TJ BLANÍK STRUNKOVICE - SK JANKOV "B" 5:1 (1:0)

strunkovice jankovPoslední přípravný duel před ostrým startem jarní části I.B třídy má za sebou rezervní tým SK Jankov. Ten sehrál generálku na krásném hřišti ve Strunkovicích, kde po slibném prvním poločase nakonec utrpěl debakl 5:1. Druhá půle se totiž nšemu týmu příliš nepovedla, a tak domácí Blaník, taktéž hrající I.B třídu, bez větších potíží vstřelil další čtyři branky. O jednu z nich se postaral někdejší hráč Jankova Jaroslav Křenek, jeden z nejlepších hráčů utkání. První jarní kolo čeká na "Benfiku" za týden na hřišti Velešína, netajícího se postupovými ambicemi.

Pozitivním zjištěním pro trenéra Františka Řezníčka bylo, že měl na lavičce náhradníků připraveny ještě čtyři hráče, navíc do Strunkovic vůbec neodjeli Tomáš Hála s Janem Honnerem. Dlouhodobě zraněný je Daniel Rut. Samotný zápas, původně naplánovaný na 16 hodinu, ale kvůli derby pražských "S" přesunut na 13 hodinu, nabídl v první půli zajímavou podívanou se šancemi na obou stranách.Již ve 2.minutě domácí fotbalisté předvedli, že směrem dopředu budou velice silní. Po pěkné kombinaci si vynutili faul, po kterém rozehrávali trestný kop. Hezky rozehraný signál, kterým překvapili celou jankovskou obranu, však gólově zúročit nedokázali. V 7.minutě využil zaváhání hostujících zadáků Beneš, celkem snadno se dostal ke střele, avšak Bohuslav Šturma jeho ránu dokázal vyrazit. Hosté vystrčili poprvé růžky až po čtvrthodině hry. Nejprve po Formánkově centrovaném míči domácí ještě ubránili, ale v 18.minutě přišla obrovská tutovka Jankova. Milan Pešek z vlastní poloviny nádherně vysunul Jana Šindeláře, ten šel sám na domácího brankáře Turka, ovšem jankovský útočník se spolehl na razantní zakončení a tvrdou ranou trefil pouze domácího strážce branky. Ve 22.minutě podnikli jankovští pěknou kombinaci, kdy šel míč po kopačkách Formánka, Peška, Bernáta, Maxy, až ke Kunešovi, ten střílel z dvaceti metrů, jenže vysoko nad. O dvě minuty později ztratil míč ve středu pole Radim Kuneš, balón se dostal až ke Stanislavu Pelechovi, který ho dokázal s trochou štěstí propasírovat za Šturmova záda - 1:0. Blaník vedoucí branka povzbudila a technicky dobře vybavení fotbalisté si dovolili několik parádiček i pro přihlížející obecenstvo. Naopak to otupilo snahu Jankova a ten zhruba na deset minut vypadl z tempa. Až v poslední desetiminutovce prvního poločasu začal sahat po vyrovnání. Ve 36.minutě se po dvou pěkných centrech Luboše Formánka strhla před domácím brankářem trma vrma, urostlí strunkovičtí zadáci nakonec vše ustáli. O dvě minuty později po akci Maxy, Kuneše a Bernáta vybídl Honza Šindelář ke skórování Petra Maxu, jeho střelu levou nohou však domácí stoper srazil na rohový kop. Ve 42.minutě se odražený balón po rohovém kopu Luboše Formánka odrazil za vápno na Petra Maxu, ten vyslal hezký pokus k tyči, ale skvělým zákrokem se prezentoval Turek a míč vyrazil do bezpečí. Poslední možnost na vyrovnání měli ve 45.minutě hosté, kdy trestný kop zahrával Ivo Čech, bohužel ho namířil pouze do zdi.

Druhá půle už byla mnohem jednostranější. Ať už střídáním nebo docházením sil, ať tak, či onak, domácí Blaník druhé pětačtyřicetiminutovce kraloval. Hodně mu pomohl rychle vstřelený gól, který padl hned ve 46.minutě. Po zbytečné ztrátě míče uprostřed pole si narazil Jaroslav Křenek míč s Václavem Benešem a exjankovský středopolař hezkou střelou pod břevno zvýšil na 2:0. Jankovští mohli vykřesat naději do dobrý výsledek v 63.minutě. To střídající Rostislav Hejda svým neúnavným napadáním a nesmírnou bojovností obral o míč domácího stopera, tím připravil velkou možnost pro Jana Šindeláře, který bohužel již podruhé nedokázal vyzrát tváří v tvář na Turka. Hned z protiútoku, centru zprava a chybě Šturmy, zachránil od jistého gólu na brankové čáře stojící svůj tým Ivo Čech. V 70.minutě pálil tvrdě Stanislav Pelech, hostující branku však těsně minul. V 73.minutě dostal krásnou přihrávku za jankovskou obranu Brabec, udělal kliku Šturmovi a pohodlně přidal třetí gól Strunkovic. Ačkoliv se hrálo především podle not domácího celku, i hosté z Jankova dokázali několikrát zahrozit. Třeba jako v 75.minutě po pěkné kombinaci Bürgera s Borovkou střílel z vápna Jan Šindelář, sice tvrdě, leč nepřesně. Ukázkové zakončení předvedl na druhé straně Jirkovský, který v 77.minutě zakončil rychlý break Strunkovic - 4:0. A akce jako přes kopírák. Další rychlý útok domácích od vlastní šestnáctky zakončuje Jirkovský přihrávkou na Pelecha, který svojí druhou brankou v utkání pohodlně přidal pátou branku svého celku. Vzápětí se čestného úspěchu dočkali i jankovští. Vlastimil Borovka sklepl na rozběhnutého Rostislava Hejdu, kterého domácí zadáci faulovali a pískala se penalta. Balón si postavil Petr Jílek a poslal ho bezpečně do šibenice - 5:1. V 89.minutě se po rohu Hejdy a přiklepnutí Borovky dostal do několikátého zakončení Honza Šindelář, ovšem skórovat mu přáno nebylo a branku levou nohou přestřelil. Domácí celek se prezentoval ve velmi dobrém světle. Práce trenéra Zbyška Nováka padá na úrodnou půdu a v krásném strunkovickém areálu se mohou diváci těšit na pohledný fotbal. Pro hosty z Jankova to byla sice krutá generálka, ovšem za týden ve Velešíně je lehčí soupeř zřejmě čekat nebude.

TJ Blaník Strunkovice - SK Jankov "B" 5:1 (1:0)

Branky: 24´a 84´Pelech, 46´Křenek, 73´Brabec, 77´Jirkovský - 85´Jílek z pen.

ŽK 0:1 (64´Samec)

Diváci: 40

Sestava SK Jankov "B": Šturma - Samec, Čech, Černý, Jílek - Pešek (32´Babouček), Bernát (46´Bürger), Kuneš, Formánek (73´Borovka) - Maxa (46´Hejda) - Šindelář

v sobotu 31.3.2012 od 15:00 hraje SK Jankov "B" první jarní kolo na hřišti Velešína. Podzimní měření sil skončilo remízou 2:2.