SK JANKOV "B" - SK SEDLEC 3:1 (2:1)

Druhé přípravné utkání odehrála v sobotu dopoledne jankovská "Benfika". Ta na těžkém terénu ve Strýčicích podala solidní výkon a zaslouženě porazila účastníka českobudějovického okresního přeboru SK Sedlec 3:1. V dresu soupeře se představili i dva fotbalisté, kteří v minulosti působili právě v Jankově. Byli jimi v brance František Hanzal a v poli Václav Šindelář. V zajímavém střetnutí bohatém na zajímavé momenty padly čtyři branky a ještě navíc se čtyřikrát otřásala branková konstrukce.

Do druhé půle nastoupil v jankovském dresu patnáctiletý Rostislav Hejda, pro kterého to byl druhý start v mužské kategorii a stejně jako minulý týden v Olešníku se prezentoval krásnou brankou, tedy druhou ve druhém zápase za muže! Trenér František Řezníček představil i další novou tvář, kterou byl Václav Welser z Černého Dubu.

Oproti utkání v Olešníku měl již jankovský lodivod možnost střídání, protože na lavičce měl dva hráče připravené nastoupit do hry. Samotný zápas začal zostra a hned ve 4.minutě mohl divákům ukázat svoji pověstnou levačku Luboš Formánek, ovšem z trestného kopu tentokrát branku netrefil. V 11.minutě vysunul pěknou kolmicí Radim Kuneš do šance Josefa Baboučka, který střelou na zadní tyč o pár centimetrů branku minul. Ve 14.minutě přišel první, z několika nádherných momentů. Do míče se opřel zhruba z osmadvaceti metrů Lukáš Voráček a ten skončil až v šibenici bezmocného Františka Hanzala. Jenže o čtyři minuty bylo vyrovnáno. Na polovině hřistě se ujal balónu David Reindl a nevídané sólo korunoval technickým zakončením k tyči - 1:1. Jankovu mohl vrátit vedení Vlastimil Borovka, který po centru Jana Šindeláře trefil střelou z první břevno. Ve 27.minutě podnikli sedlečtí rychlý protiútok, dvojice Reindl-Koňařík svojí rychlostí předčila jankovské zadáky, ale gólové zakončení jim překazil jednak nerovný terén, ale také zákrok Bohuslava Šturmy. Přesně po půl hodině hry zahrával trestný kop Jiří Jodl, ale brankáře Šturmu příliš nevystrašil. Naopak na druhé straně po tvrdé střele Radima Kuneše zasahovat Hanzal musel, ovšem míč ve své náruči udržel. 35.minuta přinesla další pěkné momenty. Nejprve po Voráčkově přihrávce střílel pohotově Jan Šindelář do tyče, vzápětí se balón vrátil k Lukáši Voráčkovi, který ho znovu z delší vzdálenosti napálil na sedleckou branku, bohužel míč orazítkoval pouze břevno. Třiadvacetiletá posila Jankova z Klatov předvedla, že střely na branku jsou jeho silnou disciplínou. Další nebezpečí před Hanzalem vzniklo po rohu Šindeláře a hlavičce Petra Jílka, ta však mezi tři tyče nemířila. Až ve 39.minutě po krásné kombinaci jankovských vybídl Honza Šindelář ke skórování Pepu Baboučka a ten se nemýlil - 2:1.

První poločas tohoto duelu rozhodně nenudil. Několik zvědavých diváků, především jankovských fanoušků, bylo zvědavo na nově se tvořící tým pod vedením nového trenéra. A po první pětačtyřiceti minutovce museli být spokojeni. Jejich miláčci vstřelili dvě branky, třikrát orazítkovali brankovou konstrukci a i v poli svého soupeře přehrávali. Druhá půle už tolik zajímavých momentů nepřinesla. I aktivita Jankova po vystřídání Voráčka s Kunešem mírně opadla a hra byla více vyrovnaná. Ještě než Radim Kuneš hřiště opustil, dostal se po Hejdově přihrávce do slibné šance, ale vyběhnuvší Hanzal mu střeleckou příležitost překazil. V 53.minutě odcentroval přesně z pravé strany Josef Babouček, ve vápně hlavičkující Luboš Formánek jeho tvrdou nabídku nedokázal usměrnit do branky. V 56.minutě se do velké šance dostal sedlecký Kučera, ovšem Bohouš Šturma vytasil skvělý zákrok a udržel svému týmu vedení. V 60.minutě přihrál Jodl přesně do běhu Kroupovi, který technickou střelou orazítkoval tyč jankovské branky. Poté se hrálo bez větších šancí, navíc bylo vidět, že oběma týmům docházejí na těžkém terénu síly. Přesto se zrodil ještě jeden nádherný moment, který se musel líbit všem. A na svědomí ho měl nejmladší hráč utkání Rostislav Hejda. Patnáctiletý útočník se dostal zhruba pětadvacet metrů od branky k míči, připravil si jej na svoji silnější pravou nohu a překrásnou střelou vymetl pavučinku v šibenici Hanzalovy svatyně - 3:1. František Řezníček se tak raduje z první výhry ve své nové funkci. Spokojen může být jednak s výkonem celého mužstva v prvním poločase, tak i s produktivitou mladého Rosti Hejdy, z kterého by mohl vyrůst jankovský bombarďák.

SK Jankov "B" - SK Sedlec  3:1 (2:1)

Branky: 14´Voráček, 39´Babouček, 81´Hejda - 18´Reindl