SK JANKOV - SK RUDOLFOV 2:6 (1:4)

Startem jako z říše snů, o kterém se hostujícímu Rudolfovu ani nesnilo, dokráčel tým z krajského města k pohodovému a vysokému vítězství na hřišti favorizovaného Jankova. Ten tentokráte neshořel na mizerné koncovce, ale na nevídaných chybách v defenzivě, za které by se červenali i obránci v žákovských kategoriích. Vyhlášená jankovská obrana, do tohoto kola nejlepší v celé soutěži, propadla na plné čáře, z čehož pramění drtivá porážka o čtyři branky, navíc před vlastním publikem.

Domácí obránci od samého začátku střetnutí vypadali, jak když hrají spolu poprvé. Dělali hrozné chyby a často mezi nimi vázla i komunikace. Když se navíc hostům dařilo jejich chyby trestat, utkání bylo po dvaceti minutách rozhodnuté. Ze čtyřgólového knockoutu se jankovští nevzpamatovali a utrpěli nejvyšší domácí porážku po sestupu z divize v sezoně 2007/2008. Již po necelé první minutě se měnilo skóre. To se v zadních řadách nedohodli Řezníček s Klímou, Bašta zatáhl míč po pravé straně, naservíroval jej před branku na Michala Zacha, který pohodlně otevřel skóre. V 8.minutě akce jako přes kopírák, akorát že z levé strany. Bohoněk dostal do úzkých Loška, ten nesmyslnou malou domů přihrál přímo do běhu Zachovi, rudolfovský kanonýr nesobecky ještě vylepšil pozici zakončujícímu Vlastimilu Baštovi, který do prázdné branky skóre zdvojnásobil. Ve 12.minutě poslal dlouhý centr do vápna Ladislav Michal, Beránek s Řezníčkem jen pozorovali hlavičkujícího Miroslava Syrovátku, kterak překonává Davida Hrubého potřetí. Domácí se snažili o odpověď, jenže střela Davida Novotného neměla gólové parametry. To naopak v 18.minutě po rohovém kopu Rudolfova hlavičkoval přesně Jan Novotný a Jankov byl zralý na ručník - 0:4. Snížení hrozivého stavu však přišlo zanedlouho. Michal Nedvěd se šikovně uvolnil ve vápně, Petr Le ho zastavil nedovoleně a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Pavel Beránek a vykřesal ještě domácím jiskřičku naděje. Trenér Čech poté poslal na hřiště třetího útočníka a Jankov zvýšil obrátky. Na Novotného rohový kop si naskočil Vojta Bürger, hlavičkoval však mimo. Ve 40.minutě po pěkné akci Bürgera, Voráčka a Sedlice pálil posledně jmenovaný z hranice velkého vápna do náruče brankáře Tomáše Nárovce.

Do druhého poločasu vstupovali jankovští s cílem co nejdříve stav zkorigovat a pokusit se o zázrak. Blízko k tomu měl mladík David Novotný, asi jediné pozitivum Jankova v tomto utkání, který se dobře uvolnil na levé straně a tvrdou ranou donutil k pěknému zákroku Nárovce. Jenže veškeré naděje zhatil domácím Michal Zach. Ten se v 50.minutě po rychlém rudolfovském breaku trefil jako starý mazák a svým druhým gólem definitvně uhasil i ten malý plamínek jankovské naděje na bodový zisk. Domácí se sice stále snažili o vstřelení alespoň nějaké branky, dlouho však ztroskotávali na výborném Nárovcovi. Po rohu Klímy třeba Vladimír Štefl, kterého povedenou hlavičku hostující brankář vyrazil. Jankovské útočné snažení dovolovalo soupeři podnikat rychlé protiútoky a kanonýr Zach byl několikrát blízko k hattricku. Dvakrát jej vychytal David Hrubý, jednou trestuhodně přestřelil. Přesto se dočkal. V 70.minutě po přihrávce Bašty, střelou od břevna do brány svůj hattrick nakonec Michal Zach dovršil - 1:6. Domácí hráči mnoho pochvalných slov na své konto neuslyší, přesto za to, že zápas nevypustili a do poslední minuty se rvali o každý gól, jim jde ke cti. Jenže překonat Nárovce se jim nedařilo ani z těch nejvyloženějších šancí. Například Michal Nedvěd se dostal do dvou stoprocentních, pokaždé ale ztroskotal na Nárovcovi. Neuspěl ani Štefl, ani Maxa se Sedlicem po přímých kopech. A tak alespoň hrozivě vyhlížející stav se Jankovu podařilo nakonec upravit na konečných 2:6 v 89.minutě, kdy byl faulován Michal Nedvěd a následnou penaltu sám proměnil. Zápas to byl vskutku málo vídaný, na který hosté z Rudolfova budou dlouho vzpomínat, naopak jankovští by ho nejraději vymazali z povrchu zemského!!

SK Jankov - SK Rudolfov  2:6 (1:4)

Branky: 22´Beránek z pen., 89´Nedvěd z pen. - 1´, 50´a 70´Zach, 8´Bašta, 12´Syrovátka, 18´J.Novotný

ŽK 1:2 (Bürger - Le, Michal)