SK LHENICE - SK JANKOV "B" 2:3 (1:2)

16.2.2013 - přátelské utkání: Jankovští porazili  v derby "Peckáře"!

Střetnutím s blízkým a velice známým soupeřem vstoupily do nového kalendářního roku celky Lhenic a Jankova "B". Na umělé trávě v Prachaticích se v jejich vzájemném souboji zrodilo mnoho gólových příležitostí a po celých devadesát minut se bylo na co dívat. Ačkoliv se pochopitelně předvedla hráčská nerozehranost, zajímavé a pěkné okamžiky vše přebyly a oba celky mohou být s touto přípravou plně spokojeni. V Jankově navíc i s výsledkem.

Trenér Lhenic, podzimního leadera B skupiny I.B třídy, Pavel Boška má rozhodně plnou hlavu starostí, jak se obejít bez třech zraněných hráčů. Se zraněním kolena se totiž potýká trio tahounů Lukáš Kopf, kapitán Tomáš Tůma a nejlepší střelec týmu Roman Pořádek. V jankovském áčku je situace ještě horší a tak František Řezníček může na pomoc pendlů prozatím také zapomenout. Proto povolal mimo jiné také prezidenta klubu Václava Maxu, který ukázal, že ne nadarmo měl přezdívku "Tormaschine".

Byl to právě Václav Maxa, který hned ve 3.minutě dostal pěkný balón za obranu a suveréně překonal Petra Trnku - 0:1. Nutno však podotknout, že se jednalo o mírný ofsajd a branka tak platit neměla. V 7.minutě vybojoval Petr Jílek míč na půlící čáře, poslal do prava Michala Kučeru, ten ještě hledal lépe postaveného Maxu v pokutovém území, který bohužel pro hosty na míč těsně nedosáhl. O minutu později se do první šance dostaly domácí Lhenice, když gólman Šturma nechtíc přihrál Petru Lukšovskému, jenže vzápětí skvělým zákrokem lhenického útočníka vychytal. Ve 13.minutě Michal Kučera vyslal pěknou kolmicí Václava Maxu, ten šel opět sám na Trnku, ovšem tentokráte ho nepřekonal. Ale hned o minutu později složil reparát. Po Hejdově přihrávce vtrhl do pokutového území, obešel vybíhajícího Trnku a pohodlně zvýšil na 2:0 pro Jankov. Zajímavý a celkem pohledný fotbal pokračoval. V 16.minutě vypálil nebezpečně Jiří Schön, Bohuslav Šturma byl však na místě. Po půl hodině hry pěkně zakombinovali Kučera s Hejdou, z čehož profitoval dalším samostatným nájezdem Václav Maxa, ale Petr Trnka tentokrát jeho pokus o kličku vystihl a míč chytil. Lhenickým se podařilo snížit ve 42.minutě, kdy po pravé straně utekl Petr Lukšovský, velice zkušeně si poradil s brankářem Šturmou a dostal "peckáře" do kontaktu - 1:2. Apříliš mnoho nechybělo a poločasový výsledek mohl být vyrovnaný. To by ale musel po pěkném a přesném centru Pokorného hlavou lépe mířit Jaroslav Mrkvička. Z následné nepřehledné situace se míč odrazil k Motzovi, jehož tvrdou ránu doprostřed zlikvidoval Šturma.

Zajímavý zápas s velkým množství šancí pokračoval i po změně stran. V 55.minutě se dostal do obrovské příležitosti Jaroslav Mrkvička, ale Bohuslav Šturma se blýsk parádním zákrokem. V 57.minutě to zkoušel z dálky Josef Motz, pálil ale příliš vysoko. Právě Josef Motz v závěru podzimní části vypomáhal v Jankově, což jen potvrzuje nadstandartní vztahy obou klubů. V 60.minutě velice dobře hrající Michal Kučera vysunul Václava Maxu, ten střelou z první mířil vedle. Hned o minutu později to vzal Kučera sám na sebe, ale výsledek z toho byl stejný, jako v případě Maxy chvíli před ním. V 69.minutě Pavel Prenner našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Jakuba Berana, jenže ten v dobré pozici vyrovnání odmítl a branku těsně minul. V 70.minutě poslal Beran rohový kop přímo na hlavu Motze, který orazítkoval tyč Šturmovy branky. V 73.minutě přišla ohromná chyba stopera Václava Piláta, jehož malou domů vystihl rychlík Rosťa Hejda, obhodil si vybíhajícího Trnku a vrátil Jankovu dvoubrankové vedení 1:3. Hned po rozehrání jankovští vybojovali znovu míč, Hejda poslal mezi beky do úniku Václava Maxu, jenže tomu překazil radost v podobě vstřeleného hattricku perfektním zákrokem Petr Trnka. Někdejší jankovský ostrostřelec mohl v tomto zápase vstřelit pět branek, nakonec zůstalo "jen" u dvou. V 77.minutě vypálil již po několikáté Josef Motz, Šturma vyrazíl míč k Mrkvičkovi, který spálil další velkou příležitost. Jaroslav Mrkvička si spravil chuť v 78.minutě, kdy po delším obléhání jankovské svatyně a odrazu od tyče dopravil míč do prázdné branky - 2:3. V 84.minutě prošel přes půl hřiště Jiří Schön, pokusil se o střelu, ale té chyběla přesnost. Poslední příležitost jak skórovat měla jankovská "Benfika" v 87.minutě, kdy si na Formánkův centr z levé strany naběhl Michal Kučera, ale zakončení mu příliš nevyšlo a míč poslal mimo. I tak se ale v rušném střetnutí z cenného vítězství nad blízkým rivalem radují v Jankově. Přesto po utkání byli s touto přípravou spokojeni oba trenéři. Za zmínku stojí ještě fakt, že za Jankov nastoupili po dlouhé době také Tomáš Rusfel nebo Láďa Bernát, Lhenice zase představily novou akvizici v podobě Tomáše Peldy.

SK Lhenice - SK Jankov "B"  2:3 (1:2)

Branky: 42´Lukšovský, 78´Mrkvička - 3´a 14´Maxa, 73´Hejda