SK JANKOV "B" - SK LHENICE 5:2 (3:1)

17.3.2015 - přátelské utkání: Vítězná generálka jankovské "Benfiky"!

Týden před startem jarních odvet v českobudějovickém okresním přeboru si jankovsko-dubenská "Benfika" pozvala ke generálce do Dubného SK Lhenice. Ačkoliv se trenér Zdeněk Bürger musel obejít bez řady hráčů, jeho tým si možná trochu překvapivě, až nečekaně, lehce poradil s týmem, hrajícím o jednu třídu vyšší soutěž. Po výhře nad Lipím šlo o druhou vítěznou přípravu.

"Peckářům" začíná jaro o týden později, přesto po skončení tohoto duelu mají o čem přemýšlet. Jankovská rezerva postrádala Holbu, Bohdala, Kudláčka, Ježka, Šindeláře, Jirkovského nebo třeba Honnera, přesto si sebevědomým výkonem výhru proti blízkému rivalovi zasloužila.

Hrací plocha dubenského svatostánku sice nebyla nejideálnější, přesto zcela regulérní a výkony obou celků nijak výrazně neovlivnila. V útoku domácích nastoupili Petr Maxa s Rostislavem Hejdou a od samého začátku byli pro soupeřovu obranu velkou nebezpečnou hrozbou. Také zhruba po čtvrthodině hry a jejich pěkné spolupráci, otevřel Petr Maxa skóre - 1:0. Netrvalo dlouho a Petr Maxa skóroval podruhé. Po centru Marka Brabce z pravé strany nabil Tomáš Bürger Maxovi proti noze a ten se levačkou trefil přesně k tyči - 2:0.  Chvíli na to vysunul David Lukač ideálně mezi beky Petra Maxu, jehož lob přes vybíhajícího gólmana Trnku skončil zhruba metr vedle. Hostům nerovný terén dělal větší potíže a možná jim hru více znechutil. Přesto se dočkali snižující trefy, když byl v pokutovém území faulován Karel Muška a nabídnutý pokutový kop Tomáš Tůma bezpečně proměnil - 2:1. Do poločasové pauzy se však pískala penalta po zákroku na Rostislava Hejdu i na druhé straně. K penaltě určil lodivod Zdeněk Bürger autora předchozích dvou branek Petra Maxu, který tak zkompletoval "proti svým" hattrick - 3:1.

Do druhého poločasu nastoupil do jankovského útoku další mladík Petr Hála, který se hned v 46.minutě dostal do více než stoprocentní šance, bohužel při zakončení před zcela odkrytou brankou zaškobrtl a míč do sítě nedotlačil. Ovšem netrvalo dlouho, hostující obrana v čele s brankářem Trnkou chybovala, čehož využil hbitý Hejda a vykoledoval si na svojí osobu druhý penaltový zákrok. Tentokrát se exekuce ujal Luboš Formánek a i třetí pokutový kop v utkání bez problémů proměnil - 4:1. V 70. minutě posadil rohový kop Luboš Formánek přesně na hlavu Petra Hály, který zblízka mířil přesně a zavánělo to debaklem - 5:1. V závěru však domácím docházely síly, naopak početnější lhenická družina na tom byla i díky střídání fyzicky lépe a dočkala se i snížení stavu. Po střele Romana Ilieva dorazil míč do branky Michal Mahák, a přestože stál v mírném ofsajdovém postavení, branka platila - 5:2. V domácím týmů panovala po střetnutí samozřejmě spokojenost, ovšem stále šlo pouze o přípravný duel a mistrovské zápasy jsou úplně o něčem jiném.

SK Jankov "B" - SK Lhenice  5:2 (3:1)

Branky: Maxa P. 3 (1 z pen.), Formánek L. z pen., Hála P. - Tůma T. z pen., Mahák M.

Bez ŽK

Diváci: 40

Rozhodčí: Albert

SK Jankov "B": Šturma - Brabec, Rut, Simandl, Černý - Formánek, O. Maxa, Lukač, T. Bürger - Hejda, P. Maxa

střídal: P. Hála

SK Lhenice: Trnka - Sura, Kopf, Borovka, Muška - Pokorný, Beran, Tůma, Prenner P., Mrkvička - Schön

střídali: Iliev, Burda, Pilát, Mahák

Po výhře 3:0 nad Lipím na umělé trávě v Roudném byl souboj se Lhenicemi druhým, a zároveň posledním přípravným zápasem jankovsko-dubenského týmu před startem jara v okresním přeboru. To zahájí náš tým v domácím prostředí v sobotu 21.3.2015 od 15:00 a soupeřem nám bude Nová Ves u ČB. Soupeř je to těžký, ovšem Zdeněk Bürger by měl mít pohromadě kompletní kádr, který když podá zodpovědný bojovný výkon, tak je v jeho silách nejen bodovat, ale i zvítězit.