SK DYNAMO ČB U19 - SK JANKOV 4:1 (2:1)

29.7.2017 - přátelské utkání: Dynamo U19 porazilo Jankov!

Devatenáctka Dynama Pavola Švantnera byla třetím letním soupeřem Jankova, připravujícího se na blížící divizní sezónu. Především ve druhém poločase měli českobudějovičtí mladíci více sil a zaslouženě zvítězili. Zápas se mohl odehrávat jinak, kdyby v 69.minutě Jan Šebelka proměnil pokutový kop.

Jankov ovšem začal výborně. V 5.minutě zakroutil ukázkově přímý kop Martin Kollár, i přes snahu několika hráčů obou týmů balón nikdo netečoval a ten tak skončil v brance gólmana Vávry - 0:1.

Jenže i domácí tým se radoval z gólu hned ze své první vážnější akce. Po kombinaci uprostřed hřiště dostal dobrý balón do běhu Míka a uklidil ho přesně k tyči - 1:1. V 12.minutě se hezky uvolnil na pravé straně Mužík, jehož centr zakončil Šebelka do boční sítě. Ve vyrovnané první půli se na další šanci čekalo až do 36.minuty, kdy Kadlecův rohový kop napálil z voleje Dolejšek, avšak hostující branku zhruba o metr minul. Remízový stav by byl v poločasové přestávce asi spravedlivý, jenže minutu před koncem se nedomluvil na dlouhý pas Popelka s Komárkem, čehož využil Kalousek a zařídil Dynamu jednogólové vedení - 2:1.

Ve druhém dějství mělo Dynamo mírně navrch, ale na šance se dlouho čekalo marně. Až v 65.minutě domácí výbornou kombinací připravili gólovku pro Smetanu, jehož ale parádně vychytal Pavelec. Poté následovaly příležitosti Jankova, a to nemalé. V 69.minutě byl v pokutovém území faulován Musil, potenciální posila týmu Ivo Čecha, avšak následnou penaltu Oliva hostujícímu Janu Šebelkovi chytil. V 76.minutě narýsoval perfektní kolmici Beránek pro Jirkovského, jemuž se rychle vrhl pod nohy Oliva a Jirkovského pokus o lob znovu zneškodnil. V 78.minutě byl faulován Pořádek, Zajícův přímý volný kop z dvaadvaceti metrů skončil nad domácí brankou. Rozhodnutí přišlo v 81.minutě, kdy po krásné akci Dynama skóroval zblízka Kalousek - 3:1. V 84.minutě poté Jankovští nezvládli na krátko rozehranou standardní situaci, hloupě opustili předbrankový prostor a Kočí toho využil ke čtvrté brance svého týmu - 4:1. Dynamo bylo ve druhé půli lepším týmem, vyhrálo zaslouženě, ale bůhví, jak by zápas vypadal, kdyby Jan Šebelka za stavu 2:1 proměnil pokutový kop a vyrovnal. Nicméně stále jde jen o přípravu a pro oslabený tým Jankova je prioritním úkolem uzdravit všechny své hráče, což se bohužel do začátku mistrovské sezóny nejspíš nepodaří.

SK Dynamo ČB U19 - SK Jankov 4:1 (2:1)

Branky: 7. Míka, 44. a 81. Kalousek, 84. Kočí - 5. Kollár

Bez ŽK

Rozhodčí: Peterka Marek

Diváci: 60

SK Dynamo ČB U19: Vávra (46. Oliva) - Dolejšek, Rauscher, Kočí, Ardamica - Lindák, Malecha, Pařízek, R.Kadlec, Kalousek - Míka

střídali: Fischer, Grygera, Smetana, V.Kadlec

SK Jankov: Komárek (46. Pavelec) - Beránek, Kroneisl, Popelka, Zajíc - Mužík, Kollár, Šebelka, Rytíř - Jirkovský, Musil

střídali: Bürger, Maršán, Pořádek, Lošek

Petr Maxa, asistent SK Jankov: "Jsme rádi, že jsme toto utkání mohli sehrát. Domácí byli očekávaně rychlí i důrazní a nedali nám na nic čas. Jenže přesně právě to nás v soutěži čeká. My jsme neodehráli výrazně špatné utkání, jak by výsledek napovídal, ale zase jsme udělali hrozné chyby, které soupeř potrestal. Druhý gól po nevinném nákopu a nulové komunikaci gólmana se stoperem. Velice podobná situace té, která nám připravila prohru v Dobříši. Čtvrtý gól po standardce, kde okamžikě vyklíme prostor před brankou a necháme tam dva hráče na čtyři soupeřovi. Tohle snad vyladíme, horší to bude se zdravím hráčů. Fajtl, Sedlic a Maurer nebyli vůbec, problémy s koleny mají Mužík s Pořádkem, navíc dnes nebyl zdravotně v pořádku ani Bürger a Maršán nastoupil po osmnáctihodinovém cestování z dovolené, ze které se vrátil hodinu před zápasem. Musíme se modlit, aby bylo co nejvíce hráčů za čtrnáct dní fit."