SK DYNAMO U16 - SK JANKOV 3:2 (1:1)

28.2.2013 - přátelské utkání: Mladíci Dynama využili střelecké mizérie Jankova!

Předposledním přípravným duelem na Složišti za umělého osvětlení proti Dynamu U16 zakončil Jankov měsíc únor, který byl ve znamení nabrání fyzických sil, výbušnosti a síly. Zápas s mladíky českobudějovického týmu byl tou správnou volbou, která hráče Jankova prověřila po všech stránkách. Utkání to bylo rychlé v plném nasazení, o jehož výsledku rozhodlo větší štěstí v koncovce Dynama.

Ivo Čech i nadále postrádá Holbu, Maxu, Bürgera, Nedvěda, Bláhu a Voráčka, ovšem alespoň dva až tři hráči by mohli v brzké době začít s tréninkem. Tíha zodpovědnosti tak leží na dalších a ti se s tím musí poprat. Na koho se bude hodně spoléhat je Vladimír Štefl, který je nejlepším střelcem mužstva v zimě, který se trefil i ve čtvrtek, ale další velké šance neproměnil, což by mohlo v mistrovských duelech Jankov hodně mrzet.

Na první příležitost se čekalo do 15.minuty, kdy po chybné rozehrávce jankovských stoperů pálil tvrdě Markytán a Petr Wolek se musel natáhnout, aby jeho střelu vytáhl na rohový kop. Po jeho zahrání propadl míč k nepokrytému Frnochovi, který střelou z otočky trefil přesně postaveného Wolka. Na druhé straně to zkoušel střelou z dálky Patrik Sedlic, branku však trefit nedokázal. Ve 21.minutě se po hezké kombinaci hostujícího celku a následném centru Vyskočila pokusil o elegantní zakončení nůžkami znovu Sedlic, míč však poslal zhruba o metr nad. Přesto to byla akce hodná zatleskání. Ve 23.minutě přišla první obrovská šance Vladimíra Štefla, na kterého po rohu Novotného zívala odkrytá branka, jankovský šutér však hlavou trestuhodně minul. Ve 23.minutě pálil tři metry za hranicí vápna Josef Bohoněk, i on se mezi tyče nevešel. Ve 38.minutě přišla další Šteflova příležitost. Po pěkném Sedlicově vysunutí se však ve velmi dobré příležitosti unáhlil a zbrklou střelou nad břevno se i tentokráte střelecky neprosadil. Vše si vynahradil hned o minutu později, když gólman Souhrada neudržel střelu Novotného a Vladimír Štefl zblízka dopravil míč do sítě - 0:1. A znovu Štefl. Tentokráte v šanci po přihrávce Ryneše, bohužel pro Jankov znovu nedává. A trest za neproměňování šancí na sebe nenechal dlouho čekat. Ve 43.minutě po krásné akci Kadlece a Krejčího pálil Frnoch do břevna, z dorážky pohodlně vyrovnal Valter - 1:1.
 V úplném závěru mohl poslat hosty do vedení po Sedlicově přihrávce Tomáš Weinard, jenže jakoby se nad bezmocně ležícím Souhradou smiloval a míč mu poslal přímo do náruče.

Podobně jako v té první, tak i ve druhé půli byl aktivnější Jankov. V 56.minutě po spolupráci střídajících Michaela Šulce a Petra Stejskala pálil druhý jmenovaný v dobré pozici vysoko nad. Poté Sedlic vyzval ke skórování Šulce, ten střelou halfvolejem trefil náruč připraveného Souhrady. Do šance se dostal i Michal Kučera, v pádu však brankáře Dynama překonat nedokázal. Výborně rychlostně i technicky vybavení mladíci Dynama se dostali také párkrát k nebezpečnému zakončení, ke gólu ale nevedlo žádné z nich. Střelecky uhodilo až v 76.minutě, když Patrik Šejnoha vyslal na Souhradu nijak zvlášť nebezpečnou střelu, kterou však strážce branky Dynama podcenil a srazil si jí do sítě - 1:2. Ovšem i podruhé v zápase dokázalo Dynamo vyrovnat a nejen to. V 85.minutě dostal mnoho prostoru středopolař Matas a krásnou nechytatelnou střelou do šibenice z pětadvaceti metrů nedal Hrubému šanci - 2:2. A v 89.minutě přišla rozhodující trefa. Po centru z levé strany si naběhl mezi jankovské stopery Kadlec a s trochou štěstí překonal Davida Hrubého, který si na míč sice sáhl, ale v cestě do sítě mu zabránit nedokázal. Dynamo dokázalo využít jankovské neschopnosti proměnit své šance a těší se z výhry. Jankov čeká v neděli 10.3. od 14:00 generálka opět na Složišti s Dynamem U17.

SK Dynamo U16 - SK Jankov  3:2 (1:1)

Branky: 43´Valter, 85´Matas, 89´Kadlec - 39´Štefl, 76´Šejnoha