácí sérii nejen bez prohry, ale také bez inkasované branky.

TJ Osek - SK Jankov 0:0 (0:0)

ŽK 2:3 (Uher, Tomášek - Beránek, Řezníček, Bürger)