V posledním přípravném utkání před ostrým startem Krajského přeboru svedli jankovští tuhou bitvu s velice kvalitním soupeřem, který se netají ambicemi postoupit mezi krajskou smetánku. Po brance Petra Stejskala Jankov vedl, ovšem Osek dvěma trefami ještě do poločasu výsledek otočil. Na konečných 2:2 vyrovnal z pokutového kopu Petr Maxa. Tutéž možnost měl v první půli i Osek, ale Petr Wolek penaltu zlikvidoval. Bohužel poslední přípravné střetnutí zimního období přineslo i vrásky na čelo trenéru Čechovi.

Ani týden před ostrým startem jarní části Chance krajského přeboru nemělo trenérské duo Čech-Bürger k dispozici kompletní kádr, se kterým počítají pro jarní boje. Mimo hru tentokráte zůstali Radim Kuneš, Patrik Sedlic a Michal Nedvěd. To však kormidelníci jankovských netušili, že po zápase bude ještě hůř. Ale po pořadě. I soupeř z Oseka nebyl kompletní. Trenéru Stanislavu Blažkovi chyběly jeho dvě největší hvězdy, Tomáš Kostka s Janem Novákem. Naopak nechyběla nová posila ze Strakonic Jiří Benedikt. Ambiciózní celek ze Strakonicka ukázal, že postupové ambice nejsou nereálné, a že by v krajském přeboru ostudu rozhodně nedělal.

Již ve 2.minutě zahrozil Osek po rohovém kopu, kdy hlavou mířil Josef Mráz, ale branku mírně přestřelil. Jinak zhruba úvodní dvacetiminutovka patřila jankovským. Ti poprvé vážněji zahrozili sice až po 18.minutách, ovšem byla z toho gólovka jako hrom. Po Kacetlově chybné rozehrávce se k balonu dostal Vojtěch Bürger, obešel bránícího hráče a tvrdě vypálil. Jeho dělovku vyrazil Jiří Chaluš pouze k Petru Holbovi, ten však i díky dalšímu Chalušově skvostnému zákroku zblízka rozvlnit síť nedokázal. To se povedlo až o tři minuty později, kdy po rohovém kopu Bohoňka hlavou otevřel skóre Petr Stejskal, který se radoval již ze své čtvrté vstřelené branky v zimním období - 1:0.  O minutu později faulovali hostující zadáci unikajícího Petra Holbu a Jankov měl výhodu rozehrání volného přímého kopu z velice dobré pozice. K míči se postavil Josef Bohoněk, branku však technickou střelou přes zeď přestřelil zhruba o dva metry. Po tomto okamžiku osečtí hru vyrovnali a ukázali své kvality směrem dopředu. A záhy se dočkali vyrovnání. Po dlouhém nákopu z poloviny hřiště vlétl do chybně rozestavěné defenzivy Karel Maroušek a míč z druhého doteku poslal tvrdě a nekompromisně k tyči - 1:1. Jankovský brankář Petr Wolek byl zcela bezmocný. Vyrovnávající branka vlila na kopačky Oseka živou vodu a ti až do poločasové přestávky byli aktivnějším a lepším týmem. Navíc se hned ve 29.minutě dostali do laciného vedení. Nejprve Petr Wolek vytáhl Schánělcův pokus na rohový kop, po kterém však jankovský gólman zaváhal a Libor Blažečka sice krkolomě, avšak přece dostal míč do branky - 1:2. Hráči Oseka hýřili aktivitou a brzy měli další obrovskou možnost. Po faulu Petra Klímy odpískal rozhodčí Řehoř ve 33.minutě správně pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Jan Schánělec, jenže Petr Wolek odčinil své předchozí zaváhání a pokutový kop zlikvidoval. Ve 40.minutě se řítili osečtí dva na dva, zakončení vzal na svá bedra Libor Blažečka, ale jankovskou branku ve velmi dobré pozici minul.

