CENTROPEN DAČICE - SK JANKOV 1:3 (0:2)

Hluboká nad Vltavou,  Sokol Sedlice a FK Lažiště. Tyto tři celky se marně pokoušely bodovat na hřišti nováčka Chance Krajského přeboru Centropenu Dačice. Povedlo se to až čtvrtému v řadě, kterým byl SK Jankov. Ten tak částečně odčinil potupnou prohru z minulého kola doma proti Rudolfovu, navíc přerušil šest zápasů čítající sérii bez výhry. Po zodpovědném a výborném výkonu celého mužstva se v Jankově ze zisku tří bodů radují zcela po zásluze.

Obě mužstva předvedla divákům ofenzivní fotbal plný gólových šancí. Více jich dokázal proměnit Jankov a proto se mohl radovat z výhry. V domácím dresu nejvíce zlobilo útočné duo Toman-Štolba. Především nejlepší střelec celé soutěže, devítigólový Martin Toman se dostal do několika slibných šancí, skórovat se mu ale tentokráte nepovedlo. Jankovští, kteří poprvé v letošním roce vyběhli na trávník v modré sadě dresů, oproti minulému kolu udělali několik změn v sestavě. V té se po dlouhé době objevil v brance Petr Wolek, od začátku nastoupili také zkušení Maršán, Maxa a Štefl.

V úvodní desetiminutovce se do prvních slibných šancí dostala obě mužstva. Nejprve se pravačkou zastřeloval Vladimír Štefl na straně jedné, aby ho o minutu později na druhé straně napodobil Martin Toman. Reparát složil Vladimír Štefl v 10.minutě. František Lošek poslal míč za domácí obranu, Štefl ho bez přemýšlení levou nohou napálil a ten zapadl přesně k zadní tyči - 0:1. Vyrovnáno mohlo být o tři minuty později, když po rychlé akci Centropenu centroval  zleva Jindra a nabíhající Toman v obrovské příležitosti branku přestřelil. Ve 23.minutě vyslal do úniku Lukáš Voráček Petra Maxu, ten místo přímého zakončení ještě hledal nabíhajícího Štefla, bohužel nepřesně. Po půl hodině hry centroval Krtek, hlavou zakončoval Vojtěch Kněžínek, ovšem Petr Wolek si s touto hlavičkou bezpečně poradil. O další dvě minuty později a dalším centru z pravé strany hlavičkoval těsně vedle Robin Štolba. Ve 41.minutě se po špatném odkopu Novotného dostal do palebné pozice někdejší hráč Jankova Petr Celý, vyslal na Wolka tvrdou dělovku, kterou jankovský strážce branky vyrazil s vypětím všech sil na rohový kop. Ve 43.minutě se pustil drze do dvou protihráčů mladík David Novotný a vykoledoval si faul. K zahrání trestného kopu z velkého úhlu se postavil Patrik Sedlic, míč poslal do vápna tak šikovně, že nikým netečován skončil až v síti překvapeného gólmana Vaverky - 0:2.

Branka vstřelená dvě minuty před odchodem do kabin samozřejmě vzala domácím vítr z plachet, naopak hosty z Jankova velice uklidnila. Dačice začaly hrát vzadu na tři obránce, což dovolalo hostům více prostoru pro zakončení rychlých protiútoků. Jenže v úvodu druhého dějství se jim to příliš nedařilo. Nejprve nepřekonal Vaverku David Novotný, poté po Maxově centru neuspěl zblízka Sedlic, v zápětí připravil Voráček tutovku pro Maxu, ten přestřelil, aby ho o chvíli později napodobil střelou z vápna Josef Bohoněk. Zaslouženého gólu se dočkal Jankov až v 66.minutě, kdy pohlednou akci několika hráčů zakončil přízemní střelou k tyči Vladimír Štefl - 0:3. Ten dal svojí druhou branku v utkání a třetí v sezoně. Domácí se sice stále snažili alespoň o zkorigování, ale kromě velkého počtu rohových kopů příliš nehrozili. Naopak čtvrtou branku Jankova měl na kopačce po pěkné individuální akci Patrik Sedlic, jenže v obrovské šanci ztroskotal na Jiřím Vaverkovi. Vzápětí po Sedlicově ztrátě na polovině hřiště podnikli domácí rychlý protiútok, který v 76.minutě zakončil snižující trefou Tadeáš Jindra - 1:3. Dačice tato branka ještě nakopla k závěrečnému tlaku. Ale jak proti tvrdé střele Petra Celého, tak i reflexivním zákrokem proti hlavičce Štolby se prezentoval v jankovské brance Petr Wolek. Poslední příležitost, znovu z kategorie stoprocentních, měli jankovští, ovšem po přesném centru Bürgera odmítl slávu v podobě vstřeleného hattricku Vladimír Štefl a branku z malého vápna trestuhodně přestřelil. I tak si ale Jankov odváží z pěkného dačického areálu všechny tři body za výhru 3:1!

Centopen Dačice - SK Jankov  1:3 (0:2)

Branky: 76´Jindra - 10´a 66´Štefl, 43´Sedlic

ŽK 0:4 (Maxa, Řezníček, Maršán, Bürger)