MALŠE ROUDNÉ - SK JANKOV 2:0 (0:0)

Okresní derby dvou tradičních soupeřů přineslo bojovný vyrovnaný zápas, který nakonec do úspěšného konce dotáhli šťastnější domácí Malšané. Ti šli do vedení krátce po změně stran, kdy si dal vlastní branku jankovský stoper František Lošek. Konečnou podobu výsledku dal těsně před koncem střetnutí výstavní trefou do šibenice Martin Lovička. Roudné se před veledůležitým utkáním v Dražicích dotáhlo na lídra krajského přeboru na rozdíl tří bodů, SK Jankov naopak po druhé porážce v řadě spadl na místo šesté.

Obranné řady Jankova se musely obejít bez tradičního dirigenta Martina Řezníčka, kterého do zápasu nepustily problémy s kotníkem. To byl velký zásah do sestavy, jelikož jankovský odchovanec patří mezi velké opory jankovské defenzivy. Trenéru Čechovi tak chyběl po Petru Holbovi, který je na marodce s kolenem již delší dobu, další klíčový hráč. Zápas, který patřil mezi největší šlágry 25.kola přinesl rychlý a bojovný fotbal, který se musel líbit. Od úvodu se hrálo ve velkém nasazení a ačkoliv zápas nepřinesl mnoho brankových příležitostí, bylo se stále na co dívat. V 8.minutě byl faulován Petr Maxa, sám se ujal následného rozehrání trestného kopu, avšak míč z jeho kopačky skončil jen ve zdi domácích hráčů. V 15.minutě po kombinaci hostujících hráčů zakončoval střelou Patrik Sedlic, brankář Daniel Konečný nadvakrát míč zkrotil do své náruče. Teprve osmnáctiletý strážce roudenské branky se vyznamenal ve 29.minutě, kdy vyškrábl pohotovou střelu Petra Maxy směřující pod břevno na rohový kop. O minutu později pálil z hranice vápna velice nebezpečně Pavel Beránek, mířil však těsně nad branku. Domácí se snažili o kombinační hru, která ale k přímému ohrožení jankovské branky nevedla. Ve 33.minutě nadějný útok Roudného na poslední chvíli odvrátil Pavel Beránek. O chvíli později zasáhl David Hrubý po stříleném centru Tomáše Trněného. Nejvážnější možnost se naskytla domácím ve 41.minutě, kdy se řítil do obrovské šance Miroslav Kučera, ovšem vracející se František Lošek skluzem hrozící nebezpečí odvrátil. Pohledný první poločas slušné úrovně tak skončil zaslouženou bezbrankovou remízou.

Hned po změně stran dvakrát po sobě zahrozili domácí Malšané. Jako první se do dobré příležitosti dostal Tomáš Trněný, jenže David Hrubý je brankářská extratřída a jeho střelu zlikvidoval. Ve 49.minutě už byl ale bezmocný. Domácí se po autovém vhazování na půli hřiště dostali rychlou akcí až před jankovskou branku, kde si dezorientovaný František Lošek srazil míč nešťastně do vlastní branky - 1:0. Následné minuty přinesly sice stále velice svižný fotbal, ovšem také pasáž, kdy se oba brankáři téměř nudili a byli bez práce. Bojovalo se uprostřed hřiště a bylo vidět i několik ostřejších zákroků. Ty si bohužel vyžádaly i své oběti. Nejprve po tvrdém zákroku Vrátila odkulhal ze hřiště zraněný Maxa, o pár minut později stejný osud potkal domácího Průchu, který pro zranění taktéž nedohrál. Jankovští se snažili o vyrovnání, jenže je v posledních zápasech trápí koncovka. Nejvážnější moment, ze kterého mohlo přijít vyrovnání byla střela Michala Nedvěda, ale Daniel Konečný byl na svém místě. V 89.minutě pak přišlo konečné rozhodnutí. Dlouhý míč se z levé strany dostal až na pravo k Martinu Lovičkovi, ten obešel bránícího Voráčka a nechytatelnou střelou do šibenice vstřelil druhou branku Roudného. Krátce na to rozhodčí Petr Tupý pískl do píšťalky a domácí se mohli radovat z vítězství, které je udrželo na dostřel vedoucím Dražicím. Příští týden je čeká přímý vzájemný souboj o první místo. Jankovští prohráli podruhé v řadě, aniž by vstřelili gól a to je stálo jedno místo v tabulce.

Malše Roudné - SK Jankov  2:0 (0:0)

Branky: 49´vlastní Lošek, 89´Lovička

ŽK 1:2 (Vrátil - Nedvěd, Sedlic)