FC NOVÉ HODĚJOVICE - SK JANKOV "B" 0:3 (0:0)

5.3.2013 - přátelské utkání: V podprůměrném utkání nakonec "Benfika" uspěla!

Po zrušení víkendového přípravného utkání s Olešníkem nečekali hráči „Benfiky“ na další přípravu příliš dlouho. Hned v úterý se odehrálo utkání s Novými Hodějovicemi, soupeřem z Okresního přeboru českobudějovicka. V sestavě se objevili, mimo jiné, jankovský expres Petr Holba, který se vrací po zranění, nebo na zkoušku přivedený mladík Jan Macík.

Roli favorita utkání nakonec jankovští zvládli, i když je to stálo poměrně dost sil a rozhodně je ještě hodně co zlepšovat. Taktovky se od počátku chopili jankovští a snažili se vypracovávat šance. Ta první a stoprocentní se narodila poté, co se na pravé straně šikovně uvolnil Michal Kučera, centrem našel na zadní tyči úplně osamoceného Formánka, ale ten hlavou trestuhodně minul branku! I nadále byli aktivnější hráči Jankova, ale žádné šance si vytvořit nedokázali. Naopak po několika chybách v rozehrávce se nabízely rychlé protiútoky pro hráče Nových Hodějovic. Nejprve utekli po pravé straně, ale Linha přízemní střelu směřující k tyči srazil na roh. Poté zkoušel skákavou střelou z dálky štěstí nováček Jan Macík, ale míč z jeho kopačky skončil mimo tři tyče. Po další nepřesné rozehrávce Jankova pak postupovali dva útočníci Hodějovic na dvojici obránců, ale zakončení skončilo těsně vedle tyče! Poté se pěknou kombinací ukázala trojice Holba, Kučera a Macík, posledně jmenovaný však v nejdůležitější chvíli nezvládl zpracování a brankář mu skokem pod nohy šanci zneškodnil! Celkově první poločas mnoho krásy nepobral a obě mužstva se prezentovala spíše ztrátami a nepřesnostmi. Nebylo tak překvapení, když poločas skončil bez branek.

Druhý poločas už byl ze strany Jankova o něco lepší. Úvodních několik minut začali sice aktivněji hráči Hodějovic, ale poté už přicházely šance na druhé straně. Nejprve po rohu Formánka hlavičkoval Černý vedle branky. Poté Rut z 20m střílel tvrdě, ale nepřesně. Po hodině hry zastavila domácí obrana souhru dvojice Bürger – Rut jen za cenu rohového kopu, jež poslal Formánek opět na hlavu Filipa Černého a ten se trefil k tyči – 0:1! O pár minut později mohl přidat další gól Rut, který však nezvládl kličku brankáři a následná střela z úhlu už nebyla příliš nebezpečná. Dále se po chytré patičce Bürgera zastřeloval Formánek, ale střela proletěla kousek vedle tyče! Druhou branku pak přidal, po přihrávce Kučery, právě Luboš Formánek, který z hranice vápna trefil přesně k tyči – 0:2! Závěrečnou branku pak přidal po spolupráci s Rutem Milan Vaniš, který se uvolnil ve vápně a tvrdou střelou propálil domácího brankáře – 0:3! V závěru se opět připomněli hosté. Sražená střela nadělala Linhovi starosti, ale nakonec vše dopadlo dobře a utkání tak skončilo vítězstvím 3:0. Výsledek je to sice pěkný, ale na hře samotné je třeba výrazně zapracovat!

FC Nové Hodějovice - SK Jankov "B" 0:3 (0:0)

Branky: 60´ Černý, 65´ Formánek, 73´ Vaniš