SK MLADÉ - SK JANKOV "B" 0:1 (0:1)

27.10.2012 - 10.kolo I.B třídy, sk.A: Sněhovou bitvu o šest bodů zvládl lépe Jankov!

„Benfiku“ tentokráte čekal veledůležitý záchranářský souboj na hřišti v Mladém, kde se jí tradičně nedaří. Soupeř po slibném úvodu sezony prohrál sedmkrát v řadě a propadl se až na samé dno tabulky. Naše mužstvo na tom bylo o trochu lépe, ale nevyhrálo už od třetího kola. O náboj tedy bylo rozhodně postaráno. Rezerva byla posílena několika pendly z A - týmu, ovšem tuto výhodu víceméně vymazalo zimní počasí, které z fotbalu udělalo spíše boj! Ten jsme nakonec zvládli a za těžkých podmínek jsme získali 3 body za nejtěsnější vítězství 1:0!

Dopolední déšť, odpolední sněžení a teplota kolem bodu mrazu - to vše dávalo tušit, že namísto kombinačního a pohledného fotbalu se v Mladém nejspíš dočkáme bojovného fotbalu plného soubojů. Terén byl opravdu těžký a hráčům na obou stranách dělal značné problémy. Přihrávky po zemi se většinou zastavovaly ve vršící se sněhové pokrývce, která neusnadňovala ani samotné vedení míče, o kalužích vody nemluvě. Poprvé se do slibné pozice probojovali jankovští až po dvaceti minutách. Šejnoha přistrčil míč osamocenému Maxovi, který ovšem vhodný moment k zakončení promeškal a posléze už ho domácí obránci zablokovali. Z protiútoku pak nastal závar před brankou Davida Hrubého, ale dva pokusy o střelu byly zablokovány i jankovskými zadáky. Ve 26. minutě vyzkoušel domácí Lerch pozornost Hrubého, ale střela směřovala doprostřed a ani razancí nenadělala hostujícímu strážci svatyně příliš starostí. Po půl hodině byl faulován na rohu vápna Bohoněk, který si postavil míč na následný přímý volný kop. Ten domácí brankář Klimeš nedokázal 100% zkrotit, ovšem dobíhající Weinhard netrefil branku. To však hosty nemuselo mrzet, protože o půl minuty později poslal z pravé strany Maxa krásný centr do vápna na nabíhajícího Patrika Šejnohu a ten ho špičkou kopačky poslal do branky – 0:1! Po gólu už se opět spíše bojovalo na obou stranách a šance si ani jedno z mužstev nevytvořilo. Poločasový hvizd tak přivítali všichni zúčastnění a s radostí zamířili do vyhřátých kabin resp. do místní hospůdky.

Druhý poločas začal silným tlakem domácích, kteří hosty z Jankova dobrých 15 minut k ničemu nepustili. Ve 48. minutě centroval do vápna Lískovec, míč si zpracoval Vítek, otočil se kolem obránce a jeho pěknou střelu k tyči vytáhl Hrubý na roh! V 58. minutě propadl dlouhý balón mezi stopery až k Martinu Lískovcovi, který se ocitl sám proti Hrubému, který byl ale i tentokrát bezchybný a tutovku domácího útočníka vyrazil! O minutu později střílel z 30-ti metrů domácí kapitán Tondr, ale David Hrubý stál opět na svém místě. Stupňující se tlak Mladého utnul v 66. minutě domácí Lerch, který během pár vteřin stihl dostat dvě žluté karty a tedy i červenou! Jankovští si poté proti oslabenému soupeři vedení v poklidu hlídali a několikrát mohli náskok ještě zvýšit. V 72. minutě zahrával roh Petr Maxa, míč se ve vápně odrazil k Tomáši Weinhardovi a ten z malého vápna přestřelil! V 79. minutě se protlačil do vápna Maxa, posunul do strany na Hejdu, jeho střelu srazil obránce zpět k Maxovi, který ho znovu vrátil Hejdovi a jeho druhý pokus na brankové čáře vykopával Benedikt! V 83. minutě to byl opět Maxa, kdo se hnal do šance, střelu levačkou, z úhlu, však Klimeš vyrazil! Vyrovnat mohli v 87. minutě domácí. Klestil se uvolnil na pravé straně, přistrčil míč proti noze Tondrovi, jehož střela rozvlnila jen boční síť! Poté ještě postupovali na jediného obránce Šejnoha, Maxa a Hejda, posledně jmenovaný však ve vyložené pozici ještě přihrával Maxovi a toho už vracející se obránci ke střele nepustili. Poslední možnost měl v nastavení znovu Maxa, když se uvolnil po autovém vhazování kousek od branky, ale Klimeš jeho střelu vyrazil na roh. Po něm už rozhodčí utkání ukončil a těžce vybojované 3 body tak putují do Jankova!

SK Mladé - SK Jankov "B"  0:1 (0:1)

Branka: 31´Šejnoha

ŽK 4:4 (Lerch 2x, Klestil, Kudlata – Bohoněk, Vaniš, P. Maxa, T. Bürger)

ČK 0:1 (66´ Lerch)

Nejlepší hráči: Lískovec, Tondr – Šulc, Šejnoha