HODNOCENÍ MLÁDEŽE SK JANKOV 2016/2017

29.6.2017 - Aktuálně: Trenéři mládeže hodnotí sezónu!

 

SK Jankov není pouze divizní "A"-tým. Ten je samozřejmě výkladní skříní našeho klubu, který však kromě mužské rezervy disponoval v sotěžním ročníku 2016/2017 mimo starší přípravky všemi mládežnickými kategoriemi. Od příští sezóny budeme mít zastoupení ve všech kategoriích! Jsme rádi, že se ve spolupráci s okolními kluby, rodiči a především trenéry můžeme touto mládežnickou základnou pochlubit! My jsme požádali všechny mládežnické trenéry, aby nám uplynulou sezónu zhodnotili.

 

U mládeže je důležité, aby u sportu děti zůstaly a bavilo je to. Proto jsou výsledky v podstatě až na druhé koleji. Obzvláště u těch nejmenších, jako je mladší přípravka. Ta jankovská má za sebou první sezónu a nevedla si vůbec špatně, ba naopak! Celkové hodnocení jsme však nechali na samotných trenérech.

 

Dorost: Jan Šindelář (8.místo v I.A třídě)

Starší žáci: Petr Stráda (4.místo v OP)

Mladší žáci: Miroslav Mádl (6.místo v OP)

Mladší přípravka: Miroslav Šuba (3.místo v OP)

 

Jak jste spokojeni s kvalitou soutěže a s výkony našeho týmu?

Jan Šindelář: "S kvalitou soutěže jsem spokojen. Měli jsme týmy, co se daly porazit a hrát s nimi vyrovnaný zápasy, ale i ty lepší, který nás jasně přehrávali a patří mezi krajský. K našim výkonům se nedá moc co říct. Jako nejmladší tým v soutěži jsme se prali v každým zápase, ty lepší se snažili potrápit a bojovností je i někdy přehrávali, a s těmi slabšími zas urvat body, což se dařilo a neskončili jsme poslední. Před začátkem jsem to upřímně cekal horší."

Petr Stráda: "Jelikož hrajeme tu nejnižší okresní soutěž, tak by se mohlo zdát, že kvalita týmů bude nevalné úrovně. Ale protože jsme měli možnost utkat se s týmy 1. A třídy, které skončily na předních pozicích svých skupin, a byli jsme jim více než rovnými soupeři, tak si myslím, že kvalita naší soutěže není špatná. I když jsme měli obavu z přechodu z malého hřiště na velké, tak náš tým s tím neměl větší problém. S výkony našeho týmu jsem velmi spokojen."

Miroslav Mádl: "Kvalitu soutěže těžko hodnotit. Nemám srovnání s jinými skupinami, ale určitě jsou tu týmy, které hrají pěkný fotbal a taky skončili v tabulce nahoře. Bohužel my jsme k nim nepatřili. Ale nutno dodat ,že vím o jednom týmu, který nehrál fér a to mi i potvrdil trenér dalšího týmu. Mrzí mne, že někteří trenéři musí vyhrát za každou cenu a děti vedou k neférové hře a jednání. A přitom to zrovna nepotřebovali. S výkony týmu nejsem vůbec spokojen. Nemáme takový výběr hráčů a proto mně mrzí, že někteří hráči hrají dle mého názoru tak na 50% svých možností, a přitom na jejich hře v podstatě stojí celý tým. Ale jsou i tací, kteří hrají na hranici svých možností, i když zatím nemají takovou fotbalovost a fyzickou zdatnost jako jiní. Snaží se a to je třeba ocenit. I proto jsme skončili na dně tabulky a herně to také nebylo nic moc. Podíl viny na tom nesu samozřejmě i já. Dva tréninky jsou týdně jsou málo, ale bohužel více času nemám. A i přístup některých hráčů je špatný a dle některých jsem na ně prý měkký. I proto jsme poněkud pozadu a nezvládáme některé věci, které by jsme měli už umět. A měli jsme tam také čtyři kluky 2006, a ti když nastoupí proti týmům ,kde převládají 2004, tak je to znát. Snad to bude další sezonu lepší."

Miroslav Šuba: "Sezóna proběhla v pořádku. Soutěž pro děti dostačující a výkon družstva dle možností vynikající."

 

Koho by jste za celou sezónu pochválili?

