TJ SLAVOJ TEMELÍN "35" - SK JANKOV "35" 3:4 (1:2)

31.8.2015 - Precis liga: První čtvrtfinále Jankov zvládl!

Letní pauza skončila! Poslední srpnový den odstartovala svoji druhou část, vyřazovacími zápasy play off, soutěž starých pánů - Precis liga. Do čtvrtfinále se ze základní skupiny probojoval z druhého místa také SK Jankov, který v pondělí nastoupil na hřišti Slavoje Temelín. V utkání podal dobrý výkon, vstřelil čtyři branky, zvítězil a do odvety si tak veze velice slibný výsledek!

V celém dvojutkání je náš tým mírným favoritem a své přednosti, ale i negativa, předvedl hned v úvodním duelu tohoto souboje. Po celé střetnutí jsme byli lepším týmem, jenže v koncovce to nebylo úplně ideální. Kdyby bylo, o postupujícím by bylo rozhodnuto už nyní.

Jankov měl od úvodního hvizdu územní převahu, ovšem prvních dvacet minut měl problémy s mířidly. Slepými střílel zejména Václav Maxa, statečně mu sekundovali Petr Holba s Michalem Chromým. Přesto se právě nejlepší střelec týmu Venca Maxa dokázal střelecky prosadit a poslal hosty do vedení. Jenže zanedlouho, po hrubé chybě jankovské obrany, bylo vyrovnáno. Hosté přesto odcházeli do poločasové pauzy s mírným náskokem, jelikož v závěru poločasu se opět střelecky připomněl Václav Maxa - 1:2.

Podobný scénář se odehrával i po změně stran. Jankov byl ve velkém vedru aktivnější, ovšem Temelín se radoval z vyrovnávající trefy. Byl to ale znovu Václav Maxa, kdo zpečetil hattrick a vrátil hostům jednogólové vedení. Pak přišla chvíle paliče Petra Holby, jemuž se na chvilku odlepila smůla od kopaček a Jankov rázem vedl o dvě branky. Do konce střetnutí, ve kterém si premiéru v jankovském týmu odbyl Milan Smékal (otec Tomáše, hrajícího za "A"-tým), stačili ještě domácí snížit na konečných 3:4. Na konečných proto, že hostující fotbalisté prouhlobili v posledních minutách zmar a zoufalost z dalších neproměněných šancí! Nicméně výhra ze soupeřova hřiště dává jankovskému celku velkou naději do odvety, která je na programu v pondělí 7.9.2015. Postup mezi čtyři nejlepší týmy Precis ligy byl minimální předsezóní cíl jankovských bafuňářů.

TJ Slavoj Temelín "35" - SK Jankov "35"  3:4 (1:2)

Branky Jankova: Maxa Václav 3, Holba Petr

Sestava SK Jankov: Čaloun - Vašek, Beránek, Kozel, Brož - Smékal, Chromý, Ryneš, Jílek P. - Maxa V., Holba

střídali: Klíma, Šindelář, Borovka