SK ČKYNĚ - SK JANKOV 1:1 (1:0)

10.11.2012 - 14.kolo Chance KP: Jankov zachraňoval remízu za minutu dvanáct!

Bez vyloučených Bürgera s Beránkem, bez zraněných Novotného se Sedlicem, dlouhodobě zraněných Bláhou a Holbou, ale i bez nemocného asistenta Zdeňka Bürgera se musel obejít trenér Jankova Ivo Čech v utkání ve Čkyni. Naopak, po delším čase mohl počítat se službami druhého nejlepšího střelce týmu Michala Nedvěda, jenž vyléčil natažený sval. Ve stále hodně vyrovnané tabulce nechtěli jankovští ve Čkyni prohrát, ale k těsné porážce byli nečekaně blízko. Naštestí po krásné kombinaci Řezníčka se Šteflem za minutu dvanáct vyrovnali a od svého soupeře zůstali stále na tříbodovém rozestupu.

Bodový zisk se ale nerodil vůbec lehce. Jak se již ve Čkyni stalo tradicí, na hřišti se bojovalo o každý metr. Těžký terén a domácí bojovný styl hry Jankovu příliš nesvědčil a v prvním polačase to ze strany hostů nebyl zdaleka optimální výkon. Jenže jankovští fotbalisté si včas uvědomili vážnost situace, ve druhém dějství zapli na maximum, vytvořili si místy až drtivý tlak a zcela zaslouženě v samém závěru vyrovnali. Ačkoliv před utkáním pomýšleli i na tříbodový zisk, nakonec byli rádi i za ten jeden. V prní půli toho diváci od obouch jedenáctek příliš neviděli, a tak se v chladném počasí museli zahřát horkým grogem. Domácí tým si vypracoval dvě gólové příležitosti, hostující jednu. Jankovští zahrozili poprvé v 11.minutě, kdy na pravé straně zakombinovali Maxa se Šulcem, druhý jmenovaný odbývající si premiéru v základní sestavě Jankova poslal střílený centr do vápna, kde se jej snažil zakončit Petr Klíma, ale v těžké pozici neuspěl. Právě pro Petra Klímu se jednalo o poslední duel této sezóny, jelikož tento týden odlétá na rok do Austrálie. Domácí borci poprvé ohrozili brankáře Hrubého střelou Pavla Friše, ale podobně jako předchozí akce Jankova, ani tato neměla gólové parametry. Až poté přišly na řadu tři gólové situace, z nichž využita byla jen jediná, hned ta první domácího celku. Ve 22.minutě po špatné rozehrávce Štěchy a následném faulu poslal míč do vápna Zdeněk Sváta, našel přesně hlavu Michala Šípa, který zblízka poslal Čkyni do vedení. Ve 29.minutě po rohovém kopu přišla druhá velká šance domácích. K zakončení se dostal Schwarz, ale klubko hráčů na brankové čáře zamezilo míči cestu do sítě. Obrovskou příležitost si vypracoval také Jankov. Po dlouhém nákopu Davida Hrubého a chybnému postavení domácích stoperů šel Vladimír Štefl sám na brankáře Holfeda, ten ho však parádním zákrokem vychytal.

Po změně stran to již bylo od hostujícího celku jiné kafe. Hráči si uvědomili, že případná prohra by jim hodně zkomplikovala život v tabulce krajského přeboru a výkon se od toho z první půle změnil k nepoznání. Více chuti, aktivity i bojovnosti zapříčinilo, že se po většinu času hrálo před brankou Aleše Holfeda. V 64.minutě se vydal na dlouhé sólo Petr Klíma, dostal se až ke střele, kterou domácí gólman pokryl. Čkyně se do šance dostala jednou, ale málem z ní skórovala. Pavel Friš se dostal až před Davida Hrubého, ten však svůj mančaft skvěle podržel. Poté zkoušeli z hranice vápna střílet Maxa a Štefl, ovšem ani jeden z nich neuspěl. V 77.minutě po Maxově rohu hlavičkoval těsně nad branku Martin Řezníček. Stoper Řezníček se postupem času začal posouvat směrem na hrot a byl tam znát. V 83.minutě přiklepl míč Vladimíru Šteflovi, ten však střelu z hranice penaltového puntíku poslal nad břevno. Za nekončící snahu o vyrovnávací trefu byli jankovští nakonec přeci jen odměněni. V 89.minutě po krásné spolupráci Štefla a Řezníčka zakončoval celou akci střelou k tyči Vladimír Štefl - 1:1. Jelikož rozhodčí Hodánek příliš nenastavoval, pro oba celky už nebyl čas vstřelit vítěznou trefu, a tak si Čkyně s Jankovem rozdělili po vzájemné remíze každý po jednom bodu.

SK Čkyně - SK Jankov  1:1 (1:0)

Branky: 22´Šíp Michal - 89´Štefl

ŽK 1:2 (Provod L. - Řezníček, Šulc)

Diváci: 80

Rozhodčí: Hodánek Jaroslav - Eibl lukáš, Klátil Michal, delegát Vladimír Hovorka

Nejlepší hráči: Šíp Michal - Řezníček

SK Čkyně: Holfeld – Sváta, R. Provod, Kvapil, Turek ml. – L. Provod (70´ Valta), Martin Šíp, Michal Šíp, Král – Friš, Schwarz (46´ Vondrášek)

SK Jankov: Hrubý - Šulc, Lošek, Řezníček, Štěcha - Voráček, Bohoněk (60´Nedvěd), Maršán, Klíma - Maxa, Štefl