SUCHDOL NAD LUŽNICÍ - SK JANKOV "B" 1:1 (0:1)

Vzhledem k nízkému bodovému zisku po úvodních sedmi kolech odjel na půdu silného Suchdolu nad Lužnící značně posílený kádr. V sestavě se objevily opory áčka - Vojta Bürger, Lukáš Voráček a Petrové Klíma s Maxou. Bohužel nemoc na poslední chvíli neumožnila start zkušenému Michaelu Šulcovi. Začátek utkání nám vyšel na výbornou, bohužel tlak časem uvadal. S nástupem do druhého poločasu pak přišel naopak tlak domácích, který vydržel až do závěrečného hvizdu. Oba týmy dokázaly skórovat shodně jednou a tak si rozdělily bod za remízu 1:1.

Začátek zápasu patřil jednoznačně hostům, kteří svojí aktivitou hráče domácího Sokola zaskočili. Ve 3. minutě centroval z levé strany Klíma, Šejnoha šel důrazně do souboje s domácím brankářem Rácikem a odražený míč poslal do branky Petr Maxa, rozhodčí ovšem odpískal faul na brankáře a stav tak zůstal nezměněn. V 6. minutě se uvolnil Vojta Bürger, ale střela ze solidní pozice mu moc nevyšla Michal Rácik si s ní poradil. V 9. minutě přistrčil Šejnoha míč Voráčkovi, jehož pěkná střela byla sražena těsně vedle tyče! Skóre se měnilo po 11-ti minutách. Klíma centroval do vápna, kde domácí obránce netrefil míč, ten už ve značném úhlu dostihl Petr Maxa a střelou, kterou ještě otřel o přední tyč, poslal jankovské do vedení – 0:1! Branka jako by suchdolské probrala a začali také trochu vystrkovat růžky. Nejprve to ze značné vzdálenosti zkoušel Filip Rácik, ale mířil asi metr vedle. Po 20-ti minutách utekl po pravé straně Šuba, ovšem přihrávka na volného spoluhráče na penaltě mu nevyšla! Ve 30. minutě zakombinoval Klíma s Maxou, prvně jmenovaný se objevil ve výhodné pozici, ale střela zamířila kousek vedle tyče! O pár minut později si připsal první zákrok i hostující brankář Linha, který lapil slabou hlavičku domácího Šuby. Další tutovku jankovské „Benfiky“ měl Maxa, který postupoval sám na Rácika, který ho ale vychytal! Ve 42. minutě šel ze strany na Rácika pro změnu Šejnoha, jenže byl nedovoleně zastaven domácím stoperem Prášilem a z následného přímého kopu nic nebylo. V poslední minutě první půle si ještě Vojta Bürger obhodil svého obránce, ale z vápna opět střílel slabě a doprostřed.

To druhá část byla naprosto odlišná. Domácí do ní vlétli jako polití živou vodou a hned od prvních vteřin se usadili na hostující polovině. Tlak domácích byl vytrvalý, ale stejně tak i odhodlání jankováků, kteří hráče Suchdolu nepouštěli k přímému ohrožení branky. Bohužel však nedokázali podržet míč na útočné polovině, čímž se převaha domácího favorita stále stupňovala. To nakonec vedlo i k vyrovnání. V 72. minutě obešel domácí Šuba hostujícího Kadlece, nacentroval na volného Štěpánka, který z prostoru penaltového puntíku zamířil k tyči a vyrovnal – 1:1! Těžce vypracované vyrovnání mohli domácí ztratit v 82. minutě. To se velmi špatně domluvili domácí brankář Rácik s Tomášem Zárubou, Šejnoha tak získal na vápně míč, který posunul na volného Maxu, ale ten ve vyložené pozici střílel opět do domácího brankáře! Naopak úplně ztratit body mohli i jankovští! Ti v 84. minutě chybovali v rozehrávce, hráči Suchdolu zopakovali akci před brankovou situací, pouze s tím rozdílem, že zakončující Špale trestuhodně přestřelil! Závěr utkání, ač trochu nervózní, už žádnou změnu ve výsledku nepřinesl. Spokojenější tak mohou být spíše hosté, kteří sice měli více brankových příležitostí, ale první bod z venkovních utkání je lepší než nic.

Suchdol nad Lužnicí - SK Jankov "B" 1:1 (0:1)

Branky: 72´Štěpánek - 11´Maxa

ŽK 2:4 (Špale, Prášil – Klíma, P. Maxa, Rut, Linha)

Nejlepší hráči: J. Záruba – T. Hála