SOKOL ČÍŽOVÁ - SK JANKOV 1:0 (0:0)

1.10.2016 - 8.kolo Divize, sk.A: Favorit rozhodl o výhře v 84.minutě!

K dalšímu mistrovskému diviznímu utkání, přesněji k duelu 8.kola to Jankov neměl daleko. V rámci jihočeského derby cestoval do Čížové. Tam čekal domácí Sokol, vedoucí tým tabulky. A hosté z Jankova to neměli daleko ani k zisku alespoň jednoho bodu. Perfektně propracovanou defenzivou živili naděje na úspěšný výsledek 84.minut. Pak ale Čížová Radimem Nečasem udeřila a připsala si další tři body do tabulky!

Hosté postrádali zraněné Pancíře s Mužíkem a za červenou kartu pikajícího Pořádka. To trenér Zdeněk Staroba nasadil všechny své hvězdy, které tentokrát možná nepodaly nejlepší výkon a proti houževnatému Jankovu se notně nadřely.

Očekávaný tlak Sokolu se nekonal, což bylo pro mnohé příznivce možná překvapením. V 11.minutě po rohu Dvořáka hlavičkoval osamocený Fenyk, avšak přes klubko těl před Pavelcovou brankou míč do místa určení nedoletěl. Tato pološance byla na dlouhou dobu jedinou, kterou si domácí vypracovali. Vůbec první střelu na branku tak obecenstvo vidělo až v 24.minutě. Postaral se o ní hostující Lukáš Voráček, ale Jan Satrapa si s ní poradil. Ze hry se Čížová nemohla prosadit, a tak to zkoušela ze standardek. Několik rohových kopů však hosté bez problémů ustáli, a tak první gólovka přišla až v 31.minutě. Po centru Dvořáka se k hlavičce dostal Martin Jirouš a Aleš Pavelec měl plné ruce práce. Povedenou hlavičku vyrazil a následnou dorážku mu pomohli zneškodnit pozorní obránci. V závěru poločasu to ještě zkoušel střelou ze střední vzdálenosti Jan Šebelka, jenže domácí branku přestřelil. V poli lehce aktivní, ovšem v koncovce bezradná Čížová, tak v poločase hrála s Jankovem bez branek.

Druhý poločas přinesl obdobný scénář. Vedoucí tým tabulky marně dobýval pevnou jankovskou obranu, která pracovala znamenitě. V poli měla Čížová tlak, ale Aleš Pavelec v hostující brance byl bez práce. Naopak hosté vyráželi do protiútoků a Jan Satrapa musel být v pohotovosti. V 73.minutě se vydal na útočný výlet stoper František Lošek, jenž přízemní střelou vyzkoušel pozornost domácího gólmana. Ten byl připraven. Satrapa musel pohlídat i nebezpečný oblouček z kopaček Václava Jirkovského o tři minuty později, který nakonec zamířil nad branku. Čížová na branku Jankova vyslala za celý zápas pouze dvě střely. Ta druhá však byla pro celek Ivo Čecha smrtící. Po dlouhém nákopu z poloviny hřiště sklepl Michal Polodna v pokutovém území míč pro Radima Nečase a syn slavného otce zajistil Sokolu utrápené a těžce vydřené tři body - 1:0. I přes dobrý výkon Jankov znovu neskóroval a nezískal ani bod. Po čtvrté porážce v řadě mu tak začíná zatékat do bot...

Sokol Čížová - SK Jankov 1:0 (0:0)

Branka: 84.Nečas

ŽK 2:1 (Held, Fenyk - Maršán)

Střely na branku: 2:2

Střely mimo: 2:3