SK JANKOV - TJ OSEK 1:3 (0:1)

7.4.2013 - 20.kolo Chance KP: Zasloužená výhra nováčka!

239 minut čekali fotbalisté Jankova, než mohli prožít radost ze vstřelené první jarní branky. Té se dočkaly v 59.minutě střetnutí s Osekem, bohužel pro svěřence Ivo Čecha to byl jeden jediný světlý okamžik. Jinak se domácí, ačkoliv se hrálo na umělé trávě v Hluboké, spíše trápili a nováček z Oseka tak nemusel vynaložit veškeré úsílí, aby si dokráčel pro důležité tři body. V neúplné tabulce dělí oba soupeře momentálně jeden bod.

Hráčům Jankova nelze upřít snahu o výsledek se porvat, ovšem podobně jako před týdnem ve Veselí jim i tentokráte chyběla kvalita ve finální fázi. Hosté hráli ze zabezpečené obrany a spoléhali na rychlé breaky. Vezmeme-li v úvahu, že Osek vstřelil tři branky a další dvě zlikvidoval brankář Hrubý, naproti tomu jankovští se dostali do dvou šancí, z nichž jednu proměnili, výhra Oseka se dá označit za zcela zaslouženou.

Z počátku utkání to nevypadalo, že si Osek dokráčí pro pohodlné vítězství. Domácí se od úvodního hvizdu ujali taktovky a byli to oni, kdo diktoval tempo hry. Jenže vše to bylo jen po šestnáctku, kterou velice dobře osečtí bránili a domácí hráče nepustili ke střele. Jediný střelecký pokus domácích borců si připsal po Bohoňkově rohovém kopu David Maršán, ale i tuto střelu hostující obránci ztečovali natolik šikovně, že s ní gólman Jiří Chaluš neměl více starostí. Navíc to bylo již v době, kdy Osek vedl. Nejprve zahrozil v 16.minutě pohotovou střelou z voleje Tomáš Kostka, ale mířil vedle. Jenže v 19.minutě po Kostkově centru odhlavičkoval Řezníček míč na vápno, odkud ho tvrdou střelou z první poslal do sítě Jaroslav Benda - 0:1. Blízko druhé branky byli hosté ve 28.minutě, kdy po rohovém kopu a následných zmatcích před Hrubého brankou odkopával míč z brankové čáry František Lošek. Do přestávky zahrozil ještě jednou kapitán Tomáš Kostka, když z volného přímého kopu mířil zhruba o metr vedle jankovské branky. Ačkoliv měli domácí optickou převahu v poli, pro soupeřovu branku nebezpeční nebyli, a tak šli do kabin spokojenější hosté.

Dá se říci, že druhá půle byla té první podobná jako vejce vejci, akorát padlo více branek. Hned v 50.minutě po standartní situaci Jankova vyslal Benedikt dlouhým pasem do křídla Balouška, ten nacentroval před branku a nabíhající Martin Carda dal svému týmu dvougólové vedení - 0:2. O minutu později se dostali jankovští do první velké šance v zápase. Josef Bohoněk našel centrem z levé strany na zadní tyči číhajícího Vojtěcha Bürgera, ten však hlavou jen o centimetry branku minul. Domácí se ale přeci jen dočkali. V 58.minutě přišel na hrací plochu zkušený Michael Šulc, hned o minutu později adresoval krásnou přihrávku na Lukáše Voráčka a ten jí dokázal zužitkovat ve svůj premiérový gól v jankovském dresu - 1:2. Domácí snížili a očekával se jejich závěrečný tlak. Ten však záhy osečtí utnuli třetí brankou. Maršánovu chybnou rozehrávku využil Jiří Baloušek k rychlému breaku, ve vápně míč ještě předložil Martinu Cardovi, který druhou trefou v zápase prakticky rozhodl o výhře svého celku. Jankov tato branka poslala do kolen a směrem dopředu byli ve zbytku utkání již neškodní. Naopak hosté mohli ještě minimálně dvě branky přidat. V 67.minutě využil zmatků v domácí obraně pěknou střelou Jiří Baloušek, David Hrubý jeho pokus vyrazil. Hrubý se předvedl opět o minutu později, kdy se do velké šance dostal Jiří Benedikt, ale jankovský gólman ho parádně vychytal. Domácí byli neškodní a hosté si pohodlný dvoubrankový výsledek v poklidu pohlídali až do závěrečného hvizdu rozhodčího Petra Kopačky, který za svůj výkon zaslouží také pochvalu.

SK Jankov - TJ Osek  1:3 (0:1)

Branky: 59´Voráček - 50´a 63´Carda, 19´Benda