SK JANKOV "B" - SK VĚTŘNÍ 4:1 (0:1)

4.11.2012 - 11.kolo I.B třídy, sk.A: Hattrick Vládi Štefla během devíti minut zkolil oslabené Větřní!

Dvě utkání, 0 bodů, 0 vstřelených branek, 8 inkasovaných. To je stručná bilance loňských vzájemných střetnutí Béčka s týmem SK Větřní. Soupeři tedy bylo bezpochyby co vracet. Případná výhra by navíc dostala „Benfiku“ opět o něco dál od sestupových příček. Tak trochu proti svým hrál Tomáš Weinhard, který se na podzim stal oporou našeho mužstva, ale loňskou sezonu odehrál právě v dresu soupeře. Poslední domácí utkání podzimu se dlouho vyvíjelo ve prospěch SK Větřní a to zcela zaslouženě. Nakonec se však dokázal prosadit útok zapůjčený z A – týmu. Vyrovnával Petr Maxa a hattrickem rozhodl Vladimír Štefl!

Hned ve druhé minutě byl blízko brance pendl Vláďa Štefl. Po dlouhém nákopu se úplně sám zjevil před (z pozice útočníka) zaskakujícím brankářem Patrikem Podskalským, ten mu však včasným skokem pod nohy šanci překazil! Od této chvíle však byli lepším týmem hosté z Větřní. Na domácích hráčích byla naopak patrná značná nervozita a kazili i jednoduché přihrávky či zpracování. Problémy domácím obráncům dělal hlavně aktivní Kotlár. V 15. minutě to zkoušel z 25-ti metrů Petr Maxa, ale Podskalský jeho střelu k tyči vyrazil na roh. V 17. minutě střílel Homer, jeho střela však byla sražena k Martinu Kotlárovi a ten kolem brankaře poslal hosty do vedení – 0:1! Po této brance se hosté trochu zatáhli a soustředili se na obrannou činnost, a protože se domácím vůbec nedařilo, hrálo se především ve středu hřiště. Ve 32. minutě to tedy alespoň z dálky zkoušel Weinhard, ovšem Podskalský si s jeho střelou poradil. Blízko zvýšení byli hosté ve 36. minutě, kdy Dušek přihrál proti noze Homerovi, ale ten z vápna ve slibné pozici přestřelil! To byla také jedna z posledních věcí, co zakončující hráč stihl, protože byl o pár chvil později, po druhé žluté kartě vyloučen! Do poločasu se však domácí jedenáctka stále trápila a ani z několika standardních situací nezahrozila. Poločasové vedení tak patřilo zaslouženě hostům.

Ani úvod druhého poločasu nezastihl domácí v plné formě a oslabeného soupeře se jim přehrávat nedařilo. V 50. minutě se po odraženém míči dostal ke střele Štefl, ale zatím se pouze zastřeloval. V 52. minutě chyboval ve vápně domácí Černý, ale Šulc dokázal na poslední chvíli zachránit! Vyrovnávací branka tak přišla zničehonic. Štefl, stojící v ofsajdu, se při dlouhém nákopu z vlastní poloviny nezapojil do hry, a zatímco hostující hráči nehráli, přesprintoval všechny Petr Maxa a ač tísněn dobíhajícím obráncem prostřelil Podskalského a vyrovnal – 1:1! Hned o pár minut později mohli jít jankovští do vedení. Po dalším dlouhém nákopu sklepl Hejda míč na Štefla, který proti noze „namazal“ Maxovi, ale ten zamířil jen do boční sítě branky, netakticky opuštěné hostujícím brankářem! Poté opět následovala hluchá desetiminutovka, kdy se hrálo spíše ve středu hřiště. V 75. minutě už začal úřadovat Vladimír Štefl. To jeho první pokus Podskalský ještě vyrazil k Plockovi, který následně střílel vedle. Minutu nato už se po Maxově dlouhém balonu přehnal přes obránce a levačkou zamířil ke vzdálenější tyči – 2:1! V 77. minutě zahrával Kotlár volný kop z pravé strany, na zadní tyči míč lízl hlavu Lukáše Šustra a jen o milimetry minul tyč Linhovy branky! Další přímý kop zahrával Bordač, ale i jeho střela přes zeď letěla mimo. V 83. minutě přišla akce jako přes kopírák s druhým gólem. Maxa dlouhým balonem opět vybídl Štefla, který zvolil stejné zakončení a ani tentokrát se nemýlil – 3:1! Finální podobu výsledku přinesla 85. minuta, kdy Šulc poslal z poloviny hřiště volný kop do vápna, míč ještě lízl hlavu Černého, načež doputoval až ke Šteflovi a ten zblízka propálil Podskalského a zkompletoval svůj hattrick – 4:1! Jankovští v zápase určitě nepodali oslnivý výkon, ale v dané situaci jsou body důležitější a historie se ptát nebude, jak k nim došli. Pro hosty jde určitě o krutý výsledek, protože ač hráli dlouho v oslabení, tak minimálně 60 minut určitě nebyli horším týmem.

SK Jankov "B" - SK Větřní  4:1 (0:1)

Branky: 75´, 83´a 85´Štefl, 62´Maxa - 17´Kotlár

ŽK 3:4 (T. Hála, Babouček, Černý – Homer 2x, Dušek, Kotlár)

ČK 0:1 (37´ Homer)

Nejlepší hráči: Štefl, P. Maxa – Podskalský, Kotlár