Jan Šindelář: "Tak tady jsem dlouho přemýšlel, jestli chválit, nerad to dělám ze špatných zkušeností (pánové to vědí )), ale nakonec je teda pochválím, aspoň za tu jejich snahu, bojovnost a pracovitost. Jako tým fungovali dobře a drželi jako parta, za což jsem rád. Jen tréninky by měli někteří zlepšit."

Petr Stráda: "Není lehké hodnotit jednotlivce, když fotbal je týmová hra, ale přesto bych chtěl vyzdvihnout některé hráče, jako například : Davida Mádla, Adama Pšeničku, Tomáše Klojdu, kteří šli příkladem nejen v tréninku, ale i v zápasech. Ale i u ostatních hráčů jsem byl velice spokojen s tréninkovou docházkou a nasazením v zápasech."

Miroslav Mádl: "Těžko někoho vyzdvihovat. Každý měl lepší či horší zápasy, či tréninky. Třeba kluci Píšů. Na tréninku dříči a ti co jsou s nimi ve dvojici to samé ,dokážou se vyhecovat ,je paráda sledovat, jak makají, ale při zápase to nedokážou prodat a to je škoda. A to mne mrzí. Prý to ale umí prodat ve starších žácích."

Miroslav Šuba: "U mě jsou to čtyři kluci Tomáš Hála, Tomáš Koklar, Petr Interholc, František Caletka a hlavně rodiče za snahu věnovat se dětem."

 

 

Jaké zápasy se Vašemu týmu povedly a na které by jste nejradši zapomněli?

Jan Šindelář: "Snad až na zápas s Hradištěm na podzim a poslední se Sepekovem, kde byla chyba na mojí straně, asi žádnej. Těch co se povedly bylo víc. Například s Týnem, Dřítní, Hlubokou, s Hradištěm na jaře."

Petr Stráda: "Náš tým skončil na čtvrtém místě tabulky, o čemž se nám na začátku sezóny ani nezdálo. První tři zápasy na podzim byly vítězné, což nás velmi příjemně překvapilo. Potom přišly i težší zápasy s týmy, které nakonec skončily na prvních třech místech naší tabulky a musíme sportovně uznat, že byli i fotbalově lepší. První jarní zápas jsme zavítali do Zlivi a nejraději bychom na něj zapomněli, protože po řadě neproměněných šancí jsme bohužel nakonec prohráli vysoko 7:1. Naopak velice se nám povedl zápas s Boršovem, který v té době vedl tabulku, a dokázali jsme ho po velmi dobrém výkonu porazit 3:1."

Miroslav Mádl: "Líbil se mi zápas proti Mladému. To jsme hráli opravdu pěkný fotbal a zaslouženě vyhráli. Nahrávali si a dali góly, bylo to prostě fotbalové. A za týden jedem do Temelína, který neměl ani jeden bod a my předvedeme parodii na fotbal a prohrajeme 3:1. To gólman ještě chytil 5,6 jasných gólů. Šance byly, ale nedali jsme a bylo to bez nahrávky, bez mluvení, bez chuti hrát, a domácí zaslouženě vyhráli. Byly zápasy, kdy jsme dostali více gólů, ale ty týmy byly prostě lepší i přes naší snahu a poměrně slušnou hru. Na Temelín zapomenout, z naší strany tragédie."

Miroslav Šuba: "Zápasy dětí se těžko hodnotí jednotlivě. Některé zápasy byly hrozné a v jiných mě překvapili hrou. Pro mě bylo zhodnocený umístění v tabulce na třetím místě, takže spokojenost."

 

Jak jste spokojeni se šířkou kádru a s pomocí rodičů?

Jan Šindelář: "Rodičům moc děkujeme za podporu na každém zápase, klukům fandí a ženou je dopředu. S šířkou kádru už to tam slavné není. Nebýt žáků, tak nevím. Tři kluci skončili, tak to byl nakonec boj."

Petr Stráda: "Naše mužstvo má celkem 14 členů, což není mnoho. Ale máme to štěstí, že si můžeme vypůjčovat některé hráče z mladších žáků, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat, že když jsme potřebovali, tak velice kvalitně doplnili náš tým. Když už jsem u toho děkování, nemůžu zapomenout na mého kolegu Fandu Vokůrku, bez jehož pomoci bych se neobešel. Zároveň bych chtěl moc poděkovat všem rodičům, kteří s námi měli velkou trpělivost celou sezónu, a když přijeli na zápas, tak byli skvělí fanoušci."

