HLUBOKÁ NAD VLTAVOU - SK JANKOV 2:1 (1:1)

SK Jankov se radoval z gólu po dlouhých 289.minutách, inkasoval po 287.minutách a poprvé v tomto ročníku krajského přeboru odešel poražen. Všechny tyto atributy se zrodily ve velmi zajímavém a pro oko diváka pohledném derby v Hluboké nad Vltavou. Jankovští prolomili dlouho nepamatující sérii bez vstřelené branky, ovšem k bodovému zisku jim to paradoxně nestačilo. V domácím dresu úřadovalo útočné duo Dudek-Kurali, které si připsalo po jedné brance a díky tomu se v podzámčí z tříbodového zisku radovali svěřenci trenéra Milana Borového.

Tři již zmiňované série Jankova byly tedy ukončeny, naopak ta čtvrtá pokračuje a pro celek Ivo Čecha není příliš optimistická. Po dvou úvodních výhrách totiž již pětkrát jankovští nezvítězili a v obrovsky vyrovnané tabulce tým pasovaný na čelní umístění klesá směrem dolů. Samotný zápas nabídl slušně zaplněným tribunám kvalitní fotbal. V první půli byla hra poměrně vyrovnaná, v té druhé už byli lepší hosté z Jankova. Jako první však zahrozili domácí. Po rohovém kopu hlavičkoval Zbyněk Stráský těsně vedle. A ve 14.minutě to přišlo. Dlouhý Śtěchův nákop chtěl zahrát exjankovský Jiří Hrdý hlavou svému brankáři, jeho záměr vystihl Michal Nedvěd a lobem přes Matěje Kříže rozradostněl všechny jankovské příznivce - 0:1. O dvě minuty později se po Sedlicově centru dostal hlavou k zakončení Martin Řezníček, branku však minul. Tři minuty po Nedvědově vedoucí brance bylo srovnáno. Na centr z levé strany si mezi Řezníčkem a Štěchou naskočil Lukáš Dudek a hlavou poslal míč neomylně k tyči - 1:1. Po dlouhé sérii Jankova bez vstřelené branky byla ukončena i téměř stejně trvající, ta bez inkasované! Během vyrovnaného prvního poločasu nebylo k vidění mnoho gólových příležitostí. Jestli se dá o nějaké mluvit, je to o té z 30.minuty, kdy Vojtěch Bürger pěknou uličkou našel za domácí obranou Michala Nedvěda, ten však napálil míč do připraveného Kříže.  O pár minut později pálil do břevna po samostatné akci Pavel Beránek. Ve 42.minutě vyzval autora jankovské trefy Michala Nedvěda hezkou kolmicí Patrik Sedlic, jenže Nedvěd střelou z první mířil mimo.

To druhý poločas, především pak jeho úvod, se nesl v tlaku a promarněných šancí Jankova. V 50.minutě prodloužil Nedvěd hlavou na Maxu, ten přihrál před branku na nabíhajícího Petra Klímu, který kolem vybíhajícího Kříže míří těsně vedle tyče. V 51. minutě centruje zleva Patrik Sedlic, Petr Maxa z malého vápna trefuje tyč. O další minutu později opět Nedvěd přihrává na Maxu, ten ještě posouvá míč do leva na volného Petra Klímu, kterého však ve stoprocentní příležitosti vychytal Matěj Kříž. V 54.minutě zase střílí z trestného kopu Petr Maxa jen těsně vedle pravé Křížovi šibenice a dokazuje tak jankovské střelecké trápení. Na druhé straně hlavičkuje v dobré pozici hlavou nad branku Josef Kurali. Strhnout vedení na svoji stranu se pokoušel tvrdou, ovšem nepřesnou střelou z vápna Michal Nedvěd. Jak se střílí branky ukázal jankovským v 62.minutě Josef Kurali. Po nákopu z půlící čáry si zpracoval míč a pohotovou střelou pod břevno poslal Hlubokou do vedení. To značně otupilo hostující tlak. Ten sice pokračoval, ovšem už nebyl tak silný a hlavně již nepřinášel gólové příležitosti. Naopak nebezpečnými brejkovými situacemi hrozili domácí, především Lukáš Dudek. Jenže poprvé pálil vysoko nad, podruhé ho perfektním zákrokem vychytal David Hrubý a potřetí jeho snahu v poslední chvíli zneškodnil Lošek. Ačkoliv se jankovští nemohli v ofenzivě výrazněji prosadit, mohli si z Hluboké odvést alespoň jeden bod. V 87.minutě napřáhl ke krásné střele směřující do horního růžku Josef Bohoněk, bohužel pro Jankov vytáhl další skvostný zákrok devatenáctiletý mladík Matěj Kříž a jeho střelu gólových parametrů vyrazil na rohový kop.

TJ Hluboká nad Vltavou - SK Jankov  2:1 (1:1)

Branky: 17´Dudek, 62´Kurali - 14´Nedvěd

ŽK 1:2 (Horejš - Řezníček, Beránek)