SK JANKOV - FK VODŇANY 1:2 (1:1)

jankov vodnany Největší divácká návštěva této mistrovské sezony, která zavítala do jankovské Precis arény, očekávala plný bodový zisk domácích miláčků, místo toho však opouštěla domácí svatostánek velmi rozmrzelá a zklamaná. Domácí borci totiž podali bezzubý výkon a srdnatě bojující Vodňany toho náležitě využily. Krajský nováček dokázal porazit Jankov v obou soutěžních duelech tohoto ročníku Chance krajského přeboru.

Kde že je ten tým, který až na jednu vyjímku v utkání s Rudolfovem po celou zimní přípravu předváděl pěkný kombinační fotbal podpořený kvalitní defenzívou? Tak tuto otázku si po nedělním střetnutí kladl nejeden domácí fanoušek. Jankovští podali jeden z nejhorších výkonů za poslední léta a musejí se zamyslet nad tím, jak se co nejrychleji vrátit nejen na vítěznou vlnu, ale především ke své kombinační hře. Přitom úvod zápasu takové herní krizi nenasvědčoval. Jako první sice zahrozili hosté, když v 6.minutě vybídl Michal Vokatý k zakončení Martina Souhradu, ale jeho střelu levou nohou Petr Wolek vyrazil do bezpečí. Poté zahrozili jankovští a hned se radovali ze vstřelené branky. Lukáš Voráček vybojoval na levé straně balón, poslal jej do vápna na Petra Stejskala, který se v takovýchto příležitostech málokdy mýlí - 1:0. O chvíli později vyslal na Chalupského branku technickou střelu z hranice vápna Patrik Sedlic, ta však jen těsně minula levou tyč. V tomto okamžiku by se asi jen těžko hledal někdo z domácích příznivců, kdo by pochyboval o jankovském vítězství. To ovšem nikdo netušil, že směrem dopředu toho Jankov více nepředvede. Naopak hosté se již ve 20.minutě dočkali vyrovnání. Z pravé strany poslal dlouhý balón do šestnáctky z volného přímého kopu Jaroslav Volmut, na něho si naskočil Tomáš Konvička a hlavou poslal míč do sítě - 1:1. V tuto dobu jakoby první poločas skončil. Domácím se nedařilo vůbec nic, hosté sice bojovali, ale branku Petra Wolka také příliš neohrozili. Přesto zmíníme po jednom momentu na každé straně. Za domácí to zkoušel z třiceti metrů po půlhodině hry Pavel Beránek, ovšem z jeho střeleckého pokusu by měl radost pouze trenér ragbyového týmu. Na druhé straně se vydal na výlet Michal Vokatý, se štěstím přešel přes tři bránící hráče, ovšem samotné zakončení přesnosti také moc nepobralo. Vodňanští si za svou bojovnost vysloužili v první pětačtyřicetiminutovce tři žluté karty, které vyplynuly ze snahy prát se o dobrý výsledek. To bez chuti hrající domácí zaujali spíše individuálními chybami vidějící se spíše v žákovských kategoriích.

Po poločasové bouřce v domácí kabině se očekávala větší aktivita od favorita utkání, leč to bylo jen zbožné přání domácích příznivců a trenérů. Obraz hry zůstal nezměněn. Ve 49.minutě po ruce Davida Štěchy zahrával trestný kop ze slušné pozice asi nejlepší hráč utkání Martin Souhrada, ovšem jeho pokus skončil těsně nad pravou šibenicí. Poté se dlouhé minuty nedělo téměř nic. Místo krajského přeboru byl k vidění fotbal spíše přeboru okresního. Až příchod střídajícího Petra Holby trochu probral z letargie domácí mančaft, jenže na více než několik standartních situací to stejně nestačilo. A nakonec po jedné z nich přišel rozhodující moment utkání. V 77.minutě po rohovém kopu Sedlice podnikli hosté smrtící break, který jankovští uprostřed pole nedokázali přerušit a Jaroslav Volmut kolem nohy vybíhajícího Wolka rozjásal několik vodňanských fans - 1:2. Až poté, kdy Jankov hru zákonitě otevřel, přišel jakýsi tlak, ovšem zakončení znamenající gól bylo v nedohlednu. Trestný kop Petra Maxy v poklidu chytil Jan Chalupský, střela Michala Nedvěda z otočky zase vystrašila jen pasoucí se krávy za vodňanskou brankou. A tak málem znovu uhodilo na druhé straně. Po dalším rychlém protiútoku nastřelil Stanislav Šteier tyč, z dorážky prováhal ideální možnost k pojištění výsledku Jakub Bače. V 87.minutě se domácí marně dožadovali odpískání pokutového kopu po nastřelené ruce Konvičky, a tak poslední kapka naděje svitla Jankovu v 90.minutě, kdy byl před vápnem faulován Petr Maxa a kopal se trestný kop z dosti nadějné pozice. Sám faulovaný ho však poslal pouze do zdi a podtrhl tak ofenzivní trápení celého týmu. Po závěrečném hvizdu vypukl gejzír radosti u hostujících hráčů, kteří se mohli radovat z možná nečekané, leč zasloužené výhry. V Jankově mají před sebou nelehký úkol vrátit na kopačky hráčů sebevědomí a chuť do hry. Jestli se jim to povede se uvidí za týden, kdy hrají ve Veselí nad Lužnicí.

SK Jankov - FK Vodňany  1:2 (1:1)