SK JANKOV "B" - ČESKÝ KRUMLOV "B" 0:1 (0:0)

Smolný zápas odehrála v dalším domácím klání jankovská „Benfika“. Do Precis arény přijel velmi kvalitní soupeř v podobě rezervního celku divizního Českého Krumlova. Oba týmy byly vyztuženy hráči širších kádrů prvních mužstev a na kvalitě to bylo znát. Pikantní byly také souboje bratří Weinhardů, Tomáše a Rudolfa, kteří si vůbec nic nedarovali. Naproti všem předpokladům byl celek Jankova favoritovi z Českého Krumlova minimálně vyrovnaným soupeřem, když hosty hned třikrát zachránila branková konstrukce! Avšak fotbal rozhodují branky a tu jedinou v celém utkání se podařilo vstřelit hostům.

Samotný úvod utkání byl spíš opatrnější. Domácí Jankov se do ničeho nepouštěl a čekal, s čím přijde českokrumlovská jedenáctka. Ta přišla se střelou Rudolfa Weinharda ze 4. minuty, která však proletěla vedle Linhovy branky. Jankovští odpověděli takřka okamžitě. V 6. minutě vybojoval mladíček Hejda roh a Tomáš Weinhard hlavičkou o zem orazítkoval břevno Trnkovy svatyně! Poté centroval z pravé strany Hejda, brankář Trnka neustál souboj se Šejnohou, rozhodčí nejprve nechal pokračovat ve hře, jeden z českokrumlovských beků nakopl míč do napadajícího Beránka, od kterého směřoval balon do opuštěné branky, bohužel rozhodčí těsně před překročením brankové čáry hru přerušil a branka tedy nemohla platit! V 11. minutě střílel z uctivé vzdálenosti hostující obránce Babinský, ale Linha si s jeho pokusem poradil. Opět však byla nebezpečnější spíše odpověď jankovského celku. To se řítil sám na brankáře Trnku Michal Nedvěd, vybíhajícího brankáře loboval, ale i jeho pokus zastavilo břevno a dorážející Šejnoha také neuspěl! Poté se hra trochu uklidnila, protože oba celky poměrně zodpovědně bránili. Tak tedy až po půl hodině hry se k odraženému míči dostal ve vápně českokrumlovský útočník Pimpara, ale ve velké šanci střílel pouze doprostřed branky, do připraveného Linhy! I další šanci si připravili hosté. To střílel po rozehraném přímém kopu Sivák, ale Linha jeho střelu k tyči vyrazil. Poté opět postupoval na branku Krumlova velmi dobře hrající Nedvěd, navázal na sebe dva obránce, ale místo přihrávky na úplně volného spoluhráče vzal zakončení na sebe, a neuspěl. Poslední šanci si opět vytvořili jankovští, resp. ji vytvořili svou chybou hostující zadáci, kteří při rozehrávce připravili míč Klímovi, který střílel těsně vedle!

Druhá půle začala mírnou aktivitou českokrumlovského celku. Po centru z pravé strany střílel tvrdě do šibenice Sivák, ale dobře postavený Šulc vyhlavičkoval jeho gólovku na roh! Na druhé straně to byl opět Nedvěd, který se protáhl po levé straně až do vápna, kde střílel netradičně levačkou, ale Trnka jeho střelu vyrazil, dobíhající Šejnoha už míč nestihl v dobré pozici a jeho zpětná přihrávka byla nepřesná! V 58. minutě se pokusil Rudolf Weinhard přehodit Linhu, což se mu sice povedlo, ovšem netrefil zařízení. V 66. minutě zatáhl míč na pravé straně Šejnoha, dokázal ho udržet a zpětnou přihrávkou připravil palebnou pozici Beránkovi, jehož střela proletěla snad 10cm nad břevnem! Dále se po pravé straně prohnal Rudolf Weinhard, zpětnou přihrávkou našel svého spoluhráče, který však z penaltového puntíku prováhal ideální moment k zakončení! Poté srazili krumlovští obránci střelu domácího Ruta na zadní tyč, k Šejnohovi, ten ještě posunul na Vaniše, ale jeho ránu k tyči skvěle vyrazil na roh Trnka! Když už to vypadalo, že vstřelení branky je dnes oběma mužstvům zapovězeno, přišel v 79. minutě faul před pokutovým územím Jankova. Míč si postavil Rudolf Weinhard a přízemní střelou kolem zdi poslal hosty do vedení – 0:1! Jankovští mohli vyrovnat hned vzápětí! Po centru do vápna se s míčem otočil Šejnoha, ale jeho střela se od tyče odrazila do Trnky, od nějž míč doputoval těsně vedle tyče, do autu! Domácí otevřeli hru ve snaze o vyrovnání, což se vymstilo, když Šulc zastavoval rychlý protiútok hostů faulem a byl, možná trochu přísně, vyloučen! V úplném závěru zahrával Klíma zkrácený rohový kop, ale míč proletěl těsně kolem růžku Trnkovy branky! Z protiútoku pak běžel sám na branku Žilenko, ale Linha ho skvěle vychytal! Velmi zajímavé, kvalitní a pohledné utkání plné šancí na obou stranách tedy skončilo vítězstvím rezervy Slavoje Český Krumlov! Nicméně i domácí tým si vyslechl od pár zbylých, a povětšinou velmi kritických, fanoušků slova chvály.

SK Jankov "B" - Český Krumlov "B"  0:1 (0:0)

Branka: 79´Weinhard

ŽK: 1:5 (Černý – Pimpara, Svoboda, Matúš, R. Weinhard, Fišer)

ČK: 1:0 (83´ Šulc)

Nejlepší hráči: Šejnoha, Nedvěd – R. Weinhard, Trnka