TJ OLEŠNÍK - SK JANKOV "B" 4:2 (2:0)

200810091032362084610324.jpgV sobotu 10.3. si odbyla svojí zápasovou premiéru v tomto roce jankovská "Benfika". Nově se tvořící tým pod vedením nového trenéra Františka Řezníčka si na úvod vybral velice těžké sousto. Na olešnickém tréninkovém hřišti byl našemu týmu soupeřem domácí účastník I.A třídy, kterého donedávna vedl právě Franta Řezníček. Ten měl velké problémy při absenci několika hráčů složit vůbec základní jedenáctku. Požádat musel například i trenéra A-týmu Ivo Čecha, který mu na postu stopera odehrál kvalitní utkání. Zápas i přes dvougólovou porážku přinesl také příjemné překvapení.

Zápas za pěkného jarního počasí začal očekávaným tlakem domácích, kteří téměř nový jankovský tým přehrávali ve všech směrech. Jedenáctku statečných hostujících hráčů tvořila směsice fotbalistů od pětatřicítky až po žáky. Bylo znát, že to byl pro Jankov první zápas po dlouhé době, navíc v takovém složení. Především kombinace se mužstvu vůbec nedařila, někteří měli problémy i se zpracováním balónu. Jenže ačkoliv se hrálo výhradně na jednu branku, stav po půl hodině hry byl stále bezbrankový. Velkou zásluhu na tom měl právě trenér "áčka" Ivo Čech, který podal vynikající výkon a nejednou zabránil hrozícímu nebezpečí před vlastní brankou. Bohužel po dvou vlastních chybách hostující defenzivy v posledních minutách první půle šli domácí do poločasového vedení 2:0. První branku vstřelil Budějcký, druhou vzápětí přidal Šíma.

Olešník v poločasové přestávce prostřídal několik hráčů, František Řezníček si takový luxus dovolit nemohl. Tlak domácích pokračoval i na začátku druhého dějství a brankově ho korunovali v 60.minutě Zbyňkem Rysem. Až poté jakoby odhodili hosté ostych, tlak Olešníka otupili a dokonce sami začali podnikat nebezpečné výpady směrem dopředu. Odměnou jim byla pěkná branka po akci Tomáše Bürgera, který si na půli hřiště narazil míč se dvěma spoluhráči, poté přiťukl teprve patnáctiletému Rostislavu Hejdovi, ten se zachoval jako zkušený mazák a plackou kolem domácího brankáře poslal míč neomylně k tyči. Byl to jeho první gól za muže, navíc hned ve svém prvním utkání mezi dospělými, klobouk dolu! V 78.minutě ale po další zbytečné chybě jankovských v obraně navýšil skóre na rozdíl tří branek Pojer. V závěru utkání se "Benfika" dokázala prosadit střelecky ještě podruhé. A znovu se dá tato branka zařadit do kategorie těch hezčích. Petr Interholc zatáhl míč po lajně až k rohovému praporku, zpětnou přihrávkou našel Luboše Formánka, ten poslal pěkný centr na zadní tyč, kde z první napálil míč Pepa Babouček, gólman vyrazil míč před sebe, odkud mu ho hlavou za záda poslal Vlasta Borovka. Výsledek 4:2 není nijak hrozivý, přesto se ve hře našlo mnoho nedostatků a určitě je co zlepšovat. Na druhou stranu je pozitivním zjištěním, že nové tváře Filip Černý a Rosťa Hejda nezklamali, ba naopak příjemně překvapili. Především mladý útočník Hejda je slibnou nadějí do budoucna. Z těch starších se ve velmi dobrém světle předvedli Ivo Čech a Josef Babouček.

TJ Olešník - SK Jankov "B"  4:2 (2:0)

Branky: Budějcký, Šíma, Rys, Pojer  - Hejda, Borovka

Sestava SK Jankov "B": Šturma - Babouček, Honner, Čech, Černý - Formánek, Bernát, Bürger, Borovka - Interholc, Hejda

Další přípravné utkání hraje "Benfika" v sobotu 17.3.2012 od 10:00 ve Strýčicích se Sedlecem.