NOVÁ VES/BRLOH - SK JANKOV "B" 6:1 (3:0)

18.7.2013 - přátelské utkání: Premiérový zápas Jankova "B" a Dubného příliš nevyšel!

K prvnímu společnému utkání se ve čtvrtek sešel společný tým jankovského Béčka a Sokola Dubné. Soupeřem byl kombinovaný tým(A+B) Nové Vsi/Brloh. Utkání se hrálo na malém hřišti v Brloze. Na zápase nebyli z různých důvodů přítomni Šejnoha, J. Honner, Vácha, Brabec, Poláček, Černý, Macháček, Kudláček, Kadlec a Hejl. Zbytek týmu se tedy poprvé předvedl na hřišti a bohužel bylo znát, že jde o teprve první společné utkání. Domácí fotbalisté vyhráli s přehledem 6:1.

Trenér Zdeněk Bürger postavil obranou čtyřku do jedné řady, na což většina hráčů nebyla zvyklá a defenzivní činnost celého týmu tak působila hodně chaoticky. Hned v úvodu vznikla v obrané řadě velká díra, čehož dokázali domácí využít a šli do vedení - 1:0! Netrvalo dlouho a při rozehrávce kousek před vápnem podklouznul Rut, míče se zmocnili domácí a přidali druhou branku – 2:0! Přibližně po 25 – ti minutách hry to bylo už o tři branky. Po našem autu vrátili domácí míč za naší obranou řadu, které nedokázala zareagovat, a domácí útočník přidal pohodlně třetí zásah - 3:0! Poté trenér trochu přeskupil řady, což přineslo mírné zlepšení. Několik střel novoveských ještě pochytal Šturma, ale žádnou výraznou příležitost už si domácí nepřipravili. Z naší strany toho směrem dopředu v prvním poločase k vidění příliš nebylo. Jednou střílel tvrdě, ale nepřesně Karel Bohdal. A jednou kousek vedle hlavičkoval Petr Honner.

Domácí poslali do druhého poločasu útočné duo z áčka – Fišer, Ďurica, což ještě zvýšilo nebezpečí před brankou Šturmy. Góly jsme však domácím připravili opět spíše sami vlastními chybami. Opět hned v úvodu poločasu dost nešikovně podklouzl stoper Rut a Šturma se natahoval marně – 4:0! O pár minut později zase nalil druhý stoper Simandl míč na nohu domácího střelce a byla z toho další branka – 5:0! V druhé půli oživil naši hru dopředu Petr Holba. Nejprve ho vyslal po křídle Bohdal, Holba našel centrem Šavela, ale ten zakončil nepřesně. Po pěkné kombinaci trojice M. Pavlík - Maxa - Honner šel Holba sám na branku, ale domácí brankář ho vychytal! Následně se pěknou střelou představil Honner, ale domácí strážce svatyně nadvakrát míč zkrotil. Branku naopak vstřelili domácí, kdy Fišer přetlačil na levé straně F. Pavlíka, přihrál na vápno míč spoluhráči a ten ho poslal k tyči – 6:0! Po této brance si vytvořili jankovští tlak sérií rohových kopů, ale v největší šanci střílel do boční sítě Maxa (nebo Bohdal?). Čestný úspěch přišel po centru z pravé strany, kdy se míč odrazil na nohu Petru Honnerovi a ten nadvakrát překonal domácího brankáře – 6:1! Ještě jednu šanci měl Formánek, ale v dobré pozici neproměnil. Na druhé straně vytáhl tečovanou střelu dobře chytající Šturma na roh. Nejen konečný výsledek utkání ukázal, že nově se tvořící tým čeká ještě velké množství práce, než si na sebe hráči zvyknou.

Nová Ves / Brloh - SK Jankov "B" / Dubné  6:1 (3:0)

Branka Jankova: 80´P.Honner

Diváci: 60

Sestava SK Jankov "B" / Dubné: Šturma – P. Honner, O. Maxa, Simandl, F. Pavlík – M. Pavlík, Rut, T. Bürger, Formánek – Bohdal, Hejda

Střídali: Zvánovec, Holba, Šavel