CHLUM U TŘEBONĚ - SK JANKOV "B" 2:0 (2:0)

Podruhé za sebou odjel B – tým k utkání proti neznámému soupeři z Třeboňska. Domácí Jiskra se také pohybovala ve spodních patrech tabulky, ovšem překvapila třeba vítězstvím s béčkem divizního Českého Krumlova! Poprvé v sezoně se tým musel obejít bez stabilního člena základní sestavy Tomáše Weinharda, zranění zase nepustilo do zápasu Šindeláře, naopak připravení už byli uzdravený Černý a po karetním trestu se vracející Hejda. Utkání se nám bohužel opět nevydařilo. Domácím jsme svými chybami nabídli dvoubrankové vedení, a i když jsme si v druhé půli vytvořili převahu, jednalo se spíše o tlak platonický a řešení finální fáze bylo velmi křečovité. Domácí tak vcelku v klidu dokráčeli k výhře 2:0.

Domácí Jiskra se hned od úvodu ujala aktivity. Ve druhé minutě vyslal Rostislav Novák technickou střelu asi metr vedle. Ve 4. minutě odvracel Michael Šulc centr zprava pouze na roh, po němž nebezpečně hlavičkoval Jiří Hájek těsně vedle tyče! V 9. minutě byli velmi blízko branky jankovští. Daniel Rut vysunul Tomáše Bürgera, který se po zaváhání obránce ocitl tváří v tvář domácímu brankáři Ladislavu Černochovi, ale ten ho vychytal! Lépe kombinující domácí šli do vedení ve 14. minutě. Jankov chyboval na polovině hřiště, po křídle utekl aktivní Milan Jelínek, přízemním centrem našel ve vápně volného Jiřího Hájka a ten se nemýlil – 1:0! To domácí uklidnilo, takže přenechali aktivitu jankovským a soustředili se spíše na brejky. Hráčům Jankova se však příliš nedařilo a tak akorát David Novotný se pokusil z 25 - ti metrů ohrozit domácí branku, ale mířil velmi nepřesně. O hodně nebezpečněji vypadala situace v 26. minutě, to postupovali jankovští ve třech na jediného obránce, situaci však nevyřešil dobře Rosťa Hejda a tak ani nedošlo k zakončení, obrovská škoda! Trest domácích totiž přišel záhy! Ve 29. minutě Václav Novotný netrefil dlouhý nakopávaný balon, takže Jiří Hájek postupoval sám na Petra Wolka a střelou k tyči se prosadil podruhé – 2:0! To poslalo jankovské do kolen a do konce poločasu už se na nic nevzmohli, naopak třetí branku mohl po rohu přidat střelec Hájek, ale hlavičkoval těsně vedle! Do kabin šli tedy výrazně veselejší domácí.

V druhém poločase převzali aktivitu hostující hráči. Zatlačili domácí Jiskru na vlastní polovinu, ovšem v blízkosti vápna působili bezradně a ze hry si šance vytvořit nedokázali. Tak tedy až v 67. minutě centroval z přímého kopu ze strany Luboš Formánek, ale Petr Jílek hlavičkoval mimo tři tyče. Formánek zahrával i další přímý kop, který domácí stoper netrefil, brankář Černoch míč pouze vyrazil, nikdo z hostů ho však nedorážel a tak si domácí brankář míč v poklidu sebral. Čím více se jankovští tlačili dopředu, tím více prostoru se otevíralo před rychlonohými domácími fotbalisty. V 72. minutě utekl šikovný Milan Jelínek, přihrál pod sebe na Rostislava Nováka, ale jeho střelu dobře vyrazil Petr Wolek! S přibývajícím časem hosté tlačili a tlačili, ale vůbec se nedařila finální část, když už se pak odhodlali k zakončení, většinou nesplnili základní poučku jednoho známého kouče – netrefovali zařízení! To platilo jak o dalekonosném pokusu Davida Novotného, tak o přímém kopu Luboše Formánka. Ten po faulu na Michaela Šulce zahrával další přímý kop, ale nadvakrát trefil pouze domácí zeď. Těsně před koncem přišel další nadějný protiútok domácích vedený opět Jelínkem, zakončoval střídající Radim Flaška, ovšem vysoko přestřelil. V nastaveném čase prošel ve vápně Michael Šulc přes dva protihráče, druhý ho možná fauloval, ovšem zahrával se rohový kop, z kterého však hosté (opět) nezahrozili. Poté už rozhodčí Přibyl utkání ukončil. Jankovští tak opět odešli z venkovního utkání poraženi. Bohužel vyhrává ten, kdo dělá méně chyb v obraně a dává branky, a to se hráčům „Benfiky“ bohužel vůbec nedaří!

TJ Chlum u Třeboně - SK Jankov "B"  2:0 (2:0)

Branky: 14´a 29´Hájek

ŽK 1:2 (J. Flaška – Rut, Šulc)

Nejlepší hráči: Hájek, Jelínek – Maršán, Šulc