VESELÍ NAD LUŽNICÍ - SK JANKOV 1:0 (0:0)

30.3.2013 - 19.kolo Chance KP: Od Soukeníku odjíždí Jankov bez bodů!

Fotbalu nepřející počasí hodně komplikuje v posledních dnech život všem fotbalovým nadšencům a příznivcům a právě díky další sněhové nadílce musely týmy Veselí nad Lužnicí a SK Jankov k vzájemnému duelu cestovat až na umělou trávu do Sezimova Ústí. Oba zmiňované celky se s umělým povrchem statečně popraly a předvedly utkání slušných kvalit. Díky jediné brance po standartní situaci se nakonec z tříbodového zisku raduje "domácí" Lokomotiva.

Jankovským trenérům se pomalu vyprazdňuje marodka, a tak ubývají starosti se složením základní jedenáctky. Hostům chyběl pouze nemocný Nedvěd a také novic David Ryneš, který ještě nemá z Rakouska vyřízený registrační průkaz. V domácím dresu odehrál celé utkání Tomáš Maruška, který dokázal, že bude velkou posilou veselské Lokomotivy.

Jak už vypovídal pohled na tabulku krajského přeboru, kde obě družstva dělil pouhopouhý jeden bodík, dalo se očekávat vyrovnané střetnutí. A to také přišlo. V 8.minutě poprvé vážněji ohrozili soupeřovu branku hosté z Jankova, když Patrik Sedlic pálil z trestného kopu mezi tři tyče, František Plachý jeho střelu vyrazil před sebe a dobíhající David Novotný mířil z dorážky mimo. O dvě minuty později střílel zpoza šestnáctky Vladimír Štefl, brankář Plachý tentokrát jeho pokus směřující metr vedle pouze kontroloval. Domácí se osmělili zhruba až po dvaceti minutách hry. Po akci zkušených Michala Sokolta a Tomáše Marušky zakončil celou povedenou souhru střelou těsně vedle Martin Petr. Tentýž hráč to zkoušel o minutu později znovu, tentokrát jeho nadmíru povedený pokus směřující pod břevno David Hrubý vyrazil na rohový kop. Ve 29.minutě zahrával opět Patrik Sedlic volný přímý kop z dobré pozice, bohužel pro hosty míč skončil pouze ve zdi. Ve 32.minutě podnikli domácí rychlý protiútok, když se řítili v přesile tři na dva, ale obětavě vracející se stoper Lošek v poslední chvíli odvrátil velké nebezpečí na roh. Ve 34.minutě na druhé straně vybojoval míč Josef Bohoněk, jeho následný střelecký pokus vyrazil František Plachý a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá půle začala mírnou převahou Lokomotivy, která si dokázala vypracovat i dvě stoprocentní tutovky. Nejprve v 48.minutě po centru Pösingera propadl míč až k nepokrytému Jiřímu Kartákovi, který zblízka nedokázal prostřelit Davida Hrubého. Jankovský gólman měl plné ruce práce i o pět minut později, když se kolem bránícího Řezníčka umně obtočil Denis Fichtner, ale na Davida Hrubého si v další velké příležitosti nepřišel. Jak jankovská jednička v brance dvakrát svůj celek podržela, tak asi po rohovém kopu v 56.minutě čisté svědomí míti nebude. Na centrovaný míč Škrábka si vyskočil Martin Petr, v souboji na malém vápně přetlačil nepříliš důrazného Hrubého a hlavou poslal Veselí do vedení - 1:0. Jankovští po sedmdesáté minutě přidali, chvílemi svého soka zatlačili, ale do výrazné šance se nedostali. Dvakrát se do nadějné příležitosti dostával Vladimír Štefl, ale jednou v zakončení netrefil míč a po druhé ho od skórování zradilo špatné zpracování. V 75.minutě se po Sedlicově akci dostal do nadějné příležitosti střídající Lukáš Voráček, jenže i jeho střela šla o něco výše, než by bylo zdrávo. Domácí tým si jednogólové vedení hlídal a v závěru ho mohl i pojistit, ovšem navrátilec Jakub Škrábek po rychlém protiútoku v zakončení selhal. V úplném závěru brankově neuhodilo ani po posledním rohovém kopu hostů, na který se přesunul do soupeřovi šestnáctky i brankář David Hrubý, a tak se Lokomotiva může radovat z prvního jarního vítězství, naopak jankovští stále čekají na vstřelení první jarní branky.

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - SK Jankov 1:0 (0:0)

Branky: 56´Petr

ŽK 1:1 (Petr - Bürger)