TJ SLAVOJ LEDENICE - SK JANKOV "B" 2:2 (0:1)

Poslední tři venkovní utkání zavedla naše B – mužstvo až do vzdáleného okolí Suchdolu nad Lužnicí. Po tomto nepovedeném venkovním trojboji čekají nyní náš tým, co se týče vzdáleností, výrazně sympatičtější destinace – Ledenice a Mladé. O tom, zda budou výjezdy na tato utkání úspěšnější i co do bodového zisku se mohlo rozhodnout už na půdě třetího týmu tabulky – Ledenic. Vzhledem k výbornému postavení soupeře v tabulce jsme odjížděli k zápasu s velkým respektem. Paradoxně se ale jednalo o jednoho ze slabších soupeřů, proti kterým jsme nastoupili. Bohužel se nepodařilo udržet dvoubrankové vedení a tak jsme odvezli pouze bod.

První poločas byl dalek kvality I.B třídy, ale obecně byl spíše v režii jankovského Béčka. Domácí se sice snažili být aktivní, ale přihrávky byly hodně nepřesné a to samé platilo i o centrech. Naopak problémy dělali domácím obráncům rychlonozí útočníci Hejda s Šejnohou. První šance přišla až po 13. minutách hry. Weinhard našel dlouhým nákopem Voráčka, který přehazoval domácího brankáře Mičana, ale míč zastavilo břevno! V 15. minutě mohl jít sám na branku Šejnoha, ale šlápl si na míč a z velmi nadějné situace nebylo nic. V 18. minutě zahrával přímý kop z levé strany Kadlec a míč z jeho kopačky proletěl jen těsně vedle tyče domácí branky! Ve 23. minutě si zpracovával míč ve vápně Voráček, ale v trochu krkolomné pozici střílel vysoko nad branku. První zakončení domácího mužstva přišlo ve 25. minutě, ale střelu z přímého volného kopu Linha v pohodě vyrazil. Ve 37. minutě se už Jankov dostal do zaslouženého vedení. Voráček vybojoval míč na pravé straně, vysunul Vojtu Bürgera, který šel zprava na brankáře Mičana, nezištně ještě přihrál osamocenému Patriku Šejnohovi, který poslal míč z blízka do prázdné branky – 0:1! I nadále byla hra plná nepřesností a tak si poslední šanci připsali, minutu před pauzou, opět jankovští. Křižná střela Tomáše Bürgera však proletěla kousek vedle tyče! Po poločase tak zaslouženě vedli hosté.

Bohužel druhý poločas byl podobný většině druhých poločasů, které se jankovským příliš nedaří. Hned od úvodu se opět nechali zatlačit před vlastní pokutové území a bránili se atakům domácích. V 51. minutě střílel z přímého volného kopu Benhák, ale lehce tečovaná střela skončila asi metr vedle tyče! V 55. minutě se po centru z pravé strany uvolnil Kučera, ale střílel opět vedle. O další dvě minuty později to byl opět aktivní Benhák, který střílel z voleje těsně vedle horního růžku Linhovy branky! Hosté z Jankova se opět připomněli po hodině hry. Roh zahrával Tomáš Bürger na hlavu bratra Vojty, ale jeho hlavička přeletěla břevno domácí branky. Na druhé straně střílel tvrdě, ale doprostřed branky domácí kapitán Lamáček a Linha nadvakrát kryl. To hosté byli úspěšnější. Šejnoha z pravé strany posunul míč na Vojtu Bürgera, ten dále na nabíhajícího Daniela Ruta, který sám před brankářem nezakončil nijak přesně ani tvrdě, ale Mičanovi stejně míč propadl mezi rukama až do branky – 0:2! Bohužel hned o dvě minuty byl střelec branky za kecy vyloučen, po standardní situaci se k odraženému míči dostal Radomír Kučera a vrátil hráče Ledenic do zápasu – 1:2! Tlak domácích se pochopitelně zvyšoval. Přetížená desítka hostujících hráčů dokázala vzdorovat až do 85. minuty, kdy po nedůrazu ve vápně se s míčem otočil Lukáš Winkler a pěknou střelou k tyči vyrovnal na konečných 2:2! Co se týče pozitivního náhledu na utkání, tak „Benfika“ podruhé za sebou bodovala venku s týmem z horní části tabulky. Naopak z pohledu reálného není dobré, že jsme letos již podruhé prohospodařili dvoubrankový náskok, že jsme již počtvrté dohrávali v deseti a především, v naší situaci už ani remíza z venku není dostačující!

TJ Slavoj Ledenice - SK Jankov "B"  2:2 (0:1)

Branky: 67´ Kučera, 85´ Winkler – 37´ Šejnoha, 64´ Rut

ŽK 0:2 (Hejda, Linha)

ČK 0:1 (66´ Rut)

Nejlepší hráči: Hrubý – Weinhard