SK JANKOV "B" - SOKOL CHVALŠINY 3:0 (1:0)

Ve dvacátém kole přijel do Jankova tým Chvalšin, který si v současné sezoně připsal zatím jedinou výhru a to právě v prvním vzájemném utkání s „Benfikou“. Jednoznačným cílem tak bylo získat tři body, a nejen odčinit ostudnou prohru z prvního utkání, ale také se vzdálit z pásma sestupu. To se, i přes tradiční problémy se sestavou, povedlo. Soupeře jsme do žádné vyložené šance nepustili, navíc jsme dokázali proměnit své příležitosti a po výhře 3:0 jsme udělali důležitý krok k záchraně.

Na rozdíl od předchozích utkání, jsme tentokrát úvod zápasu zvládli a byli jsme aktivnějším celkem. Ve čtvrté minutě centroval do vápna Kadlec, ale Tomáš Bürger hlavičkoval nad branku. Z protiútoku zahrozili i hosté. Odražený balon napálil Michal Postl vedle branky brankáře Wolka. V desáté minutě už jsme se radovali. Formánek zahrával rohový kop, brankář Kothánek míč srazil pouze k číhajícímu Šindelářovi a ten poslal míč pod břevno – 1:0. Dále se hrálo hodně ve středu hřiště bez šancí na obou stranách. Velký problém dělalo oběma mužstvům mokré hřiště, když se těsně před utkáním prohnala Jankovem silná bouřka. Po půl hodině jsme zahrozili po sérii kvalitně zahrávaných rohových kopů Lubošem Formánkem. Nejprve se proti dorážce z blízkosti vyznamenal Kothánek, po dalším rohu se odrazil míč k Šindelářovi, který těsně minul pravou tyč. Zbytek poločasu se opět odehrával mezi vápny, kdy hra odpovídala postavení obou mužstev v tabulce. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

S jednobrankovým náskokem jsme vstupovali do druhého poločasu s větším klidem. Hosty z Chvalšin jsme do šancí nepouštěli, díky kvalitní obraně dirigované zkušenými Jílkem a Bernátem. My jsme se dostali do tlaku opět díky rohovým kopům Formánka, ale bohužel ani jeden z nich neskončil brankou. Velkou šanci na zvýšení náskoku měl na noze mladý Hejda. V 65. minutě se hnal z pravé strany sám na Kothánka, ale tentokrát ještě neuspěl. Chuť si však spravil o čtvrt hodiny později. Petr Jílek překvapil hostující zadáky rychlou rozehrávkou a dlouhým balonem našel právě Hejdu, který tentokrát zachoval chladnou hlavu a zvýšil na 2:0! Snížit však mohli hned vzápětí hosté. Pěknou střelu vyslal na Wolka Pavel Postl, ale brankář domácích se vyznamenal a vyrazil na roh. Naopak na druhé straně se hnal na branku Šindelář. Proti němu stačil Kotáhnek ještě zakročit. Míč ale vyrazil pouze k Rutovi a ten poslal míč do opuštěné branky potřetí – 3:0. V závěru se chvalšinští snažili alespoň zkorigovat. Zamkli jankovské na vlastní půlce a vypracovali si několik šancí a rohových kopů, ale domácí tým neponechal nic náhodě a příkladnou bojovností dopomohl svému brankáři Wolkovi k čistému kontu. Utkání tak skončilo zaslouženým vítězstvím Jankova, když branky obstarali Šindelář, Hejda a Rut – všichni skórovali v letošní sezoně poprvé. U teprve patnáctiletého Rosťi Hejdy se navíc jednalo o premiérovou soutěžní trefu v dospělé kategorii. Jedinou nepříjemností utkání zůstává zranění Filipa Černého.

SK Jankov "B" - Sokol Chvalšiny 3:0 (1:0)

Branky: 10´ Šindelář, 79´ Hejda, 81´ Rut

ŽK 2:2 (Hejda, Šindelář – Kopřiva, Sluka)

Nejlepší hráči: P. Jílek – Holas