První poločas tak přinesl nejprve větší chuť do hry jankovských, zhruba po dvaadvaceti minutách se to přesně otočilo a Osek vstřelil dvě branky, což pátý tým krajského přeboru v přípravě ještě nepoznal. Dvě branky totiž obdržel Jankov v předchozích sedmi duelech dohromady. Druhá půle byla absolutně vyrovnaná, lehce navrch, alespoň co se brankových příležitostí týče, měli domácí. V 50.minutě po individuální akci Pavla Beránka vyrazil střídající gólman Slavík míč ke Stejskalovi, ten z velkého úhlu trefil jen boční síť. V 62.minutě donutili svojí aktivitou Maxa se Stejskalem k chybě Cibulku, ale z dobře rozjeté akce nakonec nic nebylo, jelikož Stejskalovu přihrávku na nabíhajícího Bohoňka dokázal jeden z oseckých hráčů na poslední chvíli odkopnout do bezpečí. Bohužel to byla jedna z posledních akcí jankovského středopolaře Pepu Bohoňka, který chvíli na to po srážce s protihráčem opustil hřiště v silných bolestech. Po utkání odjel do českobudějovické nemocnice, kde lékaři naštěstí vyloučili zlomeninu žeber. I tak je jeho jeho start v mistrovském utkání v Třeboni za týden silně ohrožen. I bez něho však domácí stále usilovali o vyrovnání. Blízko něho byli v 69.minutě, kdy po pěkném Stejskalově centru hlavičkoval Vojtěch Bürger, leč přesně do náruče brankáře Slavíka. Vyrovnání nakonec přeci jen přišlo. V 74.minutě unikal po levé straně Petr Stejskal a ve vápně byl faulován. Nařízenou penaltu proměnil bezpečně Petr Maxa - 2:2. Závěr utkání byl rozkouskovaný velkým množstvím faulů a bohužel také zraněním. Ačkoliv se hrálo tvrdě, vše probíhalo v rámci fair play. Jenže ještě před koncem zápasu museli hřiště opustit ze zdravotních důvodů jankovští František Lošek a Vojta Bürger. Co se fotbalové stránky týče, k vidění byla ještě jedna velká možnost ke skórování. Měli jí hráči Oseka, kteří však nedokázali využít vyběhnutí brankáře Davida Hrubého daleko za pokutové území a nedokázali trefit odkrytou jankovskou svatyni. V živém, tvrdém a dá se říci i pohledném střetnutí se tak obě mužstva rozešla se spravedlivou remízou.

SK Jankov odehrál během zimní přípravy celkem osm přípravných zápasů. Pětkrát vyhrál, třikrát remizoval a ani jednou neprohrál. I dosažené skóre 16:4 není k zahození. Jenže nyní je konec a začíná se na ostro. Asi nikdo by se nezlobil, kdyby série neporazitelnosti trvala minimálně dalších osm zápasů. Jak se i sám brankář David Hrubý po zápase s Osekem připomněl, poprvé v kariéře ani jednou za zimní přípravu neinkasoval. Všechny čtyři branky obdržel Petr Wolek, který ale předvedl parádní výkony, odchytal také o zápas více než David Hrubý a silně si řekl o post brankářské jedničky. Nechme se překvapit, kdo z této dvojice dostane důvěru v utkání v Třeboni. To je pro trenéra Čecha příjemná starost. O dost méně přijemnější je zdravotní stav hráčů v poli. Po nedělním duelu s Osekem se marodka znovu rozšířila. Pevně věříme, že se dá většina hráčů během následujícího týdne dohromady, a že pro utkání v Třeboni bude mít trenér co nejvíce hráčů k dispozici na složení optimální základní sestavy, pokud možno vítězné!

SK Jankov - TJ Osek  2:2 (1:2)

Branky: 21´Stejskal, 74´Maxa z pen. - 26´Maroušek, 29´Blažečka

bez ŽK

Diváci: 40

Rozhodčí: Řehoř

SK Jankov: Wolek-Beránek, Lošek, Řezníček, Štěcha-Bürger, Bohoněk, Voráček, Klíma- Holba, Stejskal

střídali: Hrubý, Maxa, Kadlec, Honner

TJ Osek: Chaluš-Rybák, Mráz, Michalec, Cibulka-Hájek, Benedikt, Kacetl, Maroušek- Schánělec- Blažečka

střídali: Slavík, Čapek, Kroupa, Kešnar, Carda

Petr Stejskal nastřílel během letošní zimní přípravy čtyři branky

18.3.2012 startuje jarní část CHANCE KP. SK Jankov hraje od 10:30 v Třeboni, která na podzim v Jankově zvítězila 2:1. Report z utkání najdete zde.