JINDŘICHŮV HRADEC - SK JANKOV 1:2 (1:1)

Jako den a noc lze charakterizovat výkony fotbalistů SK Jankov při venkovních a domácích zápasech. Ovšem tady je to naopak, než by si kdo pomyslel. V domácím prostředí se jankovským nedaří ani herně, ani výsledkově. Naopak na hřištích svých soupeřů je to úplně jiná píseň. Stejný kádr, ale jiná chuť do hry, bojovnost, nasazení a to vše podpořeno bodovými zisky. Po dalším parádním představení svěřenců trenéra Ivo Čecha v Jindřichově Hradci a dalším zisku tří bodů patří v tabulce venkovních zápasů Jankovu první místo v celé soutěži!

Čím to, že se jankovským doma nedaří a venku ano? Nad tím v Jankově stále marně dumají. Jako by před domácím publikem hráli se svázanýma nohama, kdežto venku hrají uvolněně a především s větší chutí a elánem. Přesně takto si počínali i u Vajgaru, kde toho domácím příliš nedovolili a sami po dvou Šteflových brankách skórovali. Vladimír Štefl si připsal čtvrtý a pátý gól v sezóně, díky čemuž se dostal do čela tabulky střelců jankovského celku. Hostům se perfektně podařil vstup do utkání. Hned z prvního rohového kopu Sedlice ve 4.minutě dopravil míč do sítě z malého vápna Vladimír Štefl - 0:1. Jenže domácí zareagovali velmi rychle. V 9.minutě vystihli krkolomnou rozehrávku jankovských hráčů, balón přenesli do prava na Víta Kučeru, který bez rozpaků propálil Wolka - 1:1. Dvě rychlé branky kvalitě utkání jen pomohly. Hrálo se svižně, rychle, obě mužstva se snažila dostávat do šancí kombinační hrou a diváci mohli být spokojeni. Snad jen gólových příležitostí mohlo býti více. Obě obrany pracovaly spolehlivě a útočícím hráčům toho mnoho nedovolily. Hosté zahrozili pěkným Beránkovým centrem za obranu, na který však nikdo nezareagoval. Ve 32.minutě pokoušel štěstí střelou k tyči David Novotný, ovšem Hulík si s ní dokázal poradit. Více šancí k vidění nebylo, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

To druhý poločas přinesl kromě kvalitního fotbalu také více šancí. Hlavně jankovští se činili. V 49.minutě centroval Sedlic, David Štěcha hlavičkoval, ale Hulík byl opět na svém místě. O dvě minuty později se po rychlé akci dostal ke střele Petr Klíma, branku však minul. V 54.minutě šli tři jankovští hráči na dva hradecké obránce, Maxa bohužel nezvládl centr na nabíhajícího Patrika Sedlice. Přesto nemuseli hosté dlouho smutnit, jelikož byli za svoji aktivitu náležitě odměněni v 56.minutě. David Maršán vyslal kolmici na Petra Maxu, ten přihrál před branku Vladimíru Šteflovi, který v důrazném souboji přetlačil vybíhajícího Hulíka a poslal Jankov podruhé do vedení - 1:2. Hosté nepolevili a svojí neustálou aktivitou nedovolovali jindřichohradeckým zakončení, které by bylo pro Petra Wolka jakkoliv nebezpečné. Naopak v 69.minutě po Šteflově sklepnutí měl pojistku na své kopačce Petr Maxa, jenže střelou z první jen nechal vyniknout Jakuba Hulíka. Jankovský útočník tak potvrdil, že letos mu to prostě nestřílí a na vstřelený gól tak marně čeká i po jedenáctém kole. Domácí fotbalisté se do tlaku začínali dostávat až v poslední desetiminutovce. Jenže mimo několika nebezpečně vyhlížejících centrů se do ničeho vážnějšího nedostali. To přihrávka Petra Klímy a střela Davida Novotného v 86.minutě na straně druhé byla o dost nebezpečnější, leč o něco málo vyšší, než konstrukce Hulíkovy branky. Ačkoliv jankovská defenziva pracovala na výbornou, v úplném závěru dovolila domácím dvojí zakončení, které volalo po vyrovnávací trefě. V 89.minutě po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad branku střídající Michal Völfel. A v jednominutovém nastavení přišla úplně ta největší šance, jakou si domácí za celých devadesát minut vypracovali. Po sérii několika centrů se dostal k hlavičce na zadní tyči nejmenší hráč na hřišti Jan Beneš, ovšem míč otřel pouze o vnější stranu tyče. Hosté tak po přežitém infarktu mohli po malé chvíli zvednout ruce nad hlavu, jelikož velmi dobře pískající Petr Kopačka pohledné střetnutí ukončil. Nezbývá než věřit, že jankovští přenesou předvedený výkon i do domácího prostředí, kde za týden hostí FK Lažiště s exligovým Martinem Leštinou v sestavě.

Jindřichův Hradec - SK Jankov  1:2 (1:1)

Branky: 9´Kučera - 4´a 56´Štefl

ŽK 2:3 (Kapias, Šenkýř M. - Štefl, Maršán, Bürger)