TATRAN PRACHATICE - SK JANKOV 3:0 (0:0)

3.11.2012 - 13.kolo Chance KP: Z Prachatic bez bodů a se dvěma vyloučenými!

Jankovští díky sněhové kalamitě o minulém víkendu nehráli, a tak je čekal ostrý mistrovský zápas přesně po čtrnácti dnech. Naposledy vyhráli v Jindřichově Hradci a s nemalými cíly cestovali i do Prachatic. Jenže realita byla jiná. Po solidním prvním poločase v tom druhém hosté více povídali než hráli a domácí je za to náležitě trestali. Prosadili se hned třikrát a alespoň na sobotní noc se vrátili do čela Chance krajského přeboru. Jankov se vracel domů nejen bez bodového zisku, ale i se dvěma vyloučenými hráči.

Hosté pomýšleli na bodový úspěch v okresním městě prachaticka, ačkoliv situace jim do karet příliš nenahrávala. Nejen že Tatran na domácí půdě neztratil z dosavadních pěti zápasů ani bod, ale i z předváděné hry a skóre 13:1 šel patřičný respekt. Navíc, když hostům oproti zápasu v Jindřichově Hradci chyběli Vladimír Štefl, David Novotný a Patrik Sedlic. I proto byli před samotným úvodním hvizdem zápasu favorité kompletní domácí. Na tento duel se nepřišlo podívat mnoho diváků, ale ti, co dorazili, očekávali určitě lepší podívanou, než jakou jim dvaadvacet hráčů na hřišti ukázalo. První dějství se neslo v mírné aktivitě Tatranu, ovšem větší brankovou příležitost si nevytvořilo ani jedno mužstvo. V domácím dresu zahrozil jako první v 5.minutě Kamil Tobiáš, ale hosté odvrátili míč včas do bezpečí. Na druhé straně střílel metr nad branku z trestného kopu Petr Maxa. Největší šance první půle přišla ve 21.minutě, kdy jankovská zeď tečovala trestný kop Vladimíra Hovorky do protipohybu brankáře Davida Hrubého, ale ten stačil včas zareagovat a s vypětím všech sil vyrazil míč směřující k tyči na rohový kop. Ve 40.minutě pokoušel stěstí z trestného kopu opět jankovský Maxa, jenže i tentokráte mířil výš než byla konstrukce Dvořákovy branky. Ve 45.minutě vybojoval Petr Klíma míč na pravé straně na Vladimíru Hovorkovi, bohužel pro hosty na jeho nabídku před brankou žádný z jeho spoluhráčů nedosáhl. Ačkoliv si Tatran vytvořil velkou spoustu rohových kopů, jankovská defenziva pracovala spolehlivě a do žádné šance domácí tým nepustila. I proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Po změně stran se více přiostřilo, za což velkou měrou může i hlavní arbitr tohoto duelu. Ten začal posuzovat věci odlišně než v úvodním poločase. Navíc začal rozdávat karty hostujícím hráčům za mnohonásobně menší prohřešky, než za které domácí fotbalisty před poločasem netrestal. To samozřejmě hostující hráče dostalo ze hry, více povídali, faulovali a nekoncentrovali se na samotnou hru. A díky tomu začali vytvářet i chyby, které dobře technicky vybavení hráči Tatranu trestali. Po sérii čtyř rohů v řadě se k nebezpečné hlavičce dostal Josef Mádl, ovšem přestřelil. V posledních minutách často chybující obrana Jankova dopřávala domácím více prostoru a času k zakončení a ti toho náležitě využili. Velmi dobře hrající Martin Šicner se dostal v 65.minutě nikým neatakován až do vápna a s velkým klidem překonal bezmocného Hrubého - 1:0. Tento gól byl jen logickým vyústěním aktuálního dění na trávníku. I přesto, že měl Tatran hru pod kontrolou, mohl o vedení záhy přijít. V 72.minutě totiž Petr Klíma krásně našel za domácími obránci nabíhajícího Lukáše Voráčka, ten byl sám před Dvořákem, ovšem jeho pokus o lob prachatický gólman přečetl a konečky prstů zabránil míči v cestě do branky. To byla sice obrovská, ale na druhou stranu také jediná příležitost Jankova ve druhé půli. Definitivní rozhodnutí přišlo v 79.minutě. Nejprve byl za protesty kvůli odmávanému ofsidu po druhé žluté kartě vyloučen jankovský Vojtěch Bürger, aby hned 30 vteřin poté Martin Šicner svou druhou trefou v utkání poslal Prachatice do dvougólového vedení. V úplném závěru přišlo pro hosty poslední k.o. Pavel Beránek zahrál v pokutovém území nesmyslně rukou, byl vyloučen a navíc se kopala penalta. Tu bezpečně proměnil Kamil Tobiáš a upravil skóre na konečných 3:0. V ostře hraném duelu se radují domácí, kteří využili nedisciplinovanosti a frustrace jankovských hráčů.

Tatran Prachatice - SK Jankov  3:0 (0:0)

Branky: 65´a 79´Šicner, 88´Tobiáš z pen.

ŽK 1:4 (Hovorka P. - Bürger 2x, Maršán, Maxa)

ČK 0:2 (79´Bürger, 88´Beránek)