SOKOL LIPÍ - SK JANKOV "B" 1:1 (1:0)

9.3.2013 - přátelské utkání: Mizerné představení na výhru v derby nestačilo!

Druhé přípravné utkání během jednoho týdne odehráli hráči „Benfiky“ proti nedalekému Sokolu Lipí ve vzdálených Prachaticích, kde soupeř absolvoval zimní soustředění. Další utkání s týmem z nižší soutěže mělo především zlepšit souhru a zvednout sebevědomí. Místo toho přišel pravý opak. Béčku se vůbec nedařilo a bezesporu šlo o jeden z nejhorších výkonů. Houževnatě bojující hráči Lipí nepustili Jankov téměř k ničemu a utkání tak skončilo smírně 1:1.

Hned od úvodu se míče ujali jankovští a kombinovali ve středu hřiště. Ve 4. minutě se dostali po rohovém kopu k prvnímu zakončení, jmenovitě Láďa Bernát, ale hlavičkoval kousek nad břevno. I nadále byla aktivita i míč na straně Jankova, ale šance nepřicházely a naopak uděřilo na druhé straně. Po centru z pravé strany zůstali ve vápně neobsazení dva hráči Lipí a Lukáš Kruťko poslal míč od tyče do branky – 1:0! Poté poprvé trochu zahrozili i jankovští. Vaniš vyslal do křídla Macíka, ten centrem našel Kučeru, jeho sraženou střelu dopravil do sítě Hejda, ale z ofsajdové pozice. Poté ještě Černý našel centrem hlavu Macíka, ale ten zamířil nad branku. Po půl hodině se uvolnil na vápně Macík, ale jeho střelu brankář Lipí bez větších obtíží zlikvidoval. V 38. minutě po dlouhém nákopu odhlavičkovával Linha míč mimo vápno proti dotírajícím útočníkům. Míč doputoval pouze k Romanu Lávičkovi, který to zkusil ze 40m do opuštěné branky, ale minul. Před poločasem to ještě zkoušeli hráči Lipí střelou z vápna, ale ta skončila těsně vedle.

Vyrovnání přišlo hned zkraje druhého poločasu a nutno říci, že velmi šťastné. Jan Šindelář poslal do vápna centr, který neodhlavičkovali obránci a míč pak odskokem přeletěl přes brankáře až do branky – 1:1! Jedinou pořádnou gólovou příležitost si tým Jankova vypracoval v 55. minutě. To Láďa Bernát vysunul do úniku Honzu Macíka, ale jeho tvrdou střelu vyrazil domácí brankář na roh! Nadále se nikomu příliš nedařilo. Pouze párkrát se podařilo vykombinovat a připravit útok, poté však přišel vždy nepřesný centr. Jankov se i tak snažil strhnout vítězství na svou stranu, ovšem chyběla kvalita. Místo závěrečného tlaku pak přišla spíše křeč a chaos. Utkání tedy skončilo zaslouženou remízou 1:1, s kterou rozhodně nemohou být hráči spokojení natož s tím, jakým výkonem k ní dokráčeli.

Sokol Lipí - SK Jankov "B"  1:1 (1:0)

Branky: 14´Kruťko - 50´Šindelář