PL: SK JANKOV - SK MLADÉ 8:3 (1:3)

8.9.2014 - Precis liga: Sedm branek v druhé části dalo náskok do odvety!

Oproti původnímu plánu, který narušilo nepříznivé počasí, se odehrálo první čtvrtfinálové střetnutí Precis ligy mezi SK Mladé a SK Jankov v pondělí v jankovské Precis aréně. Domácí tým se rozjížděl pozvolna, o to více drtivý měl závěr. Z poločasového nepříznivého výsledku 1:3 dokázal po změně stran vstřelit sedm branek a zvítězit 8:3, což mu dává velice slibné naděje pro středeční odvetu.

Ačkoliv to v poločase ještě nevypadalo, po konci zápasu může panovat v táboře jankovských pětatřicátníků spokojenost. Vyhráno ovšem ještě zdaleka není, jelikož v loňském roce v boji o třetí místo právě Mladé rozstřílelo doma náš tým 7:2, tudíž musí Jankov k odvetě nastoupit se vší vážností.

Pondělní první vzájemný souboj této čtvrtfinálové dvojice začal vyrovnanou partií. Domácí tým hrál kostrbatě a dopouštěl se velkého množství ztrát, což mu neumožňovalo dostat se do kýženého náskoku. Naopak hosté hráli s větší lehkostí a dvojice Radomil Procházka - Jaroslav Havlíček táhla svůj tým možná k předčasnému postupu. Na první krásnou trefu Procházky z trestného kopu sice dokázal ještě zareagovat vyrovnávací trefou Václav Maxa, jenže Radomil Procházka vzápětí znovu předvedl svoji vytříbenou kopací techniku a druhou střelou z přímého kopu do šibenice poslal hosty zpět do vedení. To ještě v 35.minutě navýšil Milan Plachta po trochu šťastném odrazu míče v domácí šestnáctce - 1:3. Až v závěru první půle domácí více zabrali a zatlačili soupeře do hluboké defenzivy. Výsledkem toho byla série několika rohových kopů a břevno Václava Maxy z přímého kopu. Snížit se do poločasové přestávky jankovským však nepodařilo.

Do druhého poločasu poslal domácí manager Jan Jílek starší, mimo jiné 1.září oslavil pětašedesáté narozeniny, čerstvé koně v podobě Pavla Bumby a Davida Hrubého. Domácí přeskupili řady a do soupeře z Mladého se tvrdě zakousli. Hosté se zmohli pouze na bezradné odkopy z vlastního pokutového území a bylo jen otázkou času, kdy se Jankov prosadí i střelecky. Ve středu pole hru ovládla trojice Roman Chlumecký, Michal Chromý, Pavel Bumba, která velmi často využívala na pravé straně rychlosti a aktivity Petra Holby, k tomu střelecká produktivita Václava Maxy a Davida Hrubého dávala tušit, že si nakonec jankovští kýžený náskok vybudují. A stalo se. Venca Maxa vstřelil čtyři branky, z toho jednu z pokutového kopu, David Hrubý se prosadil dvakrát a celkové skóre uzavřel nádhernou technickou parádou Michal Chromý. Náskok mohl být i mnohem výraznější, jelikož domácí kanonýři stačili ještě několik tutovek zahodit. I tak je pětigólový náskok před odvetou natolik výrazný, že by o něj náš tým neměl přijít.

SK Jankov - SK Mladé  8:3 (1:3)

Branky: Maxa V. 5, Hrubý D. 2, Chromý M. - Procházka R. 2, Plachta M.