MALŠE ROUDNÉ "B" - SK JANKOV "B" 3:0 (0:0)

10.11.2012 - 12.kolo I.B třídy, sk.A: Malšané rozhodli duel v poslední dvacetiminutovce!

Po zvládnutých veledůležitých utkání s SK Mladé a SK Větřní mohl odjíždět jankovský B-tým k zápasu s více než těžkým soupeřem, rezervou divizní Malše Roudné, poměrně v klidu. Bohužel se vzhledem ke zraněním a karetním trestům, jak Áčka, tak Béčka, lepila sestava na poslední chvíli. Kopačky tak po delší době oprášili například prezident klubu Václav Maxa ml. nebo Václav Novotný. I tak předvedli hosté velmi solidní výkon, a dlouho drželi naději na bod, tu však zhatil smolný gól. Domácí pak v závěru přidali ještě dvě branky a vítězstvím se vyšvihli na čelo A skupiny I.B třídy.

Hostující tým, vědom si kvality soupeře a nedostatku náhradníků, začal velmi opatrně a s cílem nedělat chyby směrem dozadu. To se svěřencům Františka Řezníčka dlouho dařilo, nejspíš i z důvodu pomalého rozjezdu domácího favorita. Ten to zkusil poprvé ve 3. minutě. Šolcova střela z uctivé vzdálenosti však skončila až za ochranou sítí. Na druhé straně se u rohového praporku uvolnil Milan Vaniš a následně byl zastaven nedovoleně. Volný kop poslal do vápna Bürger, ale domácí obrana míč před Jílkem odvrátila mimo pokutové území. Hosté i nadále pozorně bránili a roudenští si s tím nevěděli rady. V 19. minutě zahrával volný přímý kop i domácí Libor Šolc, jeho střela trochu vylekala Radka Linhu v jankovské brance, který ale nadvakrát dokázal míč zkrotit. Ve 26. minutě pak ještě Linha vytáhl centrovaný míč zpod břevna na roh a ve 40. minutě další přímý kop Šolce chytil v klidu do náruče. První poločas celkově příliš fotbalové krásy nepobral a přítomným divákům tak přišla poločasová přestávka vhod, protože se alespoň mohli zahřát nějakým teplým nápojem.

Domácí kabinou se o poločasové pauze nejspíš prohnala lokální bouřka, protože vstoupili do druhé části výrazně lépe. I když první náznak šance měli hosté. Vaniš se protáhl kolem trojice soupeřů, poté postupoval společně s Hejdou na osamoceného Vogla, ale v rozhodujícím okamžiku si míč ukopl. Roudenští stále zvyšovali obrátky, ovšem hostům se v defenzivě docela dařilo a tlak domácích tak platil nanejvýš k hranici velkého vápna. Vedoucí branka tak přišla poměrně nečekaně a pro jedenáctku Jankova také smolně. V 70. minutě nejprve pomezní rozhodčí chybně nařídil místo odkopu od branky roh. Ten zahrával Libor Šolc, míč lehce lízl hlavu Bohumila Vogla a odrazem o zadní tyčku doputoval za brankovou čáru – 1:0! To dostalo domácí hráče na koně a jejich aktivita se ještě zvýšila a hlavně přicházely i dlouho očekávané šance. V 73. minutě ještě srazil Šolcovu střelu na roh Jílek. V 74. minutě pak po pěkné kombinaci Šolce s Troupem druhý jmenovaný těsně nedosáhl na střílený centr! Zničehonic mohli vyrovnat hosté. Vaniš byl u postraní čáry faulován. Kadlec našel krásně na přední tyči Jílka, ten ovšem z malého vápna, sám před brankou těsně minul! V 81. minutě po pěkné spolupráci Šolce s Trejbalem zvyšoval domácí mladík na 2:0, ovšem z ofsajdu, takže branka nebyla uznána! V 83. minutě poslal opět Kadlec pěkný centr před branku domácího Bartizala, ale na míč těsně nedosáhl ani Maxa ani Vaniš! Hosté pak zkusili trochu otevřít hru, což ale nahrálo do karet Roudnému. V 85. minutě našel Svoboda pěkným obloučkem za obranu Adama Trejbala a ten sám před Linhou nezaváhal - 2:0! A v 88. minutě přidal po váhavé rozehrávce třetí branku Jakub Svoboda, po ideální přihrávce Hada – 3:0! Utkání tak skončilo jednoznačným výsledkem, ovšem pro hosty až příliš vysokým. Velká škoda smolného prvního gólu a neproměnění 100% šance Jílkem za stavu 1:0. V každém případě domácí fotbalisté prokázali vysokou kvalitu, a jako nejfotbalovější mančaft v celé soutěži se zaslouženě stali podzimním mistrem, gratulujeme!

Malše Roudné "B" - SK Jankov "B"  3:0 (0:0)

Branky: 70´ Vogl, 85´ Trejbal, 88´ Svoboda

ŽK: 2:3 (Vogl, Mišák – Plocek, Weinhard, Kadlec)

Nejlepší hráči: Šolc, Svoboda – Vaniš, Kadlec