JISKRA TŘEBOŇ - SK JANKOV 0:0 (0:0)

17.3.2013 - 17.kolo Chance KP: Na těžkém terénu se zrodila zasloužená plichta!

Sice na přírodní trávě, přesto v nedělním dopoledni na promrzlém trávníku obě mužstva více bojovala spíše s terénem než se svým protivníkem. Bohužel, jak se hráči obou družstev po zápase shodli, hrát na umělce by bylo zřejmě rozumnější. Zmrzlý a kluzký terén v doprovodu silného větru nijak zvlášť pohlednou podívanou nepřipustil a tak se v jarní premiéře Jiskra Třeboň rozešla s Jankovem logicky smírně bez branek.

Domácím chyběl tvůrce hry Janoušek, hostům celá řada zraněných či nemocných hráčů. A aby toho nebylo málo, těsně před utkáním jankovští zjistili, že nemohou počítat s útočníkem Vladimírem Šteflem, ketrý neměl v pořádku registrační průkaz. Do hry se tak po vážném zranění ledviny dostal Vojtěch Bürger, aniž by absolvoval alespoň jeden trénink. Do třeboňského areálu si našla cestu celkem slušná divácká návštěva, bohužel kvalitního krajského fotbalu se nedočkala.

Ačkoliv si hráči obou mužstev během rozcvičky zkoušeli různé druhy kopaček, na zrádný terén však nevyzráli. Právě hrací plocha byla hlavním viníkem toho, že se po celých devadesát minut nehrál bůhví jaký pohledný zápas. V prvním poločase to byli spíše hosté z Jankova, kteří byli agilnější a více se snažili hrát. Jenže až na pár vyjímek, přesněji po jedné na každé straně, se gólových příležitostí diváci nedočkali. Ve 21.minutě se do zakončení tlačil Roman Diviš, v hodině dvanácté mu míč od kopačky upálil stoper Josef Motz. Jiskra hrozila především z výborně Ždimerou zahrávanými standartními situacemi a po jedné takové ve 29.minutě a zakončujícím Petrem Wolfem vyhlavyčkovával míč z brankové čáry někdejší třeboňák Michael Šulc. Na druhé straně byl v 35.minutě faulován David Novotný, sám si postavil míč, ovšem zhruba z dvaadvaceti metrů Skálovu branku vysoko přestřelil. Ve 37.minutě přišla největší příležitost Jankova v úvodním dějství. Vojtěch Bürger rychlým vhozením autu dostal do velké šance Josefa Bohoňka, jehož střelu na přední tyč Tomáš Skála nohou s pomocí právě tyče vytlačil na rohový kop. Domácí zahrozili ještě ve 43.minutě, kdy po dalším rohu Ždimery napálil odražený míč za vápnem Miroslav Franěk a donutil gólmana Davida Hrubého k efektnímu, ale zároveň efektivnímu zákroku, když balón směřující do šibenice vytáhl nad břevno.

Pakliže byli v prvním poločase aktivnější hosté, po změně stran tomu bylo naopak. Třeboň hrála po větru a nakopávanými míči se držela na polovině Jankova. Ten se jen obtížně dostával ze své poloviny i díky někdy možná zbytečně riskantní hře, po které vznikaly chyby a ztráty míčů. V 53.minutě po dalším z mnoha centrů Zdeňka Ždimery neměl dostatek prostoru k lepšímu zakončení Roman Diviš a David Hrubý si s jeho slabou střelou bez problémů poradil. Hosté se ke Skálově brance mnohokrát nepodívali, přesto, když se jim to povedlo, byli hodně nebezpeční. V 63.minutě se krásně kolem bránícího hráče uvolnil David Novotný, ovšem tvrdou přízemní střelou Skálu nepřekonal. Na další šance se čekalo až do poslední desetiminutovky. V 83.minutě Zdeněk Ždimera pálil z trestného kopu sice hodně tvrdě, ale bohužel pro domácí také nepřesně. To střela Miroslava Fraňka z 86.minuty byla o dost přesnější, jenže David Hrubý byl na svém místě a střelu zpacifikoval. Hřebíček do rakve mohl Jankov zatlouci v 90.minutě. Vojtěch Bürger utekl po pravé straně, přesným centrem našel nabíhajícího Novotného, který z malého vápna hlavičkoval o pár centimetrů mimo Skálovu branku. Na obranu Davida Novotného je třeba říci, že hlavičkoval mírně v záklonu, navíc těsně bráněn domácím hráčem. Přesto lze říci, že se jednalo o stoprocentní šanci a třeboňští měli velké štěstí. Při pohledu na celé utkání lze říci, že bezbranková remíza je zřejmě zasloužená, i když diváci by si zasloužili místo bezgólového stavu výsledek 2:2.

Jiskra Třeboň - SK Jankov  0:0 (0:0)

ŽK 1:3 (20´Cahyna - 25´Maršán, 80´Bürger, 83´Šulc)