Miroslav Mádl: "Bohužel hráčů je málo, jsem rád, že to na další sezonu, tak nějak poskládáme. Mám 10 hráčů a na hru jich potřebuji 8. Takže pouze 2 na střídaní, a to je málo. S rodiči je to v pohodě, alespoň z mé strany."

Miroslav Šuba: "Mladší přípravka se bude dělit na mladší a starší přípravku od podzimka, takže kádr se dost zmenší. Chtělo by to nějaké nábory od nového školního roku. S rodiči opravdu spokojenost."

 

Prostor pro Vás, co by jste chtěli zlepšit, popřípadě zmínit, zkritizovat :-)).

Jan Šindelář: "Tak jako každý rok chci poděkovat Nehodovi a Kulísovi za přípravu hřiště a občerstvení, méně už za ty panáky, co jsem jim musel za každou domácí prohru koupit. Pak musím dělat přesčasy a nemám čas na nic jiného. Dále Petrovi Strádů a jeho svěřencům za maximální výpomoc. Nemělo to chybu a fungovalo to na jedničku. Opravdu moc děkuji. Kritizovat není co. Nakonec bych chtěl všem trenérům a dětem popřát hodně úspěchů a hlavně zdraví."

Petr Stráda: "Co říci závěrem. Snad jen popřát všem krásné léto bez zranění, aby jsme se na konci prázdnin mohli zase sejít u fotbalu."

Miroslav Mádl: "Připomínky nemám žádné, kritizovat nikoho nebudu .Pochvala patří asi všem ,co dělají do fotbalu a snaží se vychovat další hráče a je úplně jedno, zda budou hrát třetí třídu či první ligu. A také lidem v klubu, se kterými komunikuji, protože když něco řešíme, či potřebujeme, tak není problém, vše nějak vyřešíme. Speciální poděkování patří Marku Havnerovi, který si i ve svém nabitém pracovním životě při každé volné chvilce najde čas a pomáhá mi s tréninkama, popřípadě i zápasama. Za to mu velké díky!"

Miroslav Šuba: "Pochválit bych chtěl Tomáše Bürgera za skvělou spolupráci. Jinak nevím, jakou má Jankov do budoucna představu o výchově mládeže pro klub. Na schůzi už jsme to nakousli. Hřiště v Žabech je opravdu v dost hrozném stavu a vybavenost na tréninky a zápasy by chtěla asi taky trošku zlepšit."

 

 

Děkujeme všem trenérům, že si na nás udělali čas, a pro všechny jankovské fanoušky uplynulou sezónu zhodnotili! Zároveň jim děkujeme za kvalitně odvedené služby. Jejich práce si nesmírně ceníme a všem, včetně všech hráčů a rodičů jim přejeme krásné prázdniny a dovolenou!

 

 

POSLEDNÍ VÝSLEDKY

18.08.- 2.kolo Krajského přeboru:

SK JANKOV

1:1 (0:1)

FK SLAVOJ ČESKÝ KRUMLOV

 

---------------------------------------

17.08. - 2.kolo Okresního přeboru:

SK JANKOV "B"

6:3 (5:1)

TJ SOKOL ŽABOVŘESKY

DALŠÍ ZÁPAS "A"

3.kolo Krajského přeboru:

Ne 25.08.2019 - 17:00 hod.

TJ SOKOL LOM

vs.

SK JANKOV

AKTUÁLNÍ TABULKA KP

 1. Lom u Tábora
 8:0 6
 2. Osek
 9:2 6
 3. Dražice
 7:1 6
 4. Olešník
 5:3 6
 5. Český Krumlov
 4:2 4
 6. Třeboň
 4:3 3
 7. Rudolfov
 3:2 3
 8. Protivín
 4:4 3
 9. Táborsko B
 3:6 3
10. Milevsko
 3:3 2
11. SK Jankov
 2:3 1
12. Lažiště
 3:6 1
13. Blatná
 1:6 1
14. Sezimovo Ústí
 1:5 0
15. Čimelice
 1:5 0
16. Junior Strakonice
 1:8 0

DALŠÍ ZÁPAS "B"

3.kolo Okresního přeboru:

So 24.08.2019 - 17:00 hod.

SK ZLIV

vs.

SK JANKOV "B"

NAROZENINY

13. Srpna

Petr Dolejšek (20 let)

 

17. Srpna

Jan Komárek (20 let)