SK PLANÁ - SK JANKOV "B" 1:0 (0:0)

 

24.7.2013 - přátelské utkání: "Benfika" těsně podlehla Plané!

 

V pořadí druhé přípravné utkání čekalo na kombinovaný tým Jankova a Dubného netradičně ve středu. Jako soupeř se nám představil tým, který budeme potkávat i v mistrovských utkáních v Okresním přeboru českobudějovicka, SK Planá. Oproti prvnímu přípravnému utkání bylo jednak znát, že proti nám nenastoupil tak silný protivník a také souhra hráčů byla o něco lepší než minule. I přesto však byla převaha spíše na soupeřově straně a nově se tvořící tým si připsal další porážku, tentokráte 0:1.

 

Co se týče hráčů, tak opět chyběl Martin Kudláček, který si je nejspíš jist svým místem v sestavě, podobně jako Šejnoha. Poprvé se naopak představili třeba J. Honner, Poláček, Černý, Hejl nebo Marek Brabec, přičemž především posledně jmenovaný se prezentoval velmi kvalitním výkonem. Ze zdravotních důvodů chyběl Karel Bohdal, kterého trápí kotník a s A – týmem odjeli na přípravu Hejda s Holbou.

Oproti průvanu a brankové smršti z úvodu zápasu v Brloze začalo utkání v Plané ve větším klidu. Bránění celého mužstva fungovalo lépe a také proto se žádný tlak domácí jedenáctky nekonal. Mírně aktivnějším týmem však byli domácí a jejich aktivita se s přibývajícími minutami zvyšovala. První příležitost však měli jankovští, kdy po spolupráci Zvánovce a Formánka, byl druhý jmenovaný faulován. Sám tak získal možnost přímého kopu, bohužel velmi slibný pokus zamířil těsně nad branku! Poté se začaly rodit šance na domácí straně. Většinou vinou nedůslednosti obrany. Tu největší vychytal tváří v tvář domácímu útočníkovi brankář Šturma! Této 100% šanci ještě předcházely a následovaly drobné závary ve vápně nebo v jeho blízkém okolí, které však končily buď nepřesnou střelou, nebo byly zablokovány. Na druhé straně se do jedné solidní příležitosti na malém vápně dostal Zvánovec, ale než se s míčem stihl otočit, obránci mu míč ukopli. Jinak jsme bohužel směrem dopředu nebyli nikterak nebezpeční. Za zmínku stojí ještě jedna pěkná akce domácích, kdy se do centru z levé strany parádně opřel nůžkami domácí útočník a zamířil kousek vedle branky!

Druhý poločas začali domácí zhurta a na dobrých deset minut se usadili na útočné polovině. Z tohoto tlaku také rezultovala jediná branka utkání. Nejprve po chybě obrany střílel z prostoru penaltového puntíku domácí hráč, ale nepochopitelně přestřelil! Poté se na pravé straně prosadil plánský záložník, předložil míč na vápno a následnou střelu už za záda Šturmy doklepl jeden z jeho spoluhráčů – 1:0! I nadále zůstávali jankovští pod tlakem, ale i přes některá okénka v obraně se skóre neměnilo, především díky zbrklosti domácích. Nám se vůbec nedařilo udržet míč na soupeřově půlce, ale v závěru jsme se osmělili i my. Za zmínku stojí pěkná křižná střela Maxy a především povedená rána Formánka, který z dobrých 25-ti metrů orazítkoval břevno domácí branky! Nicméně, útočná fáze byla asi nejslabším článkem a příležitostí na naší straně bylo jako šafránu. Výsledek je tedy spravedlivý a možná mohl být i o něco výraznější. Můžeme tak jen doufat, že se jednoho dne zúčastní i potenciální střelci v čele s Kudláčkem a prokáží své kvality.

 

SK Planá - SK Jankov "B"  1:0 (0:0)

 

Sestava SK Jankov "B": Šturma – Brabec, J. Honner, Rut, Černý – M. Pavlík, T. Bürger, Formánek, O. Maxa – Šavel, Zvánovec

Střídali: F. Pavlík, Poláček, Hejl

 

 

 

připravil Daniel Rut

 

 


 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

07.03. - Přípravné utkání:

TJ MALŠE ROUDNÉ

2:2 (0:2)

SK JANKOV

 

-----------------------------------

06.03. - Přípravné utkání:

SK JANKOV "B"

4:2 (0:2)

SOKOL KŘEMŽE

DALŠÍ ZÁPAS "A"

5. kolo Turnaje přátelství:

So 30.05.2020 - 17:00 hodin

SK JANKOV

vs.

FK OLEŠNÍK

TURNAJ PŘÁTELSTVÍ 2020

 1. SK Dynamo ČB "B"
 0:0 0
 2. FK Olešník
 0:0 0
 3. Český Krumlov
 0:0 0
 4. SK Jankov
 0:0 0
 5. Jiskra Třeboň
 0:0 0
 6. Malše Roudné
 0:0 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

1. kolo Corona cupu:

So 20.06.2020 - 14:30 hodin

SK JANKOV "B"

vs.

TJ SOKOL LIPÍ

NAROZENINY

8. Června

Vojtěch Bürger (29 let)

 

8. Června

Marek Kroneisl (43 let)