IVO ČECH HODNOTÍ SEZÓNU DIVIZE 2016/2017

26.6.2017 - rozhovor: "Je pro mě čest být součástí této éry jankovského fotbalu!"

 

Jako nováček z nejmenší obce v celém divizním pelotonu obsadil SK Jankov v divizní skupině "A" sezóny 2016/2017 dvanáctou příčku, což klub považuje za úspěch! A to poprávu. Zachránit se bylo předsezóním cílem, avšak kvalita soutěže byla obrovská a po podzimu našemu týmu věřil snad jen blázen. Jenže svoji kvalitu a touhu ukázali i naši kluci, a po skvělém jaru jsme k zdárnému cíli společně doputovali. Společně jako jeden tým, jedna rodina! Společně s fanoušky, kteří nás hlasitě a neúnavně podporovali celou sezónu, za což jim lze slovy jen těžko poděkovat. I to zmiňuje trenér Ivo Čech, který zažil coby trenér divizní premiéru a i přes některé spekulace bude hlavním kormidelníkem Jankova také v příští sezóně! Tréňu jsme požádali, aby pro nás všechny poslední rok zhodnotil.

 

 

Panuje u hlavního trenéra s fotbalovou divizní sezónou 2016/2017 spokojenost?

"Splnili jsme náš cíl, po ne zcela povedené podzimní části spíše sen, zachránili jsme se, takže z tohoto pohledu spokojenost."

Vezmeme to pěkně od začátku. Start do sezóny vcelku vyšel, pak ale přišlo jedenáct zápasů bez výhry. Co se stalo?

"To vědět...výhra v Mariánkách na úvod byla výborná, pak jsme ještě třikrát bodovali, ale poté nezvládali zejména domácí zápasy, tam byl největší kámen úrazu. Kvalitní soupeři nás trestali za individuální chyby. Snažili jsme se ty dva měsíce s mužstvem pracovat i po psychické stránce, udržet atmosféru a náladu, no nebylo to lehké období."

V zimě jsme byli s dvanácti body předposlední, navíc výkony v zimní přípravě měly do ideálu daleko. Věřil si v záchranu? Nebo s čím si do jara vstupoval?

"Bodů bylo málo, to je pravda, ale kádr měl svou kvalitu a celkem poctivě jsme během zimy trénovali, i když výkony a výsledky tomu úplně nenapovídaly. Pořád je to ale příprava, kdy se do hry dostanou všichni hráči a výsledky, přestože mají svou váhu, nejsou prioritou. Chtěl jsem věřit, ale také jsem si uvědomoval, že bude třeba polovinu zápasů vyhrát, aby byla na záchranu vůbec šance a my na jaře v domácích utkáních měli týmy ze samého čela tabulky."

Po nepovedeném derby v Roudném však přišla šňůra čtyř výher, která nás dostala zpátky do hry. Kde nastal ten obrat?

"Derby jsme nezvládli, ale doma jsme zlomili Sušici a zaslouženě vyhráli v Ostrově, to byl důležitý moment. V euforii z úspěšného dvoudenního výletu jsme pak ve dvou následujících utkáních doma brali po třech bodech, nejprve svalili výborný Motorlet a poté udolali Sedlčany. Byli jsme zpátky ve hře o udržení soutěže, což se ale všem úplně nehodilo do krámu."

Celkově bylo jaro mnohem povedenější. Odehráli jsme vyrovnané zápasy s týmy z čela tabulky, dva z nich jsme dokonce porazili. Který zápas byl pro tebe ten nejlepší?

"Nevím, který bych označil jako ten nejlepší, odehráli jsme slušně i prohrané zápasy v Dobříši nebo s Admirou."

V podstatě jsme nezvládli jen zápas v Roudném, lepší výkon jsme možná očekávali v Klatovech. Jsou tohle ty zápasy, které se klukům povedly nejméně?

"Určitě souhlasím."

Jaký dojem na tebe divize udělala? Můžeš porovnat s KP?

"Podzim a zmíněné dvouměsíční nepovedené období bez bodu nám ukázal, jak jsou někteří hráči v této soutěži individuálně schopni řešit situace na útočné polovině a rozhodovat zápasy. My měli v KP poměrně kvalitní obrannou fázi, ale tady jsme byli za vše trestáni. Prostě a jednoduše, vyšší a tedy i kvalitnější soutěž, tudíž i kvalitnější fotbalisté. Myslím ale, že horní polovina KP by se v divizi neztratila, v jednotlivých zápasech určitě, dlouhodobě by to asi bylo o šířce kádru. Jednoznačně kvalitnější, hlavně na podzim, bylo rozhodování sudích, v květnu a červnu se tam objevily některé momenty, které do té doby k vidění nebyly."

