SK JANKOV "B" - SK LHENICE 3:4 (3:2)

1.8.2013 - přátelské utkání: Lhenice v závěru nepříznivý výsledek otočily!

Ve čtvrtek 1.8.2013 se znovu měnila historie v kronikách SK Jankov a Sokolu Dubné. V tento den totiž nově složený společný tým nastoupil v "domácí" premiéře před vlastními fanoušky. V přátelském utkání jim byl soupeř velice atraktivní, hrající I.B třídu, SK Lhenice. Zajímavosti utkání dodal už jen fakt, že hned čtveřice domácích fotbalistů v minulosti právě v "peckářově" působila, a také že Lhenice momentálně trénuje exjankovák Pepa Lukač.

Samotný zápas se hrál ve velkém vedru a oba celky se poměrně vydaly. V domácím dresu poprvé nastoupil Martin Kudláček a hned se stal hlavní ofenzivní hvězdou týmu. Během první půle vstřelil hattrick a vysloužil si ovace dubenského i jankovského publika. Jenže Lhenice v závěru utkání po dvou penaltách výsledek otočily a nakonec zaslouženě zvítězily.

Na to, v jakém vedru se hrálo, o zajímavé momenty nebyla nouze. O něco lepším týmem byli hosté, ovšem některé slibné i vyložené šance neproměnili, a tak byli potrestáni. Po hrubé chybě Pavla Bošky snadno skóroval Martin Kudláček a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Netrvalo dlouho a Lhenice se dočkaly vyrovnání. Po pěkné souhře na pravé straně a stříleném centru před branku si nechtíc srazil míč do vlastní sítě Marek Brabec - 1:1. Jenže domácí měli na hrotu Martina Kudláčka, který spolehlivě zužitkovával centry svých spoluhráčů. Nejprve po rychlém breaku po levé straně a následném přesném centru Michala Pavlíka poslal Jankov znovu do vedení - 2:1. O pár minut později zase vrátil obětavými a krásnými nůžkami míč před branku Tomáš Bürger a Martin Kudláček dovršil hattrick - 3:1. Domácí tým se proti favoritu statečně držel, bojoval a dvougólové vedení mu vlévalo krev do žil. Bohužel pro ně přišlo do poločasové přestávky snížení stavu. Těsně před pauzou využil přesné přihrávky z pravé strany Jakub Beran a prostřelil bezmocného Šturmu - 3:2.

V poločasové přestávce oba trenéři prostřídali. Na domácí straně poslal Zdeněk Bürger na hřiště útočníky Petra Holbu s Karlem Bohdalem a očekával se vítr v zadních řadách Lhenic. Bohužel oba hráči se na hřišti dlouho nezdrželi. Karel Bohdal opustil hřiště zhruba po deseti minutách s naraženými zády po jednom z ostřejších zákroků, Petr Holba cca po dvaceti minutách s bolavou achilovkou. Ještě než vystřídal, stačil připravit tutovku pro střelce podvečera Martina Kudláčka. Po dlouhém pasu Honnera utekl po levé straně , přesným centrem vyzval Kudláčka ke čtvrtému přesnému zásahu, ten však tentokráte zklamal a odmítl náskok Jankova navýšit znovu na dvoubrankový rozdíl. Velké šance měli i hosté, ale brankově se prosadit nedokázali. Asi tu největší měl Roman Pořádek, který v samostatném nájezdu na dobře chytajícího Bohouše Šturmu lobem nevyzrál. V 74.minutě se domácí dožadovali odpískání pokutového kopu, kdy Pavel Boška srazil ve vápně unikajícího Zdeňka Hejla. Ovšem nejprve zasáhl balón, poté až domácího útočníka, a tak se rozhodčí Ovčáček pokutový kop rozhodl nezapískat. To v 80.minutě na druhé straně se penalta pískala. K zemi byl sražen Pořádek a kapitán Tomáš Tůma nabídnutou výhodu bezpečně proměnil - 3:3. V závěru se celá akce opakovala. Roman Pořádek si dravým průnikem do vápna vykoledoval faul a Tomáš Tůma druhou penaltu opět bezpečně proměnil - 3:4. Domácí hráči se cítili lehce ukřivděni, ovšem při objektivním pohledu na všechny tři "penaltové" okamžiky musíme konstatovat, že obě penalty proti domácím byli jasné, kdežto ta na druhé straně byla při nejmenším sporná. Ovšem kdyby ji rozhodčí odpískal, nikdo by se asi nedivil. Každopádně jak říká jedno fotbalové přísloví, penalta je tehdy, když ji zapíská rozhodčí. To platilo i tentokráte. Jankovští sice byli s výsledkem nespokojeni, přesto po zápase viděli především pozitiva z předvedeného výkonu a z hattricku Martina Kudláčka. To od svěřenců trenéra Pepy Lukače se čekalo asi více. Hosté byli jasně lepší až v posledních dvaceti minutách, kdy hru výrazně oživil střídající Petr Šíma. Vytvořili si i více gólových příležitostí, takže jejich výhra je nakonec zasloužená, ovšem z herního pojetí spokojenost panovat nemůže.

SK Jankov "B" - SK Lhenice  3:4 (3:2)

Branky: Kudláček 3 - Tůma 2 (obě z pen.), vlastní Brabec, Beran

ŽK 1:0 (Formánek)