SK JANKOV "B" - 1.FC NETOLICE 1:3 (1:1)

17.3.2013 - přátelské utkání: "Benfika" v generálce podlehla silným Netolicím!

V den, kdy se A – tým představil v prvním jarním kole Krajského přeboru v Třeboni, nezahálela ani „Benfika“. Generálkou na mistrovské utkání s Kamenným Újezdem jí byl, na umělé trávě na Hluboké, starý známý tým, ovšem s novým názvem, 1. FC Netolice. Netoličtí potvrdili kvalitu, s kterou se chtějí ucházet o postup do I.A třídy a zvítězili zaslouženě 3:1. Jankovu se dařilo lépe než v předchozích utkáních, do ideálu je však stále daleko.

Úvod utkání byl poněkud rozháraný, ale po pár minutách začali netoličtí lépe kombinovat a tlačili se do zakončení. Problémy tradičně dělal rychlý a důrazný Vlášek a ani jeho spoluhráči z krajů zálohy, co se týče rychlosti, nedali jankovským bekům vydechnout. Po deseti minutách a akci na pravé straně se míč dostal až k Václavu Vláškovi, jenž poslal Netolice do vedení – 1:0. Jak Netolice, tak i Jankov hrozili i po rohových kopech, ty ale i přes určité zmatky dokázali bránící týmy ustát. Jankov ještě zahrozil po centru Holby, když míč propadl až k Formánkovi, který z voleje pálil tvrdě, ale nad břevno! Druhou branku v utkání mohl přidat Vlášek, ale jeho střela proletěla těsně vedle tyče a vzhledem k tomu, že i ostatní pokusy jeho spoluhráčů končily mimo tři tyče, přišlo vyrovnání. To se na pravé straně zbavil obránce Petr Holba a krásným centrem na přední tyči našel Rosťu Hejdu, který pěknou hlavičkou poslal míč do horního rohu branky – 1:1. Hned poté první poločas skončil.

Druhý poločas pokračoval v nastoleném trendu, kdy jankovští spíše odráželi útoky soupeře. Bohužel, na rozdíl od první půle se tolik nedařilo udržet míč na půli soupeře nebo zakončit některou z brejkových situací. Po pár minutách druhé půle se netoličtí vrátili do vedení. To se na hranici velkého vápna šikovně uvolnil Václav Vlášek a přesnou střelou k zadní tyči nedal Linhovi šanci – 2:1! Chvíli nato ještě Linha výborně vytáhl na roh tvrdou střelu „domácích“ Netolic a poté se ještě další střela otřela o břevno jeho svatyně! Bohužel na druhou branku se příliš útoků dotáhnout nepovedlo a tak za zmínku stojí jen značně nepřesné pokusy Vaniše a Macíka. Deset minut před koncem tak po rohovém kopu Hudce přidal závěrečnou branku hlavou Roman Mužík – 3:1! V úplném závěru se ještě trochu zajiskřilo. Nicméně, kromě v prvním poločase odstoupivšího Maxy (vykloubený palec na ruce?), už všichni ve zdraví dohráli a utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Netolic.

SK Jankov "B" - 1.FC Netolice  1:3 (1:1)

Branky: 45´Hejda - 10´a 55´Vlášek, 80´Mužík