VESELÍ NAD LUŽNICÍ - SK JANKOV 1:1 (1:1)

veseli jankovPo dvou porážkách v úvodních zápasech jara cestovali jankovští k utkání do Veselí nad Lužnicí, kde domácí Lokomotiva potřebuje v boji o záchranu každý bod. Cíl byl jasný. Zlomit jarní prokletí, bodovat a zlepšit herní projev týmu, který byl v zápasech v Třeboni a především doma s Vodňany prachbídný. Povedlo se oboje, ovšem jen částečně. Hra za něco stála jen v prvním poločase a bod získali hosté "jen" jeden.

Do sestavy Jankova se vrátil středopolař Pepa Bohoněk, naopak chyběli vykartovaný Petr Stejskal a nemocný Petr Kadlec. Do branky se poprvé na jaře dostal David Hrubý, který si okamžitě navlékl kapitánskou pásku. Ve Veselí sice svítilo sluníčko, ovšem teploměr ukazoval pouhých sedm stupnů Celsia, což se možná projevilo i na divácké návštěvě. Ta se i tak nakonec vyšplhala přes stovku. Samotný zápas začal minutou ticha, kdy oba celky uctily památku zesnulého někdejšího funkcionáře Lokomotivy. První dějství se lépe vyvedlo hostům. Ti se snažili o kombinační hru, a i když se jim ne vždy vše dařilo, svého soupeře v poli přehrávali. V 11.minutě se dostal ke střele levou nohou Petr Maxa, branku však trefit nedokázal. Stejně dopadla i šance Petra Klímy po pěkné přihrávce Patrika Sedlice, tentokrát míč minul domácí branku jen o centimetry. Jenže jankovští na jaře doplácejí na rychlé protiútoky svých soupeřů. Stejně tak tomu bylo i ve Veselí. V 16.minutě zahrávali trestný kop na útočné polovině, Maxův nepovedený centr obrana odvrátila tak šikovně, že zároveň zahájila rychlý protiútok, na jejímž konci otvíral skóre zblízka zkušený Michal Sokolt po přihrávce Jindřicha Lukáše - 1:0. Jankov z těchto situací v jarní části inkasoval zatím v každém zápase. První branka trochu zmrazila úvodní nápor hostujícího celku. Ve 32.minutě centroval David Fiala, k hlavičce se dostal Jindřich Lukáš, ovšem David Hrubý jeho pokus chytil. Zase až závěr prvního poločasu přinesl větší tlak Jankova a ten se nakonec i radoval z vyrovnání. Ve 43.minutě Patrik Sedlic vybojoval míč ve středu hřiště, rychlým sprintem se dostal až k vápnu Lokomotivy, převzal přesně načasovanou přihrávku od Petra Maxy a prostřelil domácího gólmana Radka Basíka - 1:1.

To druhé dějství fotbalové krásy příliš nepobralo. Více se bojovalo, míče se nakopávali a oko fotbalového fanouška nevidělo téměř nic. Domácí zahrozili v 51.minutě po rohu Kartáka a hlavičce Jiřího Lukáše, která těsně minula Hrubého branku. Na druhé straně hledal Petr Maxa nabíhajícího Vojtěcha Bürgera, ten však na míč v dobré příležitosti nedosáhl. Nejdiskutovanější moment nastal v 65.minutě. Střídající rychlík Petr Holba unikal domácím obráncům, ve vápně byl sražen Martinem Petrem k zemi, penaltu však rozhodčí Kaštánek neodpískal. Jankov toho směrem dopředu ve druhé půli předvedl hodně málo, za zmínku stojí už jen střela Petra Holby, se kterou si Basík bezproblémů poradil. Lokomotiva toho neměla o moc více, ta hrozila především ze standartních situací, jenže také bez gólového efektu. V 86.minutě ale přeci jen mohla strhnout vítězství na svoji stranu. Po centru z levé strany pozapomněli jankovští zadáci na zcela osamoceného Michala Sokolta, který v tutové šanci hlavou míč poslal půl metru nad branku. A když ani v poslední minutě domácí hráči nedotlačili míč po závaru před Hrubého brankou za jeho záda, utkání skončilo asi zaslouženou remízou 1:1. Těžko říci, kdo z něho má větší radost. Veselí remizovalo potřetí v řadě, Jankov se dočkal vůbec prvního jarního bodu.

Lokomotiva Veselí nad Lužnicí - SK Jankov  1:1 (1:1)