FC PRAKTIC PIŠTÍN - SK JANKOV 4:3 (1:2)

16.3.2013 - dorost - přátelské utkání: Jankovští mladíci nestačili na Pištín!

V sobotu 16.3. od 20:00 hod sehráli naši dorostenci přípravné utkání s mužstvem Pištína na hlubocké umělce. Do utkání jsme vstoupili celkem aktivně a po prvních 20 minutách byl stav 1:1, když nejprve náš rychlonohý Rosťa Hejda nedal při svém prvním brejku šanci obráncům a neomylně překonal brankáře.

Dlouho jsme se z vedení neradovali, protože naši hráči zřejmě ještě oslavovali vstřelený gól, a tak z následného útoku po rozehrání soupeř srovnal skóre. V dalším průběhu prvního poločasu byl mírně aktivnější soupeř, ale díky bojovnosti našich borců a nepřesnostem v zakončení soupeřů byl stav stále nerozhodný. Ale to s koncem poločasu změnil Rosťa Hejda, který za pomoci spoluhráčů vybojoval ve velkém vápně soupeře míč a dobře přehodil vyběhnuvšího brankáře. I když jsme část druhého poločasu nezvládli fyzicky a prohráli ho celkem 3:1, je třeba pochválit všechny hráče za bojovný výkon.

Ve druhém poločase držel šance na dobrý výsledek i jankovský brankář Prener, který nejdříve pěkným zákrokem vyrazil dobře kopnutý přímý kop soupeře a v průběhu celého druhého poločasu několika zákroky na brankové čáře a i včasnými vyběhnutími likvidoval ataky soupeře, ale nutno podotknout, že mu pomáhali i pištínští útočníci svými nepřesnými zakončeními. Zvrat nastal v 60 minutě, kdy zapracoval terén umělé trávy a falší kopnutá střela z 25 metrů, která po odskoku na penaltě díky své rotaci změnila směr a skončila v síti uprostřed brány, ale to už náš brankář byl v pohybu ke své pravé tyči a bylo to 2:2. Pak v krátkém sledu, když naši borci ubrali na pohybu, byli potrestáni dvěma nechytatelnými střelami a skóre se změnilo v náš neprospěch na 4:2. V 85. minutě ještě upravil po pěkné akci skóre Matěj Maurer, když z pravé strany obrany Janeček vybídl přesnou nahrávkou po lajně ke sprintu Hejdu a ten od brankové čáry nezištně po zemi zacentroval na malé vápno a Maurer nekompromisně trefil prázdnou bránu. V závěru utkání nás už soupeř k vyrovnání nepustil a několika rohovými kopy nás držel v blízkosti naší šestnáctky.

Předvedenou hru i výsledek je třeba ocenit, protože v podzimní části soutěže jsme se stejným soupeřem prohráli 9:1.

FC Praktic Pištín-SK Jankov 4:3 (1:2)

Branky SK Jankov: Hejda 2, Maurer