SK DYNAMO U17 - SK JANKOV 2:3 (2:0)

10.3.2013 - přátelské utkání: Generálka Jankovu výsledkově vyšla!

Nepřesná hra, málo důrazu, komplikovaná rozehrávka a nevídané chyby v defenzivě. Tak by se dala charakterizovat hra Jankova v prvním poločase posledního přípravného zápasu před startem jarní části Chance KP proti Dynamu U17. Naštěstí po změně stran došlo ke zlepšení ve všech směrech a jankovští nakonec nepříznivý výsledek dokázali otočit a svěřence trenéra  Jiřího Vlčka porazili 3:2.

Holba, Maxa, Bláha, Bürger, Nedvěd, Štěcha, Voráček a Weinhard. Bez těchto hráčů se musel v generálce obejít lodivod Jankova Ivo Čech. Prvně tři jmenovaní se nakonec pro dlouhodobé zranění nedostali do kádru, se kterým Ivo Čech počítá v bojích o mistrovské body v krajském přeboru. Nezbývá než si přát, aby se ostatní zranění či nemocní hráči brzy uzdravili a byli jankovskému mužstvu plnohodnotně platní.

Ačkoliv chtěli jankovští k tomuto střetnutí přistoupit jako k mistrovskému utkání, především v prvním poločasu se jim to vůbec nedařilo. Zejména stoperská dvojice David Maršán - Martin Řezníček neměla optimální den. Maršán hned v první minutě chybnou rozehrávkou daroval samostatný nájezd Jaroslavu Dědičovi, jehož pokus o kličku David Hrubý skvěle vystihl a uchránil hosty od brzkého inkasování. Jankov kontroval Loškovou přihrávkou do prava na Šulce, ten poslal střílený centr na nabíhajícího Davida Ryneše, jenž však nedokázal prudký centr hlavou usměrnit mezi tři tyče. Ve 12.minutě poslal opět z pravé strany přesný centr Michael Šulc, pohotovou střelu Davida Novotného gólman Aleš Pavelec reflexivním zákrokem vytáhl na rohový kop. V 18.minutě pálil tvrdě, leč nepřesně z hranice velkého vápna Patrik Sedlic. Ve 27.minutě se blýskl individuální akcí jeden z nejlepších hráčů na hřišti Tomáš Janoch, jeho zakončení ovšem stačili jankovští zadáci ztečovat tak, že míč branku o pár centimetrů přeletěl. O dvě minuty později pálil z osmnácti metrů Otepka, branku však také těsně minul. Ve 35.minutě přišla velká šance Jankova, když po Sedlicově vysunutí Vladimír Štefl mířil k tyči, ale Pavelec míč stačil vyrazit na rohový kop. Ten rozehrál Novotný, balón propadl znovu ke Šteflovi, jenž po zaseknutí obránci v dobré pozici střílel vysoko nad. A trest na sebe nenechal dlouho čekat. Po další Maršánově ztrátě tentokráte Patrik Švantner vyzrál tváří v tvář na bezmocného Hrubého - 1:0. Ve 43.minutě utekl po levé straně Filip Vaněk, odcentroval přesně na nabíhajícího Patrika Švantnera, který střelou o břevno a před zraky svého otce, trenéra prvoligového áčka, zvýšil náskok Dynama - 2:0. V samém závěru první půle se do velké šance dostal ještě Petr Pasecký, prostřelit Davida Hrubého se mu zblízka ale nepodařilo.

Ani začátek druhé půle na nijak výrazné zlepšení ze strany Jankova nevypadal, až v 54 minutě se podařilo hostům snížit a to je řádně nakoplo. Josef Bohoněk poslal centr do šestnáctky, Vladimír Štefl si jej kvalitně zpracoval a tvrdou ránou překonal Pavelce - 2:1. Od tohoto okamžiku se až zhruba do 75.minuty hrálo pouze v režii Jankova a domácí mladíci nevěděli, kam dřív skočit. V 59.minutě se přes bránícího beka dokázal u postraní čáry proháčkovat střídající Petr Stejskal, přihrál do vápna a Patrik Sedlic pohodlně vyrovnal - 2:2. V 65.minutě si po rohovém kopu Novotného našel míč ve vápně hlavičkující Petr Stejskal, míč však poslal do boční sítě. Velký tlak Jankova otupil pouze v 68.minutě na chvilku Martin Rytíř, kdy vyslal na Hrubého střelu levou nohou a ta olízla břevno jankovské svatyně. Jinak se nadále hrálo dle not hostů a ti svůj tlak korunovali vítěznou trefou. David Maršán vybojoval míč a technickou střelou k tyči částečně odčinil svůj výkon z prvního poločasu a zařídil svému celku výhru - 2:3. Jankovští poté vedení pečlivě hlídali a kromě nebezpečné střely Janocha Dynamu žádnou příležitost k vyrovnání nedovolili. Ačkoliv především v prní půli nebyl výkon Jankova optimální, za předvedený výkon ve druhé části si hráči pochvalu zaslouží a odměnou jim jsou tři vstřelené branky do sítě silného protivníka, jakým Dynamo U17 rozhodně je.

SK Dynamo ČB U17 - SK Jankov  2:3 (2:0)

Branky: 37´a 43´Švantner - 54´Štefl, 59´Sedlic, 71´Maršán