SK JANKOV - FK ADMIRA PRAHA 0:1 (0:1)

28.5.2017 - 27.kolo Divize, sk.A: Jankov po další prohře spadl na sestupová místa!

Šest kol neporažená Admira dorazila z hlavního města na jih Čech jako velký favorit utkání. Domácímu celku teče notně do bot a potřebuje sbírat body s každým soupeřem. Ovšem k tomu potřebuje trenér Ivo Čech kompletní kádr, a to i tentokráte neměl. Ze zdravotních důvodů neměl k dispozici pětici Smékal, Bürger, Pancíř, Popelka a Kollár. Na lavičku náhradníků se tak dostal i asistent Petr Maxa.

I přesto domácí podali , řekněme na všechny okolnosti, poměrně slušný výkon. Pražskému týmu byli vyrovnaným soupeřem a o osudu utkání rozhodla jedna situace. Možná menší koncentrovanost, možná větší kvalita. Ať tak, či onak, Jankov je v kritické situaci!

Zápas probíhal ve velkém vedru, a dá se říci, že i v dobrém divizním tempu. Oba celky se snažily hrát fotbal, ale do koncentrovaných obran se dostávaly jen ztuha. I proto se na první vzrušující moment čekalo až do 23.minuty. To Patrik Sedlic vysunul Jana Šebelku, ten si v pokutovém území míč zasekl, vběhl mezi dva bránící hráče, jenž jeden z nich Marek Paťha ho evidentně srazil k zemi, avšak pokutový kop z všemožných důvodů odpískán nebyl. A tak udeřili hosté. Domácí tým si vybral slabší chvilku, po autovém vhazování nechal Mošnu prodloužit míč do pokutového území a Štěpán Zahálka zamířil přesně na bližší tyč - 0:1. Možná nejkrásnější moment střetnutí přišel v 38.minutě, kdy se k balónu za hranicí pokutového území dostal Jiří Mošna a krásnou technickou střelou orazítkoval zároveň břevno a tyč Hejníčkovy branky. Domácí tým měl největší šanci na vyrovnání v 42.minutě. To Jakub Zajíc stříleným a především přesným centrem našel na malém vápně Jana Šebelku, ten se do balónu položil hezky, jenže ho ideálně netrefil a zároveň netrefil ani hostující branku.

Do druhého poločasu nahradil dalšího zdravotně indisponovaného Martina Rytíře Pavel Beránek, a v 51.minutě to byl právě on, kdo krásným obloučkem vyzval k zakončení Patrika Sedlice, jenž taktéž balón netrefil dle svých představ a poslal ho jen do náruče gólmana Petra Víška. Zápas se hrál v podstatě dle stejných not. Domácí tým srdnatě bojoval, hosté zase předváděli svojí nesmírnou kvalitu, ale šancí bylo pomálu. Nadějně vypadalo zakončení Šimka, ale skončilo stejně nad brankou, jako o chvilku později tvrdá střela Mošny. Největší šanci druhé půle měl na své hlavě střídající hráč Admiry Bohumil Nádeníček, jenž po centru zprava mířil přesně, ale zázračně ho vychytal Lukáš Hejníček. Snaha jihočechů byla patrná. Hráči na hřišti odevzdali maximum, leč k vyrovnávací brance to nevedlo. A tak se v utkání domácích bílých s hostujícími bílo-černými, kdy se barva dresů mnohokrát pletla, radovali z vítězství hráči hostující Admiry a také Krumlova, kteří po výhře v Sušici Jankov v tabulce předskočili!

SK Jankov - FK Admira Praha 0:1 (0:1)

Branky: 30. Zahálka

ŽK 2:1 (Kroneisl, Voráček - Majer)

Střely na branku: 1:3

Střely mimo: 3:3