SK JANKOV "35" - TJ SLAVOJ TEMELÍN "35" 10:1 (7:0)

7.9.2015 - Precis liga: Jankov rozdrtil Temelín a je v semifinále!

V pondělí se v Jankově uskutečnilo odvetné čtvrtfinálové utkání starých pánů a žádné překvapení se nekonalo! Domácí SK Jankov potvrdil výhru z prvního vzájemného duelu a Slavoj Temelín vyprovodil vysokým desetigólovým debaklem. V letošním ročníku Precis ligy tak předsezóní cíl managera Jana Jílka staršího, kterým byl právě postup mezi nejlepší čtyři celky, fotbalisté splnili. Zda-li mohou pomýšlet ještě výše ukáží následující týdny.

Do odvetného utkání s Temelínem nastupovali jankovští jako favorit na postup, čemuž hodně napovídaly i sestavy obou týmů. Hosté přijeli bez dvojice Hrdina - Blüml, naopak domácí sestava byla prošpikována velkými jmény!

Po úvodní oťukávaví čtvrthodince začal domácí brankostroj. Nejčastěji se do střeleckého zakončení dostávalo logicky útočné duo Maxa-Holba. Oba mířili jak přesně, tak nechali také zavzpomínat na týden staré střelecké trápení. Pozadu ovšem nezůstávali ani ostatní. Povedený první poločas odehrál především Michal Brozman, který nejen že jednu branku vstřelil, ale svojí aktivní hrou byl hnacím motorem všech útočných akcí Jankova. Od zmiňované 15.minuty dávali domácí fotbalisté jednu branku za druhou s železnou pravidelností a zbytek poločasu dohráli s jedním vstřeleným gólem za pět minut. Poločasové skóre 7:0 nikoho nenechávalo na pochybách, kdože se bude radovat z postupu.

Hostů přijelo přesně jedenáct, a tak se nemohli spolehnout na čerstvé síly. Přesto jak ukázal druhý poločas, sil měli hosté poměrně dost. Za bouřlivé podpory jankovských žáků domácí tým s vědomím jistého postupu hodně polevil, a k vidění tak byla sice stálá převaha domácího výběru, ovšem již ne tak nebezpečná a produktivní, jako v prvním dějstí. Navíc postupem času začínali mít hosté lehce navrch. To už ovšem po trefě Pavla Bumby svítilo na ukazateli skóre 10:0!! Právě jako by desátá branka v temelínské síti domácí borce uspokojila a od té doby, zhruba od 75.minuty, si začínali jankovští koledovat o gól. A ten taky přišel, po nepříliš jistém a důrazném vystoupení Mariana Vaška se hosté dočkali. I tak, výsledek 10:1 je parádní, skvělý, navíc v play off úctihodný. Jankov tak po roce opět postoupil do semifinále, kde na něj čekají velcí a silní soupeři. Kam až to může tým pana Jana Jílka staršího dotáhnout uvidíme, každopádně mančaft je zřejmě nejsilnější za poslední roky.

SK Jankov "35" - TJ Slavoj Temelín "35"  10:1 (7:0)

Branky Jankova: Maxa V. 4, Holba P. 3, Brozman M., Štojdl D., Bumba P.

Rozhodčí: Maxa P.

Diváci: 30

Sestava SK Jankov: Kabelka - Vašek, Ryneš, Beránek, Jílek P. - Bumba, Brozman, Chromý, Šindelář - Maxa, Holba

střídali: Babouček, Štojdl, Brož, Kozel