SK JANKOV - 1.FC KARLOVY VARY 3:1 (2:0)

11.6.2017 - 29.kolo Divize, sk.A: Trpaslík si vyšlápl na obra!

V souboji jihočeského trpaslíka s karlovarským obrem se zrodilo překvapení, které těší velký počet jihočeských fanoušků kopané. Po nedělní výhře Jankova s Karlovými Vary se Jihočeši odpoutali ze sestupového pásma a před posledním kolem to vypadá, že by letos nemusel z divize padat ani jeden účastník jihočeského kraje. Sezóna vyvrcholí v pátek, kdy Jankov cestuje do Českého Krumlova!

S průměrem přes tři vstřelené góly na zápas dorazili karlovarští Buldoci do jankovské Precis arény jako nejofenzivnější tým soutěže, ovšem tuto skvostnou bilanci dlouho nenaplňovali. Domácí výběr bojoval o vše a proti favoritovi zápasu se od prvních minut nadechl k heroickému výkonu!

Krátce od úvodního hvizdu přišel Šebelkův centr z pravé strany, který hlavičkující Pavel Beránek usměrnil nad Strnadovu branku. O dvě minuty později se Jan Šebelka efektně zbavil protihráče, na Strnada vyslal tvrdou střelu, jenže hostující gólman si s ní poradil. Aktivní vstup do zápasu korunoval Jankov prvním gólem v 11.minutě. To Vojtěch Bürger zachytil rozehrávku hostujících fotbalistů, dlouhým pasem našel Patrika Sedlice, jenž rychlou klikou a nádhernou střelou do šibenice zařídil Jihočechům vedení - 1:0. Buldoci své ofenzivní drápky vystrčili poprvé, a na dlouhou dobu naposledy v 17.minutě, když Vít Vrtělka prostrčil balón na Mariana Geňa, jehož střela z dobré pozice domácí zařízení minula. Vzápětí zakombinovali jankovští Kollár, Beránek, Sedlic, přičemž posledně jmenovaný zakončil celou akci střelou do Daniela Strnada. Po druhé se skóre měnilo v 32.minutě. Na útočné polovině hřiště přišel Vrtělka o míč, toho se zmocnil Jan Šebelka a sólem přes půl hřiště ho dovezl až k pokutovému území Varů, odkud ho napálil k tyči za bezmocného Strnada - 2.0. Daniel Strnad musel zasahovat znovu v 35.minutě, když ho zaměstnalo velmi dobře hrající duo Šebelka-Sedlic. Prvně jmenovaný obloučkem vyslal Sedlice za hostující zadáky, ten se pokusil vyběhnuvšího gólmana hostujícího celku přelobovat, avšak Strnad i s trochou štěstí vytáhl míč na rohový kop. Velice dobrý výkon jankovských hráčů stačil na poločasové vedení 2:0!

Ještě veseleji bylo v Precis aréně v 56.minutě. Sedlicův odvrácený centr napálil Šebelka a Vojtěch Bürger ho před brankou tečoval z dosahu všech přímo pod břevno - 3:0. Jankov vedl o tři góly a to už byl náskok, díky němuž domácí fanoušci začali věřit v tříbodový konec. Navíc samotní fotbalisté jihočeské vesnice hráli stále maximálně pozorně a ofenzivní sílu Buldoků drželi na uzdě. Sami mohli znovu udeřit v 65.minutě, kdy se do Maršánovo centru krásně položil František Lošek, avšak hostující branku minul. Hosté během druhé půle postupně přebrali otěže zápasu a v závěru se dostali i do šancí. Vůbec první zakončení mezi tři Pavelcovy tyče přišlo až po 78.minutách, a to když se k hlavičce dostal František Dřížďal, ale domácího gólmana nenachytal v nedbalkách. Veškerý um musel Aleš Pavelec předvést v 82.minutě proti dobře mířené střele Martina Pěkného. Ta směřovala přesně k tyči, ale Pavelec jí tygřím skokem vytěsnil na roh. Čestného úspěchu se karlovarští dočkali až v nastaveném čase, kdy po Kroneislově ruce prměnil pokutový kop Marian Geňo - 3:1. Přestože domácí přišli o čisté konto, o tři převeledůležité body nikoliv! Tento výsledek odsoudil k definitivnímu sestupu FK Ostrov, o třetí sestupové místo si to rozdají Krumlov, Jankov a Rokycany. Jihočeši hrají spolu a k jistotě záchrany jim stačí vzájemná remíza. Rokycany musí porazit Čížovou a doufat v tříbodovou výhru jednoho z dua Krumlov-Jankov.

SK Jankov - 1.FC Karlovy Vary 3:1 (2:0)

Branky: 11. Sedlic, 32. Šebelka, 56. Bürger - 90. Geňo z pen.

ŽK 1:2 (Maršán - Plechatý, Dřížďal)

Střely na branku: 7:3

Střely mimo: 4:3

Rohy: 4:5

Diváci: 288

Rozhodčí: Kotyza Václav - Raplík Lukáš, Benedikt Ladislav, delegát Dobšík Martin

Nejlepší hráči: celý tým - Dřížďal, Maňák

SK Jankov: Pavelec - Fajtl, Lošek, Kroneisl, Zajíc - Bürger, Maršán (88. Rytíř), Kollár, Beránek (70. Mužík) - Sedlic (81. Voráček), Šebelka (85. Popelka)

1.FC Karlovy Vary: Strnad - Plechatý, Staněk (66. Skala), Pěkný, Mestl - Maňák (86. Šupík), Vrtělka, Krlička, Dřížďal - Geňo, Psohlavec