JISKRA TŘEBOŇ - SK JANKOV 2:1 (1:0)

trebon jankovJarní premiéra vyšla výsledkově lépe pro domácí Jiskru. Ovšem herně to bylo minimálně vyrovnané. Druhá půle byla ve znamění jankovského tlaku, ale paradoxně při největším obléhání domácí branky zařídili dva exjankovští fotbalisté rozhodující trefu zápasu. Radek Tejml odcentroval z pravé strany a Jakub Janoušek hlavou zblízka rozhodl o tom, že všechny tři body zůstanou v Třeboni.

Před začátkem střetnutí se jen obtížně hledal favorit tohoto duelu, přesto pro mnohé jím byl SK Jankov. Nejen že prožil úspěšnou zimní přípravu, ale také proto, že domácí celek prošel přes zimu velkou obměnou a nikdo netušil, s čím do jarní části krajského přeboru vyrukují. Na poslední chvíli se oba kluby dohodly na transferu Radka Tejmla, a ten tak mohl nastoupit v základní jedenáctce Jiskry.

Samotný zápas ovlivnil rychle vstřelený gól. Již ve čtvrté minutě fauloval podle rozhodčího Jiřího Hanzala jankovský stoper Martin Řezníček Šafránka a kopal se trestný kop ze vzdálenosti dvaceti metrů od branky. K míči se postavil Jakub Janoušek a střelou přes zeď poslal balón přesně k tyči - 1:0. Brankáře Wolka trochu rozhodila mírná teč ve zdi stojícího Petra Stejskala a na Janouškův pokus již nedosáhl. Tento moment samozřejmě dal zápasu jiný rozměr. Jankovské to přidrzdilo v jejich snaze hrát aktivně a domácí zatlačit, naopak Jiskru vedoucí gól silně povzbudil. Ve 13.minutě však mohlo být vyrovnáno. Petr Klíma krásnou přihrávkou vysunul za obranu Petra Stejskala, ten šel sám na brankáře Tomáše Skálu, jenže při snaze obejít ho si dal míč příliš do strany a z úhlu ho nedokázal poté uklidit do prázdné branky. První dějství bylo celkem vyrovnané, oba celky se dostávali do zajímavých zakončení. Za zmínku stojí trestný kop Jaroslava Holého, který skončil těsně nad brankou. Na druhé straně to zase zkoušel střelou z hranice vápna Patrik Sedlic, ale Skála si s tímto pokusem na dvakrát poradil. Ve 32.minutě po tečované střele Příhody musel vytasit reflexivní zákrok jankovský Petr Wolek, který dostal přednost před zkušenějším Davidem Hrubým. Ve 35.minutě podnikli hosté pěkný rychlý protiútok, kdy šel míč po ose Maxa, Bürger, Beránek, Sedlic, Stejskal, ale ve finální fázi jankovští zklamali a nadějně rozjetý útok ani nezakončili.  Poté se dvěma ostrými zákroky prezentoval ve středu pole Jaroslav Holý, ale od rozhodčího uviděl pouze jednu žlutou kartu. Více toho ale oba celky v urputně bojovném prvním poločase nepředvedli.

To druhá půle začala mírným tlakem Jankova, který se postupně zvyšoval. Své umění musel předvést ale i Petr Wolek, který vyrazil tvrdou ránu dobře hrajícího Holého. Hosté přidávali pod kotel a nejdrtivější tlak si vytvořili v rozmezí 60. až 70.minuty. Nejprve po hodině hry střílel z trestného kopu Petr Stejskal, zeď postavená z domácích hráčů ho vychýlila těsně vedle Skálovi branky. V 67.minutě se už jankovští vyrovnání dočkali. Po delším obléhání domácího pokutového území nacentroval z pravé strany David Štěcha, do vzduchu se pověsil Petr Klíma a pěknou hlavou poslal míč za Skálova záda.- 1:1. O dvě minuty později se do své druhé obrovské šance dostal Petr Stejskal, bohužel i tentokrát se mu skórovat nepodařilo. Po úniku na levé straně se řítil z mírného úhlu sám na Skálu, jenže přesně při samotném zakončení mu míč skočil na holeň a poté mířil vysoko nad. O další minutu později pálil pěkně pod břevno Petr Klíma, brankář Skála ho konečky prstů vytlačil na rohový kop. V těchto chvílích hosté jasně dominovali a usilovali o vedoucí gól. Bohužel míč je kulatý a všechno bylo jinak. V 70.minutě Janoušek na útočné polovině brutálním zákrokem ze zadu fauloval Martina Řezníčka a ten musel ihned pro zranění střídat. Domácí autor první branky vyfasoval žlutou kartu, ale ihned se zapojil do další akce, která rozhodla celé střetnutí. V době, kdy hosté hráli v deseti Radek Tejml z pravé strany odcentroval přes bránícího Kadlece a pro ve vápně trestuhodně volného Jakuba Janouška nebyl problém hlavou rozvlnit síť podruhé - 2:1. Tento moment byl opravdu rozhodující, jelikož po této trefě padli hosté do kolen a do konce zápasu, ačkoliv se usilovně snažili, brankáře Tomáše Skálu už výrazněji neohrozili. Vyjímkou byla 80.minuta, kdy střídající Lukáš Voráček nabil Vojtěchu Bürgerovi, ten vyslal na domácí branku tvrdý projektil, lěč přesně do Skálovi náruče. Jiskra si už taktickým výkonem vítězství vzít nenechala a Jankov porazila stejným poměrem jako na podzim.

JISKRA TŘEBOŇ   2:1 (1:0)   SK JANKOV