SK JANKOV "B" - ČESKÉ VELENICE 1:1 (0:1)

V sestavě trenéra Františka Řezníčka se znovu objevilo několik pendlů z áčka, i proto byl cíl "Benfiky" k vzhledem postavení obou týmů v tabulce jasný. Získat všechny tři body a odpoutat se alepoň trochu ze sestupového pásma. Jenže Lokomotiva, se kterou se náš celek utkal vůbec poprvé v historii, se ukázala jako velmi kvalitní a vyzrálý protivník, který nedá svojí kůži lacino. Pro diváka pohledné utkání plné šancí, pro trenéry nervydrásající match, který nakonec skončil dělbou bodů.

Diváci, kteří po ostudné prohře A-týmu s Rudolfovem v Jankově vydrželi i na následující zápas domácí rezervy určitě litovat nemuseli, ačkoliv se výhry také nedočkali. Jenže zápas byl plný zajímavých momentů, jankovští dohrávali o deseti a v úplném závěru střetnutí dokonce sahali po vítězství. V úvodu byli domácí aktivnější, alespoň se častěji dostávali k zakončení. V 11.minutě musel zasahovat gólman Candra proti střílenému centru Luboše Formánka. Po čtvrthodince hry přišlo první vážné ohrožení velenické branky. David Maršán prošel po levé straně až do pokutového území, přihrál nabíhajícímu Maxovi, který se pokusil z první o uklizení míče na zadní tyč, jenže jeho záměr Pavel Candra dokázal konečky prstů vyrazit. Ve 22.minutě se po dlouhém Jílkově pasu dostal do palebné pozice Vladimír Štefl, branku ovšem netrefil. Stejně si vedl tentýž hráč i v minutě 41., kdy přízemní střelu z pravé strany poslal těsně vedle vzdálenější tyče. Hosté nebyli horším týmem, ale do šancí se dostávat nedokázali. To se jim povedlo až ve 42.minutě a hned se radovali z přesného úspěchu. Tomáš Kopecký vymotal dva obránce, přihrál Karlu Jandovi, který se dalšími dvěma kličkami dostal až před Linhu a kolem jeho nohy dostal Velenice do vedení. Domácí fotbalisté nechtěli odcházet do šaten smutní, pokusili se o rychlé srovnání, jenže Maršánovu střelu Candra opět zlikvidoval.

Jestliže první poločas měli více šancí ke vstřelení branky jankovští, druhá půle přinesla více gólových možností Lokomotivy. Jenže hráči Lokomotivy neměli zrovna střelecký den a naopak perfektní výkon podali Tomáš Weinhard s brankářem Radkem Linhou. Ti několikrát i s pomocí štěstí zabránili společnými silami minimálně čtyřem inkasovaným brankám. V 53.minutě srazil Weinhard střelu Jandy, Linha zase pohotově vyrazil dorážku Kopeckého. Od 60.minuty se hrálo vabank. Jankovští hru čím dál více otevírali, ale vyložené šance, potažmo vyrovnání nepřicházelo. Naopak hosté pokračovali v zahazování rychlých breaků. Postupně neuspěli Jabůrek, Michl ani Kopecký. Jejich šance vždy končili na výborném Weinhardovi s Linhou. V 72.minutě už byli oba dva krátcí na akci Michala Jabůrka, jenže tentokrát pomohlo obrovské štěstí. Jabůrkovo technické zakončení šlo do levé tyče, poté po brankové čáře doputovalo až k pravé a následně se odrazilo před lajnu, kde ho už zpacifikoval Radek Linha. V 78.minutě zastavil unikajícího Sokola nedovoleným způsobem kapitán Petr Jílek, od rozhodčího Reitingera uviděl druhou žlutou v zápase a pakoval se pod sprchy. V tuto chvíli to s domácími šancemi na bodový zisk nevypadalo příliš reálně. Jenže následný trestný kop Karla Jandy chytil Linha a o chvilku později přišel trest. V 82.minutě po akci Maxy, Štefla a Šejnohy doputoval míč s trochou štěstí zpět k Petru Maxovi, který ho levačkou poslal k tyči za bezmocného Candru - 1:1. V hektickém závěru chtěla obě mužstva tři body a podle toho se také hrálo. Útok střídal útok a byla to jen loterie, kdo že bude mít více štěstí a vstřelí rozhodující branku. Na jedné straně vychytal Linha aktivního Jabůrka, na druhé pálil Maxa z dobré příležitosti nad branku. Až v nastaveném čase přišla tutovka domácích, ale štěstí během devadesáti minut měli tolik, že se k nim tentokráte otočilo zády. Petr Maxa zprava odcentroval na hlavu Šejnohy, jeho pokus zastavil jeden z obránců, míč se však odrazil zpět k nohám Patrika Šejnohy, který ho z malého vápna poslal jen do břevna poloodkryté brány. Těžko říct, jestli je remíza spravedlivá nebo ne. Oba celky mohly vyhrát, ale stejně tak i prohrát. Každopádně padesáti přihlížejícím divákům nabídli atraktivní podívanou s nejistým koncem do poslední vteřiny.

SK Jankov "B" - Lokomotiva České Velenice  1:1 (0:1)

Branky: 82´Maxa - 42´Janda

ŽK 2:4 (Jílek 2x - Michl, Macho, Kopecký, Kotrba

ČK 1:0 (78´Jílek)