TJ BLESK KLIKOV - SK JANKOV "B" 3:2 (0:1)

Domácí porážka z prvního kola stála „Benfiku“ 3 záporné body do tabulky pravdy. Možnost ke srovnání této statistiky měli hráči proti naprosto neznámému soupeři z Klikova. Druhá nejdelší cesta nás zavedla na hřiště místního Blesku, které překvapilo netradičně vysokým trávníkem. Zápas nabídl dva poločasy lišící se jako den a noc. V tom prvním hráli jankovští výborně a domácí jedenáctku k ničemu nepustili. Naopak ve druhém poločase, a především v jeho závěru, pak vládli na hřišti klikovští a dvěma brankami v úplném závěru strhli vítězství na svou stranu.

Úvod utkání vyšel hostujícímu týmu Jankova na jedničku. V šesté minutě obral Rosťa Hejda o míč domácího stopera Markese, předal míč Tomášovi Weinhardovi, který si počkal na ideální moment, předložil míč volnému Martinovi Plockovi a ten potupil domácího brankáře střelou mezi nohy a navíc si připsal i svou první trefu v jankovském dresu – 0:1! Tato branka „Benfiku“ uklidnila a tak si diktovala tempo hry.Velmi jistě si počínala defenziva, která nepustila zkušené domácí hráče k nebezpečným střelám a s náběhy křídelních hráčů, kolikrát z ofsajdové pozice, si také vždy poradila. Několik zajímavějších situací se tak odehrálo spíše na druhé straně. Nejprve se do střelecké pozice protáhl Daniel Rut, ale jeho střela prolítla dobré 3 metry vedle Brabcovy levé tyče. Poté střílel z volného přímého kopu Formánek, ale pouze do domácího brankáře Brabce. Ve dvacáté minutě centroval do vápna Daniel Rut, na zadní tyči mohl přidat svou druhou branku Martin Plocek, ale v dobré pozici hlavičkoval vedle. První menší okénko v jankovské obraně našli domácí v 35. minutě, ale domácí Jakub Lochman střílel vysoko nad Linhovu branku. Po dalším přímém volném kopu Luboše Formánka zakončoval hlavou Milan Bláha, ale ani on nemířil přesně. Zbytek poločasu pak byl ve znamení mnoha přihrávek domácího Blesku, které však proti pozorné defenzivě Jankova k ničemu nevedli a tak skončil poločas vedením „Benfiky“ o jednu branku.

Ani úvod druhé části nenasvědčoval nějaké změně. První pokusy domácích o zteč Linhovy branky byly zachyceny. Když pak aktivní Plocek s Hejdou vybojovali faul a po následném centru do vápna byl ještě faulován Milan Bláha, kopala se penalta proti domácím! Tu si vzal na starost Luboš Formánek a proměnil – 0:2! Ještě veseleji mohlo být v 51. minutě, to se do protiútoku hnali Rosťa Hejda a Martin Plocek, druhý jmenovaný už překonal i domácího brankáře, ale toho stihl zastoupit jeden z obránců! Bohužel, v minutě 55. jsme zaváhali směrem dozadu, kdy se tři domácí útočníci řítili na stejný počet bránících hráčů, situaci vyřešili na jedničku a po zpětné přihrávce se střelou k tyči prosadil střídající Stanislav Čutka – 1:2. Gól jako by jankovské hráče znervózněl a ti zalezli před svou šestnáctku. Toho klikovští využili a začali tlačit! Nejprve střelou z hranice 20-ti metrů, se kterou si však Radek Linha poradil, poté se po špatné domluvě objevil ve 100% gólovce Melichar, ale z malého vápna netrefil! Domácí i nadále využívali zbytečně zatažené defenzivy Jankova a dlouhé nákopy na Hejdu se míjely účinkem. S blížícím se závěrem utkání přišly další rány do sestavy „Benfiky“ nejprve se po souboji zranil Milan Bláha a musel se zlomeným kotníkem střídat, poté v 82. minutě přehnal svůj důraz v napadání Rosťa Hejda a po druhé žluté obdržel i červenou kartu! To ještě zesílilo tlak Klikova, který nesl své ovoce v 88. minutě, kdy z blízka poslal míč do sítě Jindřich Drábek – 2:2! Rozhodčí pak nechal jankovské vytrpět zápas až do konce, když k nastaveným pěti minutám přidal další tři. To už unavená desítka jankováků nedokázala odolávat a po centru do vápna a sražené střele si našel odražený míč Tomáš Holický a v 98. minutě strhl vítězství na stranu Blesku Klikov - 3:2! Nejde se také nezmínit o podivném rozhodování utkání, kdy si hlavní rozhodčí zvolil dvojí metr na posuzování a karetní hodnocení zákroků, o nevyloučení domácího hráče po úderu v přerušené hře, o dvojím nastavování a také o podivném mávání, resp. nemávání ofsajdů! Nic to však nemění na tom, že špatnou hrou v druhém poločase jsme Klikovu k výhře výrazně dopomohli my sami!

TJ Blesk Klikov - SK Jankov "B"  3:2 (0:1)

Branky: 55´ Čutka, 88´ Drábek, 90´ Holický – 6´ Plocek, 47´ Formánek z pen.

ŽK 2:6 ( ?? - Hejda 2x, Šulc, Linha, Rut, Weinhard)

ČK 0:1 (82´ Hejda)

Nejlepší hráči: Mašek – Bláha