FC VELEŠÍN - SK JANKOV "B" 2:0 (0:0)

velesin jankovNově se tvořící tým jankovské rezervy čekal na úvod jarní části I.B třídy souboj nejtěžší. Svěřenci staronového trenéra Františka Řezníčka cestovali na půdu lídra soutěže, kterým je FC Velešín. Českokrumlovský tým, ze středu pole velmi dobře hrajícím dirigentem exjankovským Martinem Kollárem,  působil po celé utkání kvalitním fotbalovým dojmem, a přestože se na výhru nadřel, díky dvěma trefám Zdeňka Šafránka z druhého poločasu získal tři body.

"Benfika" odcestovala k utkání i s několika nováčky v týmu, navíc doplněna o pendly Petra Wolka, Radima Kuneše a Lukáše Voráčka.Oba týmy začaly velice opatrně a prvních deset minut se hlavně vyčkávalo. Později ale bylo vidět, s jakými ambicemi oba celky do zápasu nastoupily. Domácí vstřelit co nejdříve gól a uklidnit se a hlavně vyhrát. Za to náš tým kvalitně pracovat odzadu a hrozit z brejků, což se nám v první půli hodně dobře dařilo a dá se i říci, že jsme domácí tým k vážnější šanci pořádně nepustili. A když už ano, tak zakončení šlo hodně mimo branku, nebo si s ním poradil Petr Wolek. Domácí obranu hodně zlobil zkušený Václav Maxa, ovšem bohužel o poločase musel odejít kvůli bolestem kolene, a tak místo něj nastoupil mladíček Rosťa Hejda. Do druhé půle jsme nastoupili se stejným cílem, a i využívat rychlosti našeho Rosti. Ovšem v 66.minutě domácí vystřelili tak z 20 metrů na bránu, už to vypadalo, že golman Wolek vše zvládne, ale míč mu podjel pod nohama a domácí Zdeněk Šafránek už dorážel do prázdné brány - 1:0. Poté trenér František Řezníček prokopal sestavu a snažil se něco vymyslet, což se mu téměř podařilo. Z levé strany přišel krásný centr na Hejdu, ovšem ten balon před odkrytou brankou netrefil a za ním Josef Babouček bohužel také ne. A jak to tak bývá ve fotbale, nedáš-dostaneš. Nejlepší hráč domácích Martin Kollár našel krásně mezi obráncema Zdeňka Šafránka a ten kolem Wolka střílí svůj druhý druhý gól v zápase a zvyšuje na 2:0. Poté ještě měli šance Tomáš Bürger s Láďou Bernátem, ale bohužel góla jsme nevstřelili a odjíždíme z Velešína s prázdnou.

FC Velešín - SK Jankov "B"  2:0 (0:0)