SK JANKOV "35" - PROPOM ČB "35" 0:6 (0:2)

16.9.2015 - Precis liga: Úvodní semifinálový duel ovládl Propom!

Soutěž starých pánů dokráčela do semifinále. Mezi nejlepšími čtyřmi týmy je i SK Jankov, který ve středu v podvečer přivítal v domácí Precis aréně Propom ČB. V celém dvojutkání je Propom větším favoritem, přesto si v domácím stánku jankovští na svého soupeře věřili. Jenže již před utkáním se omluvilo několik klíčových hráčů a to šance na úspěch Jankova rapidně snížilo. Další ranou pro tým Jana Jílka staršího bylo brzké zranění rychlonohého Petra Holby, jenž pro svalové zranění odstoupil již v čase 2:50.

Všechny tyto komplikace a ztráty měly logické důsledky. Oslabení domácí za velmi kvalitním soupeřem zaostávali, a přestože si v průběhu hry vypracovali několik velkých šancí, překonat Daniela Kerla se jim nepodařilo. Naopak sami inkasovali šestkrát a postup do finále je tak spíše fantazií.

Ještě než pro zranění odstoupil útočník Petr Holba, mohl právě on poslat již ve 2.minutě svůj tým do vedení, bohužel velkou šanci neproměnil. Přestože se po několika minutách strávených na masérském stole na hřiště v průběhu první půle ještě vrátil, na jeho hře bylo znát, že není v úplné pohodě. V pohodě byl naopak hostující Jiří Stegbauer, který byl u většiny akcí Propomu. Hýřil pohybem i nápady a byl nejlepším hráčem prvního poločasu. I on však musel na začátku druhého poločasu pro menší zranění hřiště opustit. To už byl ale výsledek 2:0 ve prospěch jeho týmu. Jankov měl v prvním poločase dvě velké šance a obě měl Petr Holba. O první jsme se již zmínili, ta druhá byla ještě gólovější a tutovější. Sám před Kerlem však zklamal v zakončení a branku netrefil. Druhý poločas by se dal nazvat divokým západem. Hrálo se nahoru-dolu, zálohy neexistovaly. Šance se střídaly na obou stranách a gólmani se nenudili. Rozdíl byl v tom, že hosté dokázali některé z nich proměnit, kdežto jankovští měli střelný prach mokrý. V posledních deseti minutách domácí tým totálně rezignoval a dovolil soupeři ještě dva laciné góly, které z výsledku učinily debakl. Propom, v jehož týmu nastoupila známá jména (Šolc, Stegbauer, Rezek, Krůček, Nohava, Vogl, Kerl), předvedl tradiční, vysoce kvalitní výkon, díky němuž si do domácí odvety odváží téměř jistý postup. Až na samotný závěr zápasu nelze domácímu celku upřít snaha, ale na lepšího soupeře to tentokrát nestačilo!

SK Jankov "35" - Propom ČB "35" 0:6 (0:2)