S náročnou soutěží však přišly i milé zážitky. Podívali jsme se na Letnou, zažili jsme exkurzi v Prazdroji, strávili jsme dvě noci v Karlových Varech, všude s námi cestovali věrní fanoušci. Jak bys zhodnotil sezónu po této stránce?

"Neskutečné, fantastické, je pro mě čest být součástí této éry jankovského fotbalu a říkám hráčům, aby si to užívali, prezident Vengloš (Maxa Václav) by zasloužil obrovskou medaili za to, co dělá, pro hráče i fanoušky, ti se chytili a my tu podporu vnímáme, alespoň většina z nás."

Chce se nám věřit, že Jankov jak po herní, fanouškovské stránce, nebo třeba díky zázemí tuto soutěž obohatil. Souhlasíš?

"Myslím, že náš areál do této soutěže patří. Po fanouškovské stránce určitě ne, patří totiž mnohem výš ! A po té herní..snad jsme se neztratili, jaro už vypadalo, že by jsme mohli vědět o co jde."

Záchranu jsme nakonec dokázali uhrát, teď si chvilku odpočineme a začneme znovu. Můžeš nastínit co nás v létě čeká?

"Pokud jde o herní přípravu, tak standardní věci, tréninky 3x v týdnu, Slavnosti v Holašovicích, 4 přátelská utkání s kvalitními soupeři - Písek, Hluboká, Dynamo jun. a Rudolfov, takové naše klasické léto."

Nejde se nezeptat na složení kádru pro příští sezónu. Bohužel odchodů bude asi více, než by bylo zdrávo?

"Měli jsme určitou představu, ale...jak to říct...momentální situace není úplně dobrá, protože někteří hráči byli u nás asi týráni a bylo jim činěno nějaké nepřekonatelné příkoří, takže odešli bez našeho předchozího souhlasu a jakéhokoli meziklubového jednání do jiných oddílů. Je mi jich fakt líto a mrzí mě to směrem k Vencovi Maxovi, že nebyli schopni za ním nebo manažerem p.Beránkem přijít a sdělit, že je o ně jinde zájem Odchod v termínu mezi 1. a 20.6. je pro mě neomluvitelná věc. A to, že kvůli zájmu o naše hráče nejsou schopny zavolat ani ty kluby, to je vrchol neslušnosti a nekorektnosti, náš prezident je ochoten domluvit se s každým, ale jestliže nejsou schopni ani zvednout telefon, to je dost ubohé. Někteří si tu informaci nechali až na poslední zápas, takže máme tím pádem málo času na doplnění kádru, protože jsme nikde extra nehledali, navíc na vyšetření magnetickou rezonancí čeká Lukáš Fajtl, který se zranil v posledním zápase. Uvidíme... Konkrétně ty odchody jsou následující, Smékal - Bavorovice, Hejníček - J. Hradec, Pancíř a Cimerhanzl - Třeboň, Voráček - Rakousko."

Něco pozitivnějšího na závěr? :-))

"Chtěl bych za podporu poděkovat všem, kteří nám opravdu přejí, ale i těm, kteří nám nepřejí, protože nás také posouvají, jelikož jim chceme dokázat, že na divizní soutěž máme. Samozřejmě celému vedení našeho klubu a členům realizačního týmu a v neposlední, spíše ale první řadě, hráčům, protože záchrana je hlavně jejich zásluha. Těm bych ještě popřál, aby si užili volno, dovolenou, zrelaxovali se svými blízkými a počítali s tím, že od poloviny července budou muset zase všechny ostatní věci kromě fotbalu trochu šidit :-))."

 

trenérovi děkujeme za jeho čas a přejeme mu krásnou dovolenou!

 

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

19.10.- 11.kolo Krajského přeboru:

FC MAS TÁBORSKO "B"

1:1 (1:0)

SK JANKOV

 

---------------------------------------

20.10. - 11.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

3:2 (2:1)

TJ BOROVANY

DALŠÍ ZÁPAS "A"

12.kolo Krajského přeboru:

Ne 27.10.2019 - 14:30 hod.

SK JANKOV

vs.

FK LAŽIŠTĚ

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Olešník
 32:13 27
 2. Protivín
 30:11 26
 3. Český Krumlov
 30:8 23
 4. Sokol Lom
 29:14 20
 5. Čimelice
 25:18 18
 6. Milevsko
 17:12 18
 7. SK Jankov
 13:8 17
 8. Táborsko B
 17:22 16
 9. Lažiště
 25:24 15
10. Osek
 25:22 14
11. Dražice
 19:26 13
12. Rudolfov
 11:17 10
13. Třeboň
 19:28  9
14. Junior Strakonice
 6:23  8
15. Blatná
 9:32  8
16. Sezimovo Ústí
 7:36  3

DALŠÍ ZÁPAS "B"

12.kolo Okresního přeboru:

So 26.10.2019 - 14:30 hod.

TJ SLAVOJ SRUBEC

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

23. Října

Michal Hučík (